Milá
Foto: autorka

Milá

9. 4. 2019

Vrch Milá se nachází nad stejnojmennou obcí Milá u Bečova na Mostecku. První písemná zmínka o vesnici je z roku 1381. Je to malá, upravená vesnička  s hezkou kapličkou při silnici.

Čedičový vrch Milá  je vysoký 510 m na JZ Českého středohoří. Na svazích se pěkně vypínají a vystupují skalní skupiny. Vegetace je tam proměnlivá, v závislosti na svazích, od keřových porostů až po háj s převahou dubů. Roste tam chráněný hlaváček jarní, bělozářka liliovitá, kavyl, koniklec luční. Z fauny se tam nachází nejvíce hmyz a měkkýši.

Vrch je to poměrně strmý, kamenitý, žádná turistická upravená stezka nahoru nevede. Dostala jsem se pod samý vrchol, ale tam už to bylo tak příkré, že dál jsem si netroufla a bohužel jsem nemohla nafotit opačnou stranu. Pozemky kolem jsou soukromé a udržované. Na důkaz , že jsem ve zdraví slezla, jsem napsala těchto pár slov . Ale bylo nahoře krásně, jako vždy pro mě!

 

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA