Setkávání seniorů s dětmi v rámci projektu 2generace
FOTO: Family and Job, z. s.

Setkávání seniorů s dětmi v rámci projektu 2generace

2. 4. 2019

Návštěvy seniorů v dětských skupinách a školkách, společné aktivity v domovech pro seniory, školení pro seniory i učitele, společná setkání a kulturní akce, to vše je součástí nového projektu 2generace.

Cílem projektu 2generace je podpořit mezigenerační setkávání seniorů a nejmenších dětí tak, aby mohli společně sdílet čas. Součástí projektu jsou návštěvy dětí z mateřských škol a dětských skupin v domovech pro seniory i návštěvy aktivních seniorů v mateřských školách a dětských skupinách. Výhodou projektu je možnost nastavit zaměření aktivit i jejich četnost podle chuti a možností obou stran.

Zapojit se mohou pražské dětské skupiny, mateřské školy, domovy seniorů a akční senioři z Prahy. Jednoho takového hledají třeba v dětské skupině Little Heroes z Podolí. „Naše dětská skupina má kapacitu 23 dětí ve věku od 1 roku, pro které teď hledáme babičku nebo dědečka, který by je chodil navštěvovat. Máme velkou zahradu včetně skleníku, když najdeme nějakého zahrádkáře, který bude rád trávit čas s dětmi venku, budeme moc rádi, nebráníme se ale i jiným aktivitám, třeba společnému kreslení nebo čtení,“ říká ředitelka dětské skupiny Ivana Varbanovová.

Součástí projektu jsou také setkávání seniorů s koordinátorem, která probíhají rovněž na Podolí, zajímavé přednášky a školení, která mohou senioři potřebovat pro své působení v dětské skupině. V plánu jsou také školení pro mateřské školy a dětské skupiny. Cílem je, aby paní učitelky věděly, co mohou od seniorů očekávat a jak správně k mezigeneračním kontaktům přistupovat.

Více informací je možné najít na webu www.2generace.cz, nebo přijít na jednu z akcí plánovaných na jaro/léto 2019:


9.4. Nordic Walking po Podolí

Sejdeme se ve 14:00 na tramvajové zastávce Výtoň a procházkou podél vody přivítáme jaro. Dojdeme až na základnu (Na Podkovce 20, Praha 5), kde bude připraveno něco na zub.

24.4. Kurz poskytování první pomoci dětem

Začínáme ve 14:00 na adrese Na Podkovce 20, Praha 5. Zástupci Českého červeného kříže nám ukážou, co je nejdůležitější při poskytování první pomoci dětem.

14. 5. Přednáška Pozitivní přístup k životu (nadace Lepší senior)

Víte, že optimismus je možné se naučit a že existují konkrétní postupy, jak dlouhodobě zvyšovat svoji každodenní spokojenost? Pořádáme ve spolupráci s nadačním fondem Lepší senior.

4. 6. Přednáška Péče o dítě a Montessori přístup

Kdo byla Maria Montessori a jaký úžasný systém vzdělávání vytvořila? Co je to absorbující mysl, co jsou sensitivní období a jak nejlépe podpořit vývoj dětí od 1 do šesti let?

 

Dále připravujeme: strollering po Podolí (dynamická procházka s kočárky), přednášku na téma dětské psychologie, společné grilování.

Všechny aktivity začínají ve 14:00 a jsou pro pražské seniory zdarma. Účast na akcích není podmíněna účastí v projektu.

Kontakt:
Štěpánka Mašlárová
Family and Job, z. s. 
stepanka.maslarova@gmail.com
734570434

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.