Moje energie: Těžká otázka
Foto: archiv autora

Moje energie: Těžká otázka

14. 3. 2019

Jak dobít energii? Opravdu těžká otázka. Každý má ten svůj nejlepší recept. Procházka s hlavou plnou starostí a očima upřenýma někam daleko, to asi není to správné. Procházka ano, ale s očima otevřenýma, ať člověk vidí to, co je kolem něj hezké, co jej donutí k uvědomění, že ta jedinečná chvíle se již nikdy nevrátí, protože hned za ní je zástup dalších pro potěšení nejen oka, ale i pro člověka důležitější vnitřní uspokojení.                     

A když je člověk  spokojený, teprve nastupuje to, čím si nabíjí životní sílu nebo tu energii. To, co jej nejvíce baví, z čeho má vždy radost. A ať je to ta procházka s foťákem na krku, návštěva divadla, kina, výlet tam, kde jsem ještě nebyl, setkání s rodinou, s přáteli, nebo zalézt do dílny a něco vykutit, pohrát si se psem, kočkou, či popovídat s andulkou. Nejde vypsat  všechny možnosti, je jich mnoho a každý to má nějak jinak.                      

Nevím "tedy prozatím", co to je, jak někdy slýchávám "Víš, já nemám co dělat.", a proto energii dobíjím v nočních hodinách, abych, až se probudím, klidně mohl říct, ano, záda bolí, tak žiju. Vylezu z postele a celý den dělám jen to, abych tu energii nabytou spánkem spotřeboval do poslední kapky, protože až zase usnu a ráno se probudím, bude zase všechno fajn. Protože vše, co přes ten den dělám, dělám nejen pro sebe, ale i pro ty, které mám rád.

 

 Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Cabalová
Když člověk umí využít všechen čas, který se nám tím, že jsme již v důchodu nabízí, je to to nejlepší. A ne nečinně sedět a na vše lamentovat. Hezký článek. Díky za něj.
Marie Doušová
Hezky napsaný článek. Jen se nenechat otrávit počasím a vždy najít něco , co nás potěší . Dík.
Lidmila Nejedlá
Ano, každý to má nějak jinak, ale jedno máme společné. Být užitečný.
Hana Rypáčková
Moje řeč. Dát si pěkně zabrat, vyspat se a začít znova , dokud to půjde.
Soňa Prachfeldová
Když umíme vyrovnaně přijímat i vydávat, tak je to vše dobré. A když vydáváme energii pro ty , co máme rádi, tak se nám to mnohonásobně vrací, ale to jistě víte pane Bohumile.
Dana Puchalská
Pěkné.
Eva Mužíková
Zajímavé.
Věra Ježková
Hezké zamyšlení.
Jana Kollinová
Z příspěvku vnímám snahu definovat zdroj energie a vychází mi závěr, jsou to ti, které máte rád.
Zuzana Pivcová
I podle fotky je vidět, že jste velmi vitální člověk a s energií umíte dobře zacházet. Díky za příspěvek!