Vlakem do Ústí a kousek Ústí k tomu
Foto: autorka

Vlakem do Ústí a kousek Ústí k tomu

17. 4. 2019

Nedělní chladný a zamračený den přes noc vystřídalo skutečné sluníčkové modré pondělí. Měla jsem cestu vlakem do krajského města Ústí nad Labem. Raději bych sice lezla někde po stráních a vyhlídkách, ale nedalo se nic dělat. Jela jsem osobákem, za jehož okny se krajina nemíhá tak rychle, jako když rychlík Labe frčí sto třicítkou. Neodolala jsem, vytáhla foťák a zkusila přes okénko vlaku udělat pár fotek, abyste viděli, jak taková cesta do Ústí vypadá. No, a když už jsem byla v tom Ústí a svítilo to sluníčko, no řekněte, mohla jsem foťák schovat, splnit povinnosti a a prvním vlakem odjet domů? Udělala jsem si přece jen chvilku pro sebe, vyšla za nádraží na most přes Labe a prošla se alespoň kouskem centra města. Víc slov nad není třeba, a jestli máte chuť, udělejte si procházku se mnou. 

Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Jitko, v květnu snad ještě bude v Labi dost vody. My jsme jednou přijeli do Děčína a loď nevyplula, ale to vám fakt nepřeju. / Naďo, přijeď, když budeš chtít, projdu se ráda s Tebou. / Ilono, měla jsi noční. /A díky všem za komentíky :)
Jitka Hašková
V Ústí jsem nikdy nebyla, děkuji za hezkou procházku.
Anna Potůčková
V Ústí jsem byla snad před 20ti lety. Díky za krásné fotky!
Soňa Prachfeldová
Krásné záběry, vlastně je to Ústí docela hezké že ? Okolí určitě ano.
Elena Valeriánová
Aleno, prostě smekám!!! Krásné fotky i ty z vlaku a to fakt oceňuji, protože fotit za jízdy že špinavého okna není žádná sranda. Mám ráda u fotek popisky jsou bezvadné, pro ty, co ta místa neznají, třeba pro mě. Ty nejsi jen skvělá průvodkyně, ale také skvělá reportérka!
Helena Votíková
Hezká fotoreportáž. Do Ústí jsem už vlakem jela, takže můžu říct: Jó, znám.
Ilona Kolářová
Tak tohle vídám každý den. Mohla jsi se přijít podívat, jestli náhodou nejsem v práci.
Naděžda Špásová
Bože, ty hvězdičky mě jednou zničí. Samozřejmě, že jich má být *****, sorry.
Naděžda Špásová
Koukám, že bych měla navštívit Roudnici. Hezké fotky. :-)
Jana Šenbergerová
Ali, to je nádherné. Dík!
Věra Ježková
Ali, fotky jsi udělala a zpracovala krásně. Střekov se mi moc líbí. V Ústí znám jen pedagogickou fakultu a okolí.
Hana Nováková
Alenko, děkuji za článek s fotkami. V Ústi měla moje babička sestru, ta dceru a dvě její dcery. Vím že jedna bydlela na Skřivánku, kde se mi moc líbilo. Školní léta utekla jak voda a pak jsem tam uže byla jen na dvou pohřbech, ale to už mi bylo okolo třiceti. Ústí se mi líbilo, ale chtělo by to jedny prázdniny vše prozkoumat. Bohužel, to už se nestane...
Dana Puchalská
Děkuju. Já městem vždy projížděla. A autem. Naposled před 15 lety na velikonoce. A vidím, že se to tam změnilo k lepšímu. Manželův kolega z práce tam má na severu na chalupu.
Alena Vávrová
Ahoj Alinko, paráda a zjišťuji, že už jsem tam taky dlouho nebyla - jinak na tu cestu vlakem z Ústí do Roudnice (na MAS) a zpět podle Labe moc ráda vzpomínám.
Hana Rypáčková
Pěkný výlet, do Ústí bych taky chtěla...
Eva Mužíková
Alenko, co dodat, Ty máš v zaďulindě snad vrtuli. Jak to všechno stihneš?Zase hezká prohlídka.
Zuzana Pivcová
Škoda, že Ústím vždy jen projíždím na cestě přes hranici. Zasloužilo by si určitě víc. Díky, reportérko!
Jitka Caklová
Díky za inspiraci. V květnu jedu s kamarádkou na celodenní plavbu lodí Děčín - Drážďany s celodenním průvodcem, tak alespoň vím kam se ještě podívat :-)
Marie Doušová
oprava: s kamarádkama.
Marie Doušová
V červnu chceme s kamarádkymi navštívit Ústí nad Labem /hrad Střekov, Větruš/ a procházku po městě. Jako studentka jsem jezdila za strejdou do Ústí,ale umřel velice mladý a pak se naše cesty rozdělily a já už v Ústí nikdy od té doby nebyla. Moc se na ten výlet těším. Krásné fotky. Dík.********
Marie Novotná
Projít se po Ústí s Tebou se mi moc libilo. Díky za krásné fotečky.