Splněný sen 3: Pilotem na zkoušku
FOTO: autorka

Splněný sen 3: Pilotem na zkoušku

30. 3. 2019

A jsem tady s dalším splněným snem. Tentokrát jsem se proletěla ultra lehkým letadlem a vyzkoušela si i jeho řízení.

Mohla jsem si vybrat, kam se poletíme podívat, a tak jsem si vybrala Beskydy. Ty jsem z nadhledu nikdy neviděla a byla to nádhera. Svého rozhodnutí jsem nelitovala. Přiznám se, že jsem se hlavně dívala, kde letíme a na přírodu. Z výšky jsem viděla Štramberk, Kopřivnici, Praděd… Zalesněné a zasněžené stráně byly zajímavé. Holé stromy jemně zasněžené na stráních, z výšky vypadaly jako břidlicové skály. Občas mi sklouzly oči na palubní panel, sledovala vše, co jsem mohla, a hlavně jsem si udělala nějaké snímky na památku.

Ovšem, můj zájem byl mít možnost si držet knipl, a řídit. Podařilo se mi to a byla jsem šťastná. Úžasné. Ovšem v tu chvíli, jako nováček, jsem absolutně neměla moc času sledovat krajinu. Pro začátek jsem řídila pouze při letu rovně a nepatrné zatáčky. Ale i tak jsem byla spokojená, a proto jsem se rozhodla, že si to ještě do budoucna zopakuji. Ovšem nikoli 30 minut. Po tomto prvním „zkušebním“ letu, kdy po domluvě, abych mohla fotit, si ten další dám na celou hodinu a rozhodně si více budu chtít užít řízení.  

Přikládám pár fotografií, abyste mohli tento zážitek prožít se mnou. Něco bylo foceno přes sklo kabiny, něco přes malé okénko asi 7x12 cm. Věřím, že snímky se budou líbit i vám. A já opět mám na co vzpomínat. Tak vzhůru se mnou do výšin.

A na závěr, mým snům ještě není konec!     

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Připomněla jsi mi můj zážitek ze zářijového vyhlídkového letu nad Bezdězem. Bylo to úžasné a taky pilotoval takový sympaťák. Pak jsem se převlékla a spěchala do Poděbrad na vernisáž.
Alena Vávrová
Palcuju, Dano. Sama se těším na svůj další let-výlet, ale pilotování mě ani moc neláká, i když už jsem před 20 lety taky hned napoprvé měla možnost držet knipl...
Marie Seitlová
Pěkný splněný sen, let je nádherný, sama jsem ho již 3x užila. Jsem zvědavá na tvůj další sen.
Danuše Onderková
Tak to mne nenapadlo, haha, budu o tom uvažovat
Eva Mužíková
Třeba by se ti tím trhnutím srovnalo koleno:)))
Danuše Onderková
Evi, na ten si nějak netroufám, alespoň zatím. I když nikdy-neříkej nikdy, že? Co není může být :)))
Eva Mužíková
Bungee jumping... Musela jsem se kouknout, jak se to píše....
Eva Mužíková
Snad ne skok na gumovém laně.... Ale i to by mne nepřekvapilo.
Danuše Onderková
Jsem ráda, že vám mé splněné sny líbí a jek jsem napsala "Mým snům ještě není konec". Letos mne čeká ještě jeden a další mám naplánován na příští rok. Ať se mám stále na co těšit.
Helena Votíková
Dano, to je nádhera.
Zuzana Pivcová
Danko, jsi opravdu úžasná, napřed balon, teď ultralight, já bych tam nevlezla, i když by ten pohled shora určitě za to stál.
Mirka Motyková
Danuš, umíš si užívat života a plnit sny. Pěkné fotky, tak hurá do splnění dalšího přání..
Jana Šenbergerová
Takové krásné červené letadélko! Proletěla bych se, ale knipl bych držet nemusela. Pěkné fotky, parádní pohled na Radhošť. Tak ať se ti splní všechny další sny. :-)
Ilona Kolářová
Tento splněný sen se mi moc líbí.
Dana Kolářová
Danko, hodně štěstí na cestě za splněnými sny!
Lubomír Müller
Gratuluji. Takhle se mají plnit sny - s odvahou a radostí. Máte můj velký obdiv!
Eliška Murasová
Dano, pěkné a zajímavé fotky, vidět, že sis to užívala.
Jitka Hašková
Báječně splněný sen. Danuše jsi odvážná.
Anna Potůčková
Luxusní splněný sen a moc hezké fotky! Už zbývá jen pilotovat nějakou kosmickou lod pokud jde o ty výšiny!!!!
Dana Puchalská
Danuše, to musela být krása. Moc pěkný a určitě nezapomenutelný zážitek. A ten výhled z kabiny je opravdu z famózní. .
Jana Kollinová
Neuvěřitelné! Létám ráda, ale zatím jsem letěla jen civilními letadly, helikoptérou a měla v rukou knipl řídícího panelu modelu letadla.Připojila jste zajímavé fotografie. Ovšem adrenalin je nesdílitelný, ale Váš šťastný úsměv hovoří za vše.
Věra Ježková
Danuše, úžasné. Opět máte můj obdiv. A samozřejmě vám přeji ještě hodně splněných snů. :-)
Eva Mužíková
Danuše, já vím že jsi žena do nepohody, technický talent. Takže nejsem nijak zaskočená Tvojí další " šíleností". Zbývá ještě ten seskok.... Moc Ti to sluší, jsi fakt dobrá..