Častolovická velikonoční výstava 2019
FOTO: autorka

Častolovická velikonoční výstava 2019

16. 4. 2019

Minulý víkend proběhla častolovická velikonoční výstava a já jsem ji jako každý rok navštívila. Výstava byla inspirativní, opět ve stylu staročeských tradic, řemesel a zvyklostí, byla tam také ukázka paličkování vamberecké krajky, malování, tepání a zdobení kraslic, dále výrobky z proutí, rákosu a lýka, šustí, dřeva, korku a dalšího přírodního materiálu, ukázka zdobení perníků a dalších předmětů.

Ve spojitosti s velikonocemi byl bohatý stánkový prodej se zahrádkářskými potřebami, květinami, zeleninová sadba, okrasné stromky a samozřejmě nechybělo různé občerstvení a bohatý kulturní program.

Přikládám fotky z výstavy pro inspiraci nebo jen tak  k prohlédnutí.

Ostatní fotky jsou v galerii Častolovice 2019.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Milá Sašo, v Častolovicích jsem byla jedinkrát v životě, pamatuji si na krásnou starou alej. Tehdy ještě nebyl zámek navrácen Šternberkům. Hezké foto z výstavy.
Hana Nováková
Kdo umí ten umí, krásná velikonoční výzdoba, jen to tak umět..
Libor Farský
Líbí !!!
Alena Várošová
Obdivuji zručné ruce všech,kteří se zabývají tímto uměním a dodržování lidových tradic.Děkuji Saši,že jsi nám je touto krásnou výstavou ukázala.
Jana Šenbergerová
Krásná výstavka. Kouzelné krajky, nádherné kraslice a další výrobky z přírodních materiálů. U nás bude velikonoční výstavka zítra. Pořádá ji Klub žen. Nikdy odtamtud neodejdeme s prázdnou. Jen fotit se tam moc nedá, bývá velký zájem.
Jitka Hašková
Krásné. Děkuji.
Dana Puchalská
Je to krása. Paličkování je nádherná ruční práce a umění zároveň.
Jana Kollinová
Dokonalé umění tvůrců paličkovaných krajek jako velikonočních ozdob. Krajka je něžná, průsvitná, vzdušná, barevná a nádherná!
Věra Ježková
Moc hezké. Velikonoční výzdoba se líbí snad každému.
Zuzana Pivcová
Podobné výstavy, pokud jsou spojeny i s přímými ukázkami lidové tvorby, se mi moc líbí! A jsem ráda, že zdaleka nejsem sama.