Milá
Foto: autorka

Milá

9. 4. 2019

Vrch Milá se nachází nad stejnojmennou obcí Milá u Bečova na Mostecku. První písemná zmínka o vesnici je z roku 1381. Je to malá, upravená vesnička  s hezkou kapličkou při silnici.

Čedičový vrch Milá  je vysoký 510 m na JZ Českého středohoří. Na svazích se pěkně vypínají a vystupují skalní skupiny. Vegetace je tam proměnlivá, v závislosti na svazích, od keřových porostů až po háj s převahou dubů. Roste tam chráněný hlaváček jarní, bělozářka liliovitá, kavyl, koniklec luční. Z fauny se tam nachází nejvíce hmyz a měkkýši.

Vrch je to poměrně strmý, kamenitý, žádná turistická upravená stezka nahoru nevede. Dostala jsem se pod samý vrchol, ale tam už to bylo tak příkré, že dál jsem si netroufla a bohužel jsem nemohla nafotit opačnou stranu. Pozemky kolem jsou soukromé a udržované. Na důkaz , že jsem ve zdraví slezla, jsem napsala těchto pár slov . Ale bylo nahoře krásně, jako vždy pro mě!

 

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Díky moc Beáto a Karle :-)
Beáta Hvizdošová
***** ...jak jinak, a ♥ navrch.
Karel Boháček
...jé si tu kapličku spletl, je pod Oblíkem. Byli jsme tu za hlaváčkem. Oba vrchy jsou nádherné.
Karel Boháček
Ta socha u kapličky vypadá jako mužský přirození. Krásné květiny na vršku a rozhled až se člověku podlomí kolena .
Soňa Prachfeldová
Díky vám všem, Jiřino , máš pravdu, vedla tam modrá. Šly jsme rovnou od vsi nahoru. tedy šla jsem sama, kamarádka čekala dole.
Jiřina Votavová
Na Milou vede modrá turistická značka, po které jsme na vrchol vystoupali vloni na 1. máje. Nesmí se jít z obce vzhůru, ale modrá vede vpravo pod kopcem na odbočku a pak vlevo zase po modré až na vrchol. Asi jste sešli z cesty. I tam bylo stoupání docela příkré. Podívejte se na turistickou mapu na Mapy.cz, kterou máme vždy na cestách staženou do mobilu, kde vidíme kudy jdeme i kde právě stojíme. Nemusíte mít ani internetové připojení.
Libor Farský
Já také, je to pokoukáníčko.
Eva Mužíková
Soničko, na Tvé články se vždy ráda podívám, zvláště když jsou doprovázeny tak nádhernými fotkami. Pokračuj, ale buď nadále opatrná, " starší" kotník se špatně hojí.
Eliška Murasová
Soni, hezké výhledy, cesta asi i náročná a určitě radost, že se výlet vydařil.Pěkné fotky.
Dagmar Bartušková
Soňo, díky. Milou jsem Ti již obdivovala na karuselu. Teď jsem tam s Tebou a dávám prostor tomu ostatnímu krásnu. Fotky nádherné.
Naděžda Špásová
Soni, ty jsi turistka jak se patří. Máš toho nachozeno požehnaně. Jedná hezčí vycházky, než druhá. Moc pěkné fotky.
Jitka Hašková
Soňo, díky za přiblížení krásného místa.
Alena Vávrová
Soňo dík, Milá je velice geologicky zajímavá a ty jsi milá, žes nám o tom napsala a nafotila zajímavé fotky.
Hana Rypáčková
Krásná procházka...Milá je milá..
Marcela Broumová
Místo je nejen Milé, ale i tajuplné. Ráda se virtuálně procházím také.
Dana Puchalská
Soňo, napíšu 3 slova co podle mne vystihnout Tvoje fotky...... Paráda, paráda, paráda. Díky.
Věra Ježková
Soňo, paráda. Jsi rozumné děvče. Žádná fotka nestojí za to, aby se člověk zřítil do hlubiny. Zrovna dnes dopoledne jsem se pohybovala po nepěšinkách a výškách nad Prahou (viz Do stovky 22). Ovšem v porovnání s tvým výletem to byly podmínky téměř přízemní. :-)
Jana Kollinová
Nejsem cestovatelka, mám běžný rádius denních vycházek, na kterých v každém ročním období jsou nová překvapení. S nadšením sleduji každý další příspěvek o krásách Čech.
Zorka Horká
Kolik půvabů má naše zem....umět je vnímat a ještě takhle poslat všem je záslužný čin :-) Umíš to !
Anna Potůčková
Krásná procházka v krásném počasí zavinila, že jsou i fotky moc hezké! A že je taková obec a také kopec v naší vlasti jsem vůbec netušila.
Zuzana Pivcová
Myslím, že i tak jsi viděla dost. Fotky o tom rozhodně svědčí.
Růžena Marková
Soňo musela to být hezká procházka. Hezky jsi nám to popsala. Za mně díky.
Alena Tollarová
To je dobře, že jsi neriskovala a raději ve zdraví slezla. Milá je jeden z těch zajímavých kopců, co lákají ke zteči. Pomohla jsi mi při rozhodování, jestli Milou taky zkusit. Jasně že jo! Pro mě je to celodenní výlet.
Hana Nováková
Soni, zase krásná ranní procházka při kávičce a to díky vám. Musí tam být krásně a já neopomenut připomenout, že mě dojímají ty dálavy. Budu se těšit na vaši další zdokumentovanou procházku krajem. Mějte hezké dny.
Mirek Hahn
Středohoří nezklame. Pěkné.