Jak se pohodlně dostat na Letiště Praha?
FOTO: www.prg.aero

Jak se pohodlně dostat na Letiště Praha?

7. 5. 2019

Chystáte se na dovolenou letadlem a řešíte, jak se vlastně dostat na samotné letiště? Ať už letíte na delší dovolenou, prodloužený víkend či jen jedete přivítat své příbuzné, Letiště Praha nabízí celou řadu možností, jak zaparkovat přímo u letištních terminálů. Je zde také možnost dopravit se na Letiště Praha pomocí hromadné městské dopravy či taxislužbou.

Jedu vyzvednout příbuzné

Pokud sami nikam neletíte, ale rádi byste na letišti vyzvedli své příbuzné nebo přátele, využijte možnost krátkodobého stání na expresních parkovištích P1 a P2, která nejsou určena k zaparkování, ale ke krátkému zastavení. Vjezd na expresní parkoviště je jednou denně na dobu 15 minut zdarma.

Potřebuji se na letišti zdržet

Pokud se potřebujete na letišti zdržet trochu déle, využijte služeb venkovního hodinového parkoviště PB Economy u Terminálu 2 nebo stání v krytém parkovacím domě PC Comfort před Terminálem 1. Za hodinu parkování zde zaplatíte 60 Kč. Tato varianta je ideální zejména pro ty, kdo jedou na letiště a nevědí, jak dlouho se zdrží.

Letím na prodloužený víkend

Letíte-li z Letiště Václava Havla Praha na kratší dovolenou, můžete bez obav zaparkovat v pohodlí krytých parkovacích domů PA Smart nebo PC Comfort. S online rezervací, kterou je nutné provést nejpozději tři hodiny před příjezdem, budete mít nejen vaše parkovací místo garantované, ale navíc ušetříte.

Letím na dovolenou

Letiště Václava Havla Praha nabízí parkování také pro ty, co odlétají na plnohodnotnou dovolenou, například na celý týden. Parkování na sedm dnů pořídíte rovněž v krycích parkovacích domech PA Smart nebo PC Comfort. Opět je lepší zvolit rezervaci předem přes online formulář na webu www.prg.aero

Chci jet na letiště městskou hromadnou dopravou

Spojení na Letiště Praha je možné také autobusovou linkou MHD, která jezdí v několikaminutových intervalech. Pro nejrychlejší spojení na letiště doporučujeme využít autobusovou linku 119, která vyjíždí na oba terminály ze zastávky metra A – Nádraží Veleslavín.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Jsem zmatená programově, irituje mě název článku "Jak se pohodlně dostat na Letiště Praha" Paní J.K.Jakubcová uniká Vám podstata mého příspěvku. Letiště Praha neexistuje a to co uvádíte níže je mi známo.
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Kollinová letiště v Prazese opravdu jmenuje Letiště Václava Havla. Bývá zvykem, že letiště ve světových metropolích bývají pojmenováni po osobnostech daného státu. Uvedu příklad: letiště v Tel Avivu je pojmenováno po prvním prezidentu Státu Izrael Ben Gurionovi a protože první prezident našeho svobodného svobodného státu byl V.Havel je pojmenováno po něm.Tak už nebuďte z toho zmatená.
Jana Kollinová
Jsem zmatená. Letiště známé jako Ruzyně bylo přejmenováno na letiště Václava Havla a článek prezentuje nový název Letiště Praha. Asi jsem ve fázi mezipřistání! :-(
Jarmila Komberec Jakubcová
oprava : dojela
Jarmila Komberec Jakubcová
Přiznám se, že pokud přiletím do 22 hodiny beru si zásadně taxi. Stojí hned u terminálů a je to zcela bezpečné a rychlé. Používám služeb oficiální taxisužby, nikoliv Uber.Zatím mi nikdo neokradl a v pořádku jsem dojena na Hlavní nádraží.
Helena Votíková
Velmi se nám osvědčil bus 100 ze Zličína
Antonín Nebuželský
Zlatý Drážďany.
Marie Seitlová
Já na letiště vždy jezdím Expresem AE z hlavního nádraží. Někdy je přeplněn,ale nemusím přestupovat.
Zuzana Pivcová
To asi, Vlaďko, záleží na situaci, jestli zrovna něco přijede či naopak přiletí. Já jsem tak jela dvakrát z letiště, ne z nádraží. Bez problémů, proto jsem to uvedla.
Vladislava Dejmková
Moje zkušenost: Použila jsem Expres z hlavního nádraží na letiště dvakrát. Byla to hrůza děs. Autobus byl přeplněný, stáli jsme obrazně na jedné noze mezi kufry a jeli jsme hodinu. Nemůže být řeč o pohodlné cestě. A přestupovat z vlaku na metro, z metra na autubus s kufry, to také není pohodlná cesta. Kdyby se toto lépe vyřešilo, bylo by to velké plus. Loni jsme letěli z Pardubic do Londýna, to byla velká pohoda.
Zuzana Pivcová
Tři roky jsem po přestěhování Vojenského ústředního archivu na starou Ruzyň jezdila tímto směrem, takže jsem si to celkem zmapovala. Na letiště a zpět je to běžné buď busem 119 od metra z Veleslavína nebo 100 ze Zličína. Existuje však ještě expres AE, který jezdí od Hlavního nádraží za 60 Kč. Myslím, že se to vyplatí, nikde nestaví a je rychlý. A parkovat se nemusí pouze na letišti. Nevím, zda to stále ještě platí, ale u zastávky Ciolkovského na Ruzyni bylo parkoviště pod správou Letiště Praha. Tam parkovali asi nejvíc ti, kteří si tu po dobu dovolené nechali auto, kterým pak zase odjeli domů.
Jitka Hašková
Jsem ráda, že je zde uveden autobus 119 jako nejrychlejší spoj na letiště. Také mně potěšila Jarmila, že jezdí autobusem 100. Nejhorší je jezdit autobusem 191 od Anděla. Všechny hotely v jeho okolí posílají své klienty na tento autobus, místo aby jeli metrem na Zličín a autobusem 100 jako to děla Jarmila. Autobus 191 jede hodinu i déle, když jsou zácpy na trati a je obsazen lidmi s kufry, a lidé, kteří bydlí na trase pak mají problémy se dostat domů. Nejhorší to je pro maminky s kočárky, když musí čekat na další autobus. Ne každý autobus jede až na letiště, ale končí o kousek dříve a cestující stejné musí přestupovat na autobus 119.
Jarmila Komberec Jakubcová
Na letiště jezdím z Plzně autobusem RJ. Na Zličíně přistoupím na bus č. 100 a jedu na terminál 1 nebo 2 podle destinace. Nejhorší je pokud přiletím zpět okolo půlnoci. To pak musím na letišti čekat až do prvního ranního spoje. Je škoda, že v blízkosti nejsou žádné hostely na přespání. Nerada jezdím v noci po dálnici a tak raději volím na dopravu veřejnou dopravu.