JSTE? Pak přijďte, ať všichni JSME!
FOTO: archiv autora

JSTE? Pak přijďte, ať všichni JSME!

25. 4. 2019

Dámy a pánové, přátelé, příznivci i ti, co jste teď nahodile „zabloudili“ na tento příspěvek. Jste? Věřím, že JSTE, a že všichni JSME lidské bytosti se vším, co krásně popisuje ve své básni Zuzana Pivcová.

Text ležel dlouho na mém pracovním stole, obcházel jsem ho s nejistotou nevěda, jak s ním hudebně naložit. Ony se tyhle „pravdy“, které Zuzka vyslovila ve verších, mohou stát ve spojení s hudbou patetickými, strojenými, nabubřelými, a to jsem nechtěl. A tak místo šansonu jsem zvolil skoro lidový popěvek, tak trochu z rodu písniček „uhlířovsko-šípovských“. Třeba vám melodie utkví v mysli a budete si slova pobrukovat se mnou.

Nebo si píseň zazpíváme společně, pokud přijdete na recitál MŮJ SVĚT (který bude můj jen hudebně, textově bude celý Zuzany Pivcové) v úterý 30. dubna od 13 hodin do budovy Skautského institutu s názvem Pražské kreativní centrum na Staroměstském náměstí 4/1, kde také sídlí redakce i60. cz, ale to už asi všichni znáte. Budu (budeme) se na vás všichni moc těšit.

Hodnocení:
(5 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Můj soukromý recitál právě skončil. Užila jsem si to, protože většinu písní jsem z nepochopitelných důvodů neslyšela a byly pro mě premiérové, i když Zuzčiny básně jsem četla všechny, mnohé nejednou. Díky vám oběma. :-)
Jana Šenbergerová
Uspořádala jsem si soukromý recitál písní se Zuzčinými texty. Chybí mi atmosféra toho skutečného, ale už se těším na jeho ohlasy. Věřím, že si ho všichni zúčastnění užívají.
Jitka Caklová
Jsem, proto děkuji za to že jste, za krásnou zhudebněnou báseň a přeji všem nádherné odpoledne a hodně veselí.
Alena Vávrová
Přijedu.
Květuše Pinkasová
Co víc si přát a co dodat ***** S Marcelkou P a některými bych se seznámila a zítřejší Váš hudební svět naživo se Všemi prožila, zazpívala, popřála a hlavně poděkovala, že tady pro nás JSTE.
Danuše Onderková
Také přijedu a těším se...
Marcela Pivcová
Lubomíre, doufám, že tentokrát si Vaši písničku nejen poslechnu "naživo", ale se všemi společně ve "Vašem hudebním světě" i trošku zazpívám.
Jaroslava Handlová
Přijedu ráda a moc se těším. Koště dosloužilo, spolehnu se na ČD, ale na konci recitálu třeba něčím odletíme společně?! :)
Marie Ženatová
Moje nejstarší milá vnučka mi už zajistila místenky na tento den v Regiojetu, tak snad cestu dobře zvládnu a moc se těším...
Helenka Červenka
Já přijedu na 100%, budu spoléhat na černého Leoše, jízdenky mám, snad pojede dle jízdního řádu/někdy spíše neřádu
Lidmila Nejedlá
Já přiletím na koštěti, protože se bojím jet tunelem. Těším se.
Anna Potůčková
Škoda že nemůžu přijet a to jak z finančních důvodů, tak i z rodinných . Ale určitě Vám přeji krásnou oslavu Zuzčiných narozenin.
Soňa Prachfeldová
Tato pocta k oslavě jubilea naší Zuzky bude jistě úžasná, nebudu a mrzí mě to. Užijte si všichni takového odpoledne !
Věra Ježková
Přijdu moc ráda.
Naděžda Špásová
Zuzanko, přeji ti vše dobré a hlavně si oslavu pěkně užijte. :-)
Zuzana Pivcová
Jak budete jen trochu moct, přijďte, přijeďte, přileťte (na koštěti)! A Lubomíre, děkuji teď a děkuji předem.
Alena Várošová
Jak nádhertné,škoda,že nemohu přijet. Všechny zdravím a užijte si tu akci naživo.
Marie Pudichová
Mám v plánu přijet, snad mi to nic nepokazí.
Alena Vávrová
Moc děkuji za pozvání a také těším.
Jarmila Komberec Jakubcová
Je škoda, že nemohu přijet, ale jinak Vám to oběma moc, moc sluší
Marie Doušová
Ještě dodatek , moc Vám to na snímku sluší.....
Marie Doušová
Strašně ráda bych přijela, ale nevím, jak na mě budou moji blízcí závislí a zda budu mít možnost odjet a mít hlídání. Jinak Vaše písně a Zuzky verše jsou úžasné a obdivuhodné. Věřím , že pro ty co nemohou přijet, bude aspoň video. Dík.********
Dagmar Bartušková
Ráda bych přišla, ale nevím, jestli ti stihnu.
ivana kosťunová
Tak tohle se hodně povedlo, jste skvělý tým. Měla jsem velkou chuť zazpívat si s vámi refrén, ale ještě mi to nejde. Pokud mi to můj zdravotní stav dovolí, určitě přijedu.
Alena Tollarová
Ráda přijedu.
Ilona Kolářová
Rozhodně bych strašně ráda přijela, ale tentokrát nemohu, což mě mrzí.
Hana Rypáčková
Chystám se přijet.....
Dana Puchalská
Lubomíre. Já přijdu určitě a moc se těším. Krásný den.