Milá
Foto: autorka

Milá

9. 4. 2019

Vrch Milá se nachází nad stejnojmennou obcí Milá u Bečova na Mostecku. První písemná zmínka o vesnici je z roku 1381. Je to malá, upravená vesnička  s hezkou kapličkou při silnici.

Čedičový vrch Milá  je vysoký 510 m na JZ Českého středohoří. Na svazích se pěkně vypínají a vystupují skalní skupiny. Vegetace je tam proměnlivá, v závislosti na svazích, od keřových porostů až po háj s převahou dubů. Roste tam chráněný hlaváček jarní, bělozářka liliovitá, kavyl, koniklec luční. Z fauny se tam nachází nejvíce hmyz a měkkýši.

Vrch je to poměrně strmý, kamenitý, žádná turistická upravená stezka nahoru nevede. Dostala jsem se pod samý vrchol, ale tam už to bylo tak příkré, že dál jsem si netroufla a bohužel jsem nemohla nafotit opačnou stranu. Pozemky kolem jsou soukromé a udržované. Na důkaz , že jsem ve zdraví slezla, jsem napsala těchto pár slov . Ale bylo nahoře krásně, jako vždy pro mě!

 

 

cestování
Hodnocení:
(4.7 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Díky moc Beáto a Karle :-)
Karel Boháček
...jé si tu kapličku spletl, je pod Oblíkem. Byli jsme tu za hlaváčkem. Oba vrchy jsou nádherné.
Karel Boháček
Ta socha u kapličky vypadá jako mužský přirození. Krásné květiny na vršku a rozhled až se člověku podlomí kolena .
Soňa Prachfeldová
Díky vám všem, Jiřino , máš pravdu, vedla tam modrá. Šly jsme rovnou od vsi nahoru. tedy šla jsem sama, kamarádka čekala dole.
Libor Farský
Já také, je to pokoukáníčko.
Eva Mužíková
Soničko, na Tvé články se vždy ráda podívám, zvláště když jsou doprovázeny tak nádhernými fotkami. Pokračuj, ale buď nadále opatrná, " starší" kotník se špatně hojí.
Eliška Murasová
Soni, hezké výhledy, cesta asi i náročná a určitě radost, že se výlet vydařil.Pěkné fotky.
Dagmar Bartušková
Soňo, díky. Milou jsem Ti již obdivovala na karuselu. Teď jsem tam s Tebou a dávám prostor tomu ostatnímu krásnu. Fotky nádherné.
Naděžda Špásová
Soni, ty jsi turistka jak se patří. Máš toho nachozeno požehnaně. Jedná hezčí vycházky, než druhá. Moc pěkné fotky.
Jitka Hašková
Soňo, díky za přiblížení krásného místa.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%