Rozhledna - rozluštění

Rozhledna - rozluštění

24. 2. 2019

Vážení íčkaři, uvádím rozluštění své hádanky

Tak pro ty, co uhádli, i pro ty, co dnes nevěděli, tak já prozradím a doplním ještě trochu info.

Rozhledna Kaňk stojí na lesnatém kopci Kaňk nedaleko Kutné Hory. Byla postavena v roce 2013 a to: železobetonový skelet s obkladem tzv. kamenného kyklopského zdiva. Je 30 m vysoká, krom 144 schodů je zde i výtah. Když vystoupáte po schodech nebo vystoupíte z výtahu, ocitnete se v útulné kavárničce na ochozu, asi pro 20 lidí, ležící ve výšce 26 metrů. Z ní je krásný výhled na Kutnou Horu, Čáslav, Železné hory, Lichnici, Bezděz, Krkonoše, Orlické hory, Ještěd, část Kolína směrem za Labe k automobilce a další. Zvláštní kouzlo mají pak výhledy při západu slunce a nastupující noci. Pokud je noc, kavárna je otevřena do 22 hodin, je úžasný pohled na noční Kutnou Horu a její nasvícené památky. Kdo se budete nacházet nedaleko Kutné Hory, neváhejte a navštivte ji, budete uneseni krásnými výhledy a příjemným posezením. Zde si velmi silně uvědomíte slova z naší hymny:.. země česká, domov můj... a věřte, stojí to za to....

Jinak na rozhledně je možné od 18-22 hodin si objednat místa a vychutnat si večeři s dobrým vínkem, při svíčkách a k tomu i s úžasným výhledem (neplatíte vstupné).
Pokud rozhlednu navštívíte v dopoledních či odpoledních hodinách, můžete si zajít na dobrý oběd v restauraci Havířská Bouda, kde dobře vaří a je zde i příjemné prostředí jak v zimě, tak v létě i pod slunečníky. Havířská bouda stojí hned vedle rozhledny.

Foto: autorka s manželem – tu krásu žádný fotoaparát nedokáže zachytit, hlavně tu při západu slunce a v noci, to se musí prostě vidět. Když slunce zapadá, Železné hory s dominantou zříceniny Lichnice postupně zakrývá stín, než slunko úplně zapadne a hory tak pro nastávající noc naberou nádhernou sametově modročernou barvu. Vesničky na úbočí hor se postupně rozsvěcují a na tu dálku světýlka vypadají jak třpytící se drahokamy na sametovém závoji hor. A to je teprve pohled pro bohy, jak říkám...

Ty dva nejdražší drahokamy  Madlenka a Štěpa jsou na konci fotek při oslavě narozenin Madlenky.

Jen pár obrázků na dokreslení rozhledny Kaňk

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Kaňk znám jen pasivně, několikrát jsme jeli kolem, ale nenapadl mne. I když teritoriálně jsem byla správně.
Dana Kolářová
:-) Znám.
Hana Nováková
Dano, jistě tento kraj trochu znáte, protože to opravdu nebylo moc konkrétní,ale to byl účel.
Dana Kolářová
Výhled na Kutnou horu jsem tipovala již včera u článku - Odkud vás uchvátí nádherný pohled na zemi českou, domov můj?
Hana Nováková
Aničko trefa, taky jsem doufala, že to někoho napadne, že se to může stahovat k bydlišti. Myšlenku jste měla jen vy. Budu ráda, když se zapojíte i příště, cosi chystám, ale nějak se nemohu dostat do cíle. Jinak jeden den vyšla hádanka a druhý den rozluštění, tentokrát nikdo neprozradil, bylo to trochu těžší i když tam byly nápovědy.
Anna Čípová
Paní Hanko, při luštění jsem klikla na váš profil s tím, že mi vaše bydliště snad napoví. To jsem ale neměla dělat, protože ke zveřejnění tam byla připravena odpověď. Tak jsem se připravila o možnost pátrání. Tak snad příště.
Hana Nováková
Děkuji všem, kteří hádali. Nebylo to snadné, ale o to zajímavější. Trochu jsem postupně napověděla. Sice zase já jsem nevěděla, že až tolik našich měst je v seznamu UNESCO, za info děkuji, ale už i tato má nápověda byla dostatečně návodná kam se zaměřit. Vážím si Dany Puchalské, která nikdy nevzdává luštění a snaží se pátrat až do konce...
Hana Rypáčková
Tato druhá fotka by to vyřešila, kostel chyběl. Taky už jsem tam dlouho nebyla a ten průmysl město hyzdí jako všude jinde...
Hana Nováková
Zuzko, to by nemělo mít vliv, PC určitě netřídí podle obsahu textu. Nějak to asi bylo mimo, jo technika je technika...
Zuzana Pivcová
To je divné, napsala jsem komentář velmi podobný Janinu, ale on se neuložil. Asi proto, že už to tu jednou je, i když to tu ještě nebyl. :-D

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.