Bohumír Dostál si odvezl Škodu Karoq, kterou vyhrál v naší soutěži Škoda z lásky
Vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Petr Janeba předáví vůz B. Dostálovi

Bohumír Dostál si odvezl Škodu Karoq, kterou vyhrál v naší soutěži Škoda z lásky

1. 3. 2019

Z Mladé Boleslavi do Olomouce. To je první cesta pana Bohumíra Dostála se ŠKODOU KAROQ, kterou vyhrál v naší čtenářské soutěži s názvem Škoda z lásky.

S panem Dostálem jsme se sešli ráno na pražském Hlavním nádraží, kam dorazil z Olomouce. Při cestě do Mladé Boleslavi, kde vůz Škoda KAROQ slavnostně přebíral od vedoucí marketingu společnosti ŠKODA AUTA Petra Janeby, jsme si povídali samozřejmě hlavně o autech...

K autům má pan Bohumír velký vztah, vyučil se totiž automechanikem, a tak za volant usedl už v době učení. "Auta jsem si spravoval vždy sám. Kromě běžných oprav. jako byla výměna brzdových destiček, jsem si občas auta vylepšoval, třeba jsem si vyrobil na žigulíka vyhřívání zadního skla. Dnes jsou auta plná elektroniky, to už by teď nešlo," vzpomíná pan Bohumír.

Škodovky měl dvě, prvním byl bílý favorit, na kterého si musel vystát frontu. "Dočetl jsem se, že bílou barvu auta nikdo nechce. Tak jsem si myslel, že bych mohl mít auto brzy. Zašel jsem tedy do Mototechny a říkám prodejci, že bych chtěl bílého favorita. Pán se usmál a řekl mi ´Běžte se támhle postavit do fronty´. Dostal jsem číslo 487, ve frontě jsem stál dva dny a to byla jen fronta na vypsání objednávky," směje se pan Bohumír.

Další jeho autem z mladoboleslavské automobilky byla Škoda 120 GlL. "Spolehlivé auto, které mělo docela velký kufr. Ale tehdy měl největší kufr asi Wartburg Combi," říká pan Dostál.

Ve svých osmašedesáti letech je pan Bohumír ve skvělé kondici. Každé ráno běhá osm až deset kilometrů, a to i přesto, že ho pobolívá koleno. "V naší vesnici mě mají tak trochu za blázna. Když jsem šel do obchodu, říká mi soused, jak to, že neběžím. Já na to, že už jsem ráno běhal, ale jen osm kilometrů, protože mě bolí koleno. A proč běháte s bolavým kolenem, ptal se mě. Protože ho musím rozhýbat. Když mě bolí v zádech, tak taky neležím, ale snažím se je uvolnit cvičením. Lidi si pořád na něco stěžují. Když jsem byl na školním srazu, tak tam každý vypočítával, kolik má nemocí a kolik bere prášků," říká pan Bohumír, který nejen rád sportuje, ale také jí zdravě. "Ráno si dám bílý jogurt, do něho nasypu usušené ovoce a pomleté oříšky nebo nějaké semínka. To krásně zasytí."

Jako první se sveze Škodou Karoq jeho dcera s rodinou. "Už se všichni moc těší, jenom škoda, že se té mé krásné výhry nedožila moje manželka. Je to právě rok, co zemřela," dodává Bohumír Dostál, který si Karoqa bude moci užívat čtyři týdny.

Soutěž: Škoda z lásky
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA