Fotoreportáž: Mariánská skála
Foto autorka

Fotoreportáž: Mariánská skála

8. 4. 2019

Už delší dobu si slibuji, že si uděláme vycházku na jednu z dominant Ústí nad Labem. Tou je Mariánský vrch, nebo také Mariánská skála.  Sobotní počasí přímo zvalo k výletu, a tak jsme nelenili a Mariánku, jak jí familiárně Ústečané říkají, navštívili. Naposledy jsme tam byli, když byl syn ještě hodně malý.

Vypadá to, že kdysi se město stavělo kolem této skály, protože stojí přímo v jeho středu ve výšce 265 m n. m. a 120 m nad hladinou řeky Labe. Jedná se o významný krajinný prvek a biocentrum regionálního významu, a proto je toto území chráněno zákonem. Za totality se povídalo, že jsou uvnitř kryty, sklady zásob, ale co tam je opravdu, nevím. Nahoře jsme narazili na vzduchový kryt, takže možná něco pravdy na tom bude.

Procházka to byla moc hezká, výhledy ze skály na město byly překvapující, jen škoda, že byl ve vzduchu trochu opar, ale myslím, že to ani moc nevadí. Skvrnou na kráse byla skládka, o kterou se postarali bezdomovci, kteří tam pobývají. Pejsci bez úhony přežili a fotek jsem udělala opravdu hodně. Pomalu se zatahovalo a vypadalo to docela zlověstně, ale déšť se nám zase vyhnul.

Pojďte se se mnou projít po Mariánce a snad se vám to bude alespoň trochu líbit.

Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.