Ptám se, proč?
FOTO: autorka

Ptám se, proč?

6. 4. 2019

Vždycky jsem vedla své děti k lásce ke zvířatům. Doma jsme měli vždy nějaké zvířátko. Ať to byli psi, křečci. kočičky, a jeden čas mi syn domů nosil i šneky.

Dnes jsem babičkou a nedávno mi snacha poslala fotku a psala:"Babi, nevíte, po kom ten kluk je?" A poslala fotku šneků. Ale to jen na úvod. Chci psát o něčem jiném.

Kromě jiných zvířátek mají 3 kočky. Jedna z nich měla mít už teď brzy koťata. Kočka nebyla 2 dny doma, tak si mysleli, že kočka už má na půdě koťata vyvedeny. Ovšem, jaký to byl šok, když se kočka objevila bez koťat a ještě po operaci. Prostě někdo chytil kočku, odvezl na veterinu a koťata nechal vzít. Co tohle bylo za člověka? Kdo tohle mohl udělat? A co mají říct teď rodiče dětem, která se na koťata těšila? Nikdy se u nich koťata netopila, vždycky se rozdala. A co já řeknu vnukovi, až přijede a on mi poví, že jim někdo sebral koťátka? Vždyť se o ně starali. Nebyly zablešeny,dostávaly kvalitní granule i kapsičky.

Stalo se to včera a mně je z toho hodně smutno, jací mezi námi žijí lidé. Syn teď bude mít starosti navíc, protože s ní bude muset na veterinu, aby zjistil, jestli kočička bude v pořádku. Ale koťata už mít nebude, protože podle ustřiženýho ucha ji i vykastrovali. Mají i podezření, kdo to udělal, ale za ruku ho nechytili, tak jsou to jen domněnky.

Nevím, jestli redakce otiskne můj příběh. Já jen chtěla upozornit, jaké zrůdy mezi námi žijí.

Hodnocení:
(4.5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Nepejchalová
paní Aleno, no nevím co dodat, v lidech obecně je taková nenávist a krutost, že je to děsivé, přeji, aby kočička byla v pořádku.
Lucie Kubelková
Taky se připojuji k tomu, že se kočička přimotala do nějakého kastračního programu. I když vysokobřezí kočky většinou větové nekastrují, těžko říct, jak to bylo tady. Ublížit jí záměrně nikdo nechtěl a rozhodně se nejednalo o nějakou "zrůdu", ty s kočkami zacházejí jinak, věřte - s útulky spolupracuji skoro 30 let. Ale ono i to "Nikdy se u nich koťata netopila, vždycky se rozdala" není úplně OK. Bezprizorných a toulavých koček je v ČR několik set tisíc (!), a tak pro koťátko nejlépe do útulku, popř. do registrované a ověřené chovné stanice... proč "chrlit" do světa další a další koťata, když jsou útulky plné a adopcí se pomůže vlastně 2x. Například Rakousko, severské země, Dánsko apod. už jednoznačně nakazují kastraci, vyjma právě CHS - a i zde jsou podmínky velmi přísné.
alena hofírková
V pátek jsem byla u syna,micina je naštěstí v pořádku.Myslím po zdravotní stránce,ale jinak se bojí.Když jsem ji chtěla pohladit tak se roztřásla po celým těle.Jindy když jsem přijela chodila za mnou jak pejsek a teď nic.Je pořád ve svým pelíšku.Bohužel se mladí dozvěděli,že nebyli sami komu se to stalo.Ve vedlejší vesnici se to stalo dalším dvěma kočičkám.Nevím co ty lidi k tomu vede.
Eva Mužíková
Jak se vede micině?? Už jste něco zjistila??
Jitka Caklová
Paní Hofírková 7.4.2019 08:09, myslela jsem to tak, že kdyby ji někdo chtěl ublížit, tak to udělá tak, jako to nejednou udělal náš soused našim kočičkám 7.4.2019 08:00 a nedával by 1000.- Kč za operaci, a že děti ještě nechápou, jak dokáží být někdy lidé zlí.
Danka Rotyková
Mám kočky ráda, a to i ty volně žijící. Ale nemyslím, že by téhle kočičce chtěl vědomě někdo ublížit. Asi byla v nesprávný čas na nesprávném místě. Bohužel.
Naděžda Špásová
Aleno, je to opravdu hnusné, ale syn by se měl zeptat tam, kde to té kočičce udělali. Tam jim musí říct, kdo to byl. Možná by bylo na místě, to oznámit na policii. Rozhodně bychom to nenechali bez odezvy. Určitě je dost možností to nenechat být. Dnes už není tak jednoduché poškodit cizí zvíře, je to trestné.
ivana kosťunová
Kočička před lidmi utíká ? A nemohloby to být třeba tak, že ji nějaký zlý člověk ublížil, nechal ji někde ležet, a jiný člověk ji odnesl k veterináři na ošetření, ale nemohl si ji nechat doma ? Je to detektivka, že ?
Jitka Hašková
Lidé dokážou být neuvěřitelně krutí. Nemám s kočkami zkušenosti, ale neodvážila bych se tvrdit, že to bylo jinak než píše autorka. Někdo se chtěl pomstít a udělal to velmi krutě.
Ilona Kolářová
Nechci se Vás nějak dotknout, ale nějak se mi to celé n ezdá a informace jsou trochu podivné. Na jaře se chytají sice toulavé kočky, nechávají kastrovat a vrací se zpět, ale pochybuji, že i kdyby si někdo tu kočičku spletl s kočičkou bezdomovkyní, určitě by nechechali kastrovat kočku březí a těsně před porodem. Navíc by ji nevrátili během dvou dnů zpět. U nás se stará takto o toulavé kočičky spolek Felicitas, když je kočka březí, nechají ji porodit a teprve pak kastrují. Snaží se jim nalézt nový domov a umísťují dočasně do depozit. Podobně to funguje i dalších městech. Určitě kontaktovat veterináře, ty musí mít přehled. Navíc za kastraci se platí, tak když připustím možnost, že chtě někdo kočce ublížit, tak kdyby to udělal jinak a nechal kastrovat. Přeci takový člověk nevyhodí přes tisíc korun jen tak.
Dana Puchalská
O takovém případu jsem dosud neslyšela. Možný je ovšem cokoliv.
Zuzana Pivcová
Já bych se zeptala především u veterinářů. Jestli tam nějaký jedinec dával kastrovat kočku. Úkon by musel být veden na veterině, určitě nedělají nic anonymně. Někteří lidé jsou krutí, zvíře otráví nebo zastřelí, ale tohle je opravdu neobvyklé.
alena hofírková
Jitka Caklová nechápu Vaši poslední větu.Ta kočka je především jejich.Oni se o ni starají,ono ji krmí,oni se s ní mazlí.A ta kočka se teď bojí utíká před nimi.
Jitka Caklová
Dětem tohle nevysvětlíte. Jako dítě jsem také nechápala, proč nám soused několikrát hodil přes plot, mrtvou, naši milovanou kočičku. Jako dnes vidím, jak jsem ji našla v zahradě na sněhu, ještě ji tekla z čumáčku krev. Proto si myslím, že ve Vašem případě to to bylo jinak, než si myslíte.
alena hofírková
Ano Leni,už dostali tip
Lenka Hudečková
Alenko, je to smutné, já bych šla po tom veterináři :-(
alena hofírková
Žádný odchyt se nekonal.A kočička toulavá nebyla,vždy vyběhla max.za barák a vrátila se.Někdo to prostě udělal schválně a my ač máme podezření nic neuděláme.Nebyl chycen za ruku.
Hana Rypáčková
A hlavně chyběla ta vyhláška, upozornění na akci...To bych se taky pídila...Když ve sklepích pokládají na potkany nástrahy, vždy upozorňují předem...
Eva Mužíková
Také mám stejný názor, že se jednalo o plánovanou akci, což by se ale muselo dát zjistit dotazem, třeba na příslušném Městském úřadu. Přiznám se, že při čtení tohoto příspěvku, nežli jsem si to v hlavě srovnala, to se mnou pořádně zamávalo. Zajímalo by mne, jestli paní pisatelka zjistí, jak to opravdu bylo. Každopádně, kastrace toulavých koček je na místě. Ale i tak, kastrovat vysokobřezí, ač toulavou micku, na které je to už pouhým okem lajka znát, tak to je hrozná představa....
ivana kosťunová
Asi to tak bude. Kočička prostě byla v nepravý čas na nepravém místě.
Zdenka Jírová
Přikláním se k názoru, že byla odchycena s toulavými kočkami. Veterinář nerozhoduje o tom, čí je to kočka. Právě včera jsem čwtla na FB, že březí kočku vyhodili z jedoucího auta u obce. Takto se také někteří lidé zbavují svých " miláčků",protože včas neřešili problém, co s koťaty. Je to v zájmu koček, aby nerozmnožovali počet bezprizorních koček. Lidé, kteří to neřeší včasnou kastrací, odkládají nechtěná koťata do polí, aby tam pak v bolestech umírala . Právě takové kotě v poli našla má dcera a postarala se o ně. Je z kotěte krásná a milá kočička, už 3., které dcera zachránila život.
ivana kosťunová
To je naprosto rozumné vysvětlení. Ale to veterinář nerozezná dobře živenou a udržovanou domácí kočičku od potulných koček ?
Zuzana Pivcová
Ano, chci říct podobně jako Hanka R.: Kde je hodně bezprizorních koček, tam čas od času dělají ochranáři odchyt a vozí kočky k veterinářům, kteří je zdarma kastrují, aby se zabránilo jejich nežádoucímu dalšímu množení. Pak je vrátí zpět. Tak se mohlo nechtěně stát, že se Vaše kočička dostala nějak mezi ně. Označené ouško je značka pro kastrované kočky z útulků či v přírodě. Je mi to také líto, jsem "kočkařka", ale věřte, že to spíš nebyl zlý úmysl. Myslí to dobře, protože čím víc koček bez domova, tím i jejich větší úmrtnost.
Jana Šenbergerová
Kočička měla zřejmě smůlu, že se objevila na zcela špatném místě ve špatnou dobu. Přesto to vypadá na promyšlenou akci. Také bych z toho byla špatná. U zvěrolékaře se snad dá zjistit, kdo přinesl kočku ke kastraci. Zadarmo by ji asi nekastroval.
Elena Valeriánová
Mám šok. Co udělali s koťaty, po tom bych pátrala.
Hana Rypáčková
U nás v zahradách a kolem paneláků odchytávali toulavé kočky a kastrovali je.Dělali to veterináři. Byl to takový projekt zřejmě dotovaný. Bylo tu v ulici mnoho toulavých koček i koťat. Hřáli se pod auty, ktetá měla ještě zahřátý motor. Ale vyvěsili plakátek na dveře o datu odchytu, aby si lidé domácí kočky pozdrželi doma..
Libor Farský
Mně se to také nezdá. Vždyť by ten člověk za ten zákrok musel veterináři zaplatit nemalou částku.
ivana kosťunová
Na veterinu ? Veterináři provádějí kočičí potraty ? To se mi nějak nezdá. S někým takovým jsem se ještě nesetkala. Je ddobře, že syn nechá kočičku ještě jednou prohlédnout. Ale vypadá, že byla po operaci dobře ošetřovaná.