Znáte yzop?
Ilustrační foto:pixabay. com

Znáte yzop?

25. 3. 2019

Dobrý den, přátelé.

Je nás mezi námi určitě dost takových, kteří mají rádi krásně kvetoucí keře. A o jednom takovém chci dnes psát. 

Yzop lékařský - Hyssopus officinalis L. 

Pochází z pobřeží Středozemního moře a ze Střední Asie. Je opravdu krásný, aromatický a medonosný.  U nás se pěstuje spíše jako léčivá rostlina, ale uplatnění najde i v gastronomii. Rostlina odpuzuje bělásky, proto je dobré osázet jí záhony na zahrádce. Vydrží až 5 let poskytovat včelám pyl pro výrobu medu.

Sběr

Sbíráme pouze nať. Sklízíme vždy před květem, sdrhne se a usuší při teplotě do 36 stupňů Celsia. Sklízíme průběžně nebo dvakrát do roka seřezáváme.

Léčivé účinky

Při uvolňování kašle, při záchvatech průduškového astmatu, při onemocnění močového měchýře, povzbuzuje trávení, snižuje potivost, zlepšujie chuť k jídlu, uklidňuje nervy, zklidňuje svědivou pokožku hlavy a odstraňuje lupy, pomáhá léčit pohmožděniny i ekzémy a nehojící se rány

Zevní využití

Formou obkladů a koupelí

Yzopový olej

1 hrst jemně řezaných listů se dá do lahve a přelije se 1/2 litrem dobrého oleje. Buď olivovým nebo slunečnicovým. Maceruje se 14 dní za občasného promíchání. Poté se scedí a uloží v chladu.

Je vynikající k masáži páteře a ochrnutých končetin a při náhlých příhodách mozkových.

Čaj č.1

1 čajová lžička nasušené byliny se přelije šálkem horké vody a nechá se 10 minut vyluhovat. Pak se přecedí. Pijeme 2 šálky denně. Je vynikající i  proti nadměrnému pocení.

Čaj č.2

Namícháme směs stejných dílů yzopu, meduňky, máty, jitrocele, kopřivy a listí z jahodníku, maliníku, ostružiníku. 1 lžička této směsi se přelije 250 ml horké vody a nechá se 10 minut pod pokličkou vyluhovat. Pijeme 2x denně. Působí protizánětlivě a podporuje trávení.

Kloktadlo

1 hrst nasušené byliny se přelije vodou a za studena se nechá louhovat. Nejlépe přes noc do druhého dne. Pak scedíme.  

Pozor na dávkování. Vysoké dávky mohou působit křeče. 

Využití v gastronomii

Čerstvý lze přidávat do polévek - bramborových i zeleninových, do salátů, omáček, pomazánek, do bylinkových másel, ke zvěřině, k hovězímu masu, do knedlíčků do polévek.

Nádivka do kuřete

  • 60 gr másla, 200 gr housek, 2 vejce, mléko nebo smetana, sůl, kuřecí játra, 1 lžíce yzopu,1 lžíce petrželky, špetka kari

Pokrájené housky zalijeme mlékem nebo smetanou, rozpuštěným máslem a rozšlehanými vejci (bílky můžeme oddělit a ušlehat na sníh). Nádivku osolíme, přidáme naškrábaná játra, petrželku, yzop, kari. Nádivkou naplníme volátko a břišní dutinu kuřete.

 

Vše jsem čerpala ze svých zápisků. 

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Snad každá bylinka má něco léčivého do sebe. Myslím, že roste i planě, anebo si jej pletu s jinou bylinkou Ta je nižší a keřík netvoří. pěstuji meduňku, mátu, dobromysl a naši si nakonec koupí sáčkový čaj. Aby je husa kopla :-)
Eva Mužíková
Yzop měl dlouhá léta tatínek okolo včelína, jako léčivku jej neznám.
Věra Ježková
Dtto Naďa a Mirek. :-)
Zuzana Pivcová
Díky tmu, že si často prohlížím homeopatické tinktury nebo čaje a koření, o jeho existenci vím, že má něco společného se zažíváním, ale zatím jsem ho asi na nic nepoužila.
ivana kosťunová
Roste u nás na chalupě. Myslela jsem, že je to nějaká léčivka, ale nejsem si jistá jestli není chráněný. Ale díky za informace- až dostanu kašel, lék mám na zahradě. :))
Naděžda Špásová
Danko, znám ho z kkřížovek a vím, že je to léčivka, ale zatím jsem ho nepotřebovala. :-)
Mirek Hahn
Zlepšuje chuť k jídlu ? Tak tomu bych se měl zdaleka vyhnout...... :-)
Hana Rypáčková
Mám ho, vydržel ta sucha .Kozpila jsem ho kdysi dávno v Rakousku, neodolala jsem, tady jsem ho nikde neviděla...