Procházka po zlatohorském Městském okruhu
Foto: Pavel Kopřiva

Procházka po zlatohorském Městském okruhu

5. 4. 2019

Slunečné ráno v neděli 17. března nás vylákalo k procházce naším městem. Rozhodli jsme se projít historickým jádrem města, po kterém nás slovem a historickými fotografiemi provázela naučná stezka Městský okruh. Měří 1,5 km. Museli jsme dojít na jeho začátek, odbočili jsme kousek mimo ke hřbitovu. Od místa, kde se okruh uzavřel, jsme se vrátili domů. Pojďte se projít s námi.

Jádro města je tvořeno hlavní třídou, která je současně náměstím, a postranními uličkami. Na jednotlivých zastaveních, kterých je sedm, se seznámíte s bohatou, 795 let trvající, historií města, architekturou a dochovanými památkami.

Já určovala cestu, Pavel fotil. Vyšli jsme ze sídliště od našeho domu, kam jsme se vrátili na oběd.

Časné jaro sice ještě nehýřilo zelení, ale díky tomu bylo vidět skrze holé větve to, co v zeleni brzy zmizí. Ze spousty fotografií bylo těžké vybrat jen pár, proto jsem vytvořila celou galerii a stručný komentář připojila k jednotlivým fotografiím.

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Jejda, u vás je krásně!
Soňa Prachfeldová
Děkuji za krásnou procházku a svědomité popsání vašeho krásného města. Jste výborný tandem.
Marie Seitlová
Krásná procházka a moc pěkné fotky.
Dana Kolářová
Moc pěkná a zajímavá procházka městem, které jsem si ráda prohlédla.
Jana Šenbergerová
Děkujeme všem za ohlasy. Jitko, tehdy jsem ještě nevěděla, že toto městečko existuje a že mě chytí za srdce. Žiji v něm letos padesát let a vždycky jsem tu byla ráda. I Pavlovi přirostlo k srdci. Ve skutečnosti je mnohem krásnější, ale to byste mohli posoudit jen při jeho návštěvě. Budete-li poblíž, určitě ho nevynechejte.
Jitka Hašková
Zlaté hory jsou krásné. byla jsem tam na pionýrském táboře v roce 1954 nebo 55.Jediné co si z té doby pamatuji, že jsme chodili na Biskupskou kupu na borůvky. Bydleli jsme asi v nějaké škole.
Alena Vávrová
Parádní vlastivědná procházka a bezva fotodokumentace! Byla jsem nejblíže v Jeseníku, a to jen na autobus. nádraží, a pak v K. Studánce...
Alena Tollarová
Tak, a teď vím, jak vypadají vzdálené Zlaté Hory. Když jsou stromy bez listí, má to své výhody. Tak si říkám, jestli není škoda, že je kostel obestavěný domy.
Lenka Hudečková
Jani a Pavle, moc pěkná procházka, fotky super a hlavně ta poslední, co jste na ní spolu, Vám sluší :-). Krásný den oběma :-)
Hana Rypáčková
Hezký kout země.
Věra Ježková
Jani, díky za hezkou procházku krajem, který vůbec neznám. :-)
Elena Valeriánová
Tak tato procházka mě opravdu potěšila. Ač Zlaté Hory znám a patří k mým oblíbeným foto cílem, okruh městem jsem, ostuda jedna, nikdy nešla. Díky vám oběma jsem se dozvěděla i mnohé zajímavé informace. Děkuji.
Dana Puchalská
Ano, ani já jsem v těch končinách nikdy nebyla. A jsem ráda, že takhle uvidím jak hezky tam je. Děkuju.
Eva Mužíková
Jani, dík za hezky zdokumentovanou procházku. Kamarádka čubinka můj zážitek mile doplnila.
Naděžda Špásová
Jano, tuhle část naší země vůbec neznám a asi nepoznám, ale díky tobě a Pavlovi jsem poznala, že to tam musí být moc krásné, soudím tak z vašich fotek. :-)
Zuzana Pivcová
Jako dvojka jste to zvládli na jedničku. A já konečně vím, jak to u vás ve městě trochu vypadá.