Moje energie - to byla vždy především láska
Ilustrační foto: pixabay.com

Moje energie - to byla vždy především láska

28. 3. 2019

V životě jsem několikrát změnila zaměstnání. Nebyla jsem z toho zrovna nadšena, ale objevil se zkrátka nějaký důvod, proč k tomu došlo. Byla to zaměstnání, která se dost odlišovala, takže jsem začínala znovu a znovu jako elév. Ale ať už jsem přišla kamkoliv, velmi rychle jsem se zapracovala a do vykonávané, pro jiné možná dost rutinní, práce vnesla prvky určitého novátorství, které mělo úspěch. Práce mě téměř vždy bavila a každý malý zdar mi dodával síly do příštích dnů, týdnů, měsíců. Nedovedla jsem si představit, že bych vykonávala nějakou práci s nevolí a z donucení. Že bych se probouzela s pocitem, že tam nechci. Asi proto jsem vydržela ve svém posledním zaměstnání - vojenském archivu - až do 68 let. A následně se zatím  "uvázala"  na portálu i60.

Jedna věc, bez které tedy, jak se zdá, těžko mohu žít, je práce, tedy práce ve smyslu společenského zaměstnání. Avšak mám-li říct pravdu, a možná ji ani vyslovovat nemusím, protože dost často vykukuje z mých veršů, mým hybným motorem č.1 byla vždy láska. Dnes už se shovívavě usmívám nad láskami k zpěvákovi, k učiteli, k německým lektorům, ke starším pánům, zastupujícím v mém citovém životě ztraceného tatínka, nebo naopak k mladším mužům, vyvolávajícím ve mně bláhový pocit nepomíjejícího mládí. Usmívám se, ale nevysmívám, neodsuzuji a nelituji. Vše mělo svůj čas.

Protože, ať to byla láska jakákoliv, platonická či vášnivá, rozjařená či uslzená, prožitá či prosněná, doznělá či přervaná, vždy mi dávala křídla, touhu něčeho dosáhnout, být lepší, pomáhat dělat lidi i skutky lepšími, žít naplno.

Má láska má dnes už jiný, širší, rozměr, je pevná, neotřesitelná, žije ve mně a naplňuje mé srdce. Rovná mé myšlenky, vysílá mé signály vstříc jiným lidem i všem živým tvorům, vstříc světu, a ve vší skromnosti přijímá dobro od ostatních. Vím, že tu spolu budeme do poslední chvíle, než nás "odvelí jinam". :-D

Jsem dítě lásky a snad se jí alespoň maličko podobám jako své už dávno nežijící mamince.

 

Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Benjamin Zigmund
Požehnaný to muž, kterému se dostalo tak milujícího srdce.
Hana Švejnohová
Jiří, bravo!!!! To se vám fakt povedlo...
Jiří Libánský
Až mi zas někdo poví, že nelze lásku vyjádřit slovy, že marně se o to snaží básníci i literáti prózu píšící, já odpověď mám pro něj takovou: To nečetl jsi ještě Pivcovou.
Dana Kolářová
Zuzano, díky za vysílané signály vstříc jiným lidem...
Zdenka Jírová
Krásné vyznání.
Jitka Hašková
Zuzko, to je báječně napsané Skládám ti poklonu. Vydrž v redakci co nejdéle. Moudrá a laskavá žena jako ty je zapotřebí.
Hana Švejnohová
Milá Zuzanko! Když vezmu v úvahu jen holá fakta Tvojí bilance v letitém článku "Má milá životní jubilea", pak tím víc smekám a kořím se tomuto Tvému vyznání... Naprosto přesně totiž vysvětluje ten přesah, kterými nás ostatní, jakkoli se všichni snažíme co nejvěrněji vyjádřit na těchto stránkách své pocity, převyšuješ.... Myslím to v tom nejlepším slova smyslu. Tvoje energie lásky má ve spojení s Tvojí bezkonkurenční schopností sestavit slova - ať už ve verších či v próze - neskutečnou sílu, kterou cítíme snad bez výjimky všichni, kdo Tě tu déle a více, tu kratší dobu a méně známe... S úctou, obdivem a moc ráda se přidávám!
Alena Vávrová
♥♥♥
Libor Farský
Moc rád jsem Tě poznal i osobně
Miluše Hasenohrlová
Zuzko,krásně jste to napsala.Ano,láska je mocná čarodějka.
Ilona Kolářová
Zuzku, když jsem přečetla Tvoje první první verše, nevím proč, ale okamžitě mě napadla spojitost s Marceline Desbortes Valmorovou. A tento pocit trvá pořád. Nejsi náhodou její inkarnace?
Marie Doušová
Zuzko ,osobně Vás neznám ,ale Vaše básně a vyznání v článku ukazuje jakou máte krásnou duši a moc Vám držím palce a přeji do dalšího života hodně lásky a upřímných lidí kolem Vás. Dík ...úžasně napsané...**********
Danka Rotyková
Moc pěkné vyznání **********
Lidmila Nejedlá
Tvé vyznání je krásné jako tvé básně. Život protkaný láskou, je život naplněný.
Jana Šenbergerová
Zuzko, jsem ráda, že jsme se potkaly a věřím, že se budeme potkávat, i když nás "odvelí jinam".
Lubomír Müller
Oceňuji odvahu takhle upřímně a bezelstně otevřít okno du duše. A pohlédnout do ní tolika poetickými slovy. Díky...
Soňa Prachfeldová
Zuzko, jsi člověk obdařený velkým bohatstvím. Láskou, otevřeností, statečností, moudrostí. A láska je opravdu to nejdůležitější v životě lidí. Je to smysl života - láska v různých podobách .
Eva Mužíková
Zuzko, tak jak to napsala Věrka J. I já jsem moc ráda, že snad patřím do okruhu lidí, kteří tvoří kousíček Tvého světa. Vážím si Tě moc.
Dana Puchalská
Nádherné vyznání. ***************
Naděžda Špásová
Zuzanko, moc hezky jsi to napsala, od tebe ani nic jiného neočekávám. Jsi moc hodná, obětavá a lásky máš na rozdávání. Přeji ti, aby jsi ji rozdávala ještě hodně dlouho. :-)
Anna Čípová
Zuzko, ať tvůj hybný motor šlape co nejdéle na plné obrátky.
Věra Ježková
Zuzko, pomíjivých lásek jsem taky měla dost. Ale nazvala bych je spíš zamilovaností. Láska (zamilovanost) mi spolu s křídly dávala i pády do hlubin smutku. Následně jsem potřebovala hodně energie, abych se z nich dostala. Jsem dítě příkazu, ne lásky. (Maminka chtěla jiného, babička a otec byli v přesile.) Jsi krásná bytost. Jsem ráda, že trochu patřím do tvého světa. ♥
Marie Novotná
********************
Jana Kollinová
Je krásné, že všechny Vaše lásky se zvěčňují ve verších, verše v písních pana Müllera. Vaše lásky žijí!
ivana kosťunová
Jako vždy nemám co dodat, vše bylo v článku řečeno . Nad tvojí statečnou otevřeností smekám.
Hana Nováková
Ano Zuzko, láska vás provází nejen ve vašich verších, ale i zřejmě celým životem. Bez lásky se nedá žít, ať už má jakoukoliv podobu
Alena Tollarová
Ty dvě větičky - Usmívám se, ale nevysmívám , neodsuzuji a nelituji. Vše mělo svůj čas - pro mě říkaji všechno. Tvoje verše jsou pohlazením, někdy nutí k zamyšlení, vzpomínání, někdy pohladí, někdy vyloudí slzičku, ale nikdy nezarmoutí. Energie z nich prýští a rozlévá se všemi směry, miluj a piš!
Anna Potůčková
Bez lásky nejde žíti - každý z nás ji rád přijímá a i ze sebe odevzdává! Krásný článek!
Jiří Libánský
Je to krásné, odvážně otevřené. Mít to v hlavě a srdci srovnané je záviděníhodné. Jsem rád, že jsem měl možnost ten Tvůj "životní motor" taky trochu poznat. Tvoje básně nenechají nikoho z čtenářů na pochybách, že teď píšeš pravdu.
Zdenka Soukupová
Krásné. S láskou ke komukoli a k čemukoli je život krásnější.
Hana Rypáčková
To je vidět, jak láska z tebe tryská v básních.