Drinky, které můžete ochutnat na dovolené
Aperol Spritz je oblíbené italské pití. Foto: www.radynacestu.cz

Drinky, které můžete ochutnat na dovolené

29. 6. 2019

Co se pije v jihozápadní Anglii, Normandii, v Itálii, v Polsku či ve Skandinávii? Zde je pět zajímavých nápojů, které musíte letos v létě na dovolené ochutnat.  

1. Jihozápadní Anglie: Gin

Alkoholem číslo jedna v anglickém Plymouthu je gin. Vyrábějí ho tady podle tradiční receptury, která pochází z roku 1793! Při prohlídce místní destilérky, na kterou si rozhodně udělejte čas, budete moci ochutnat hned tři druhy výtečných ginů.

 2. Skandinávie: Aquavit

Pálenka z brambor či obilí, slavná po celém severu Evropy, má své příznivce i odpůrce. Zajeďte si na ni udělat názor sami. Každý výrobce ji dochucuje trošku jinak, ale hlavní složkou zůstává kmín. Mezi nejznámější značky patří Aalborg Aquavit (Dánsko), Linie Aquavit (Norsko) a STRANDS Aquavit (Švédsko).

3. Normandie: Cidre

Cidre (jablečné víno) v Normandii prostě milují. Téměř každá domácnost tady pěstuje jablka na své zahradě a buď je použije do koláčů, pálí calvados, nebo je využije na cider. "Mohu doporučit místní značku Fermier, která se ve Francii vyrábí už desítky let a je zárukou vytříbené chuti a kvality," říká cestovatelka Eva Staňková. 

4. Itálie: Aperol Spritz

Věděli jste, že základem tohoto trendy drinku je italské Prosecco? Šumivé zlato se dnes vyrábí v devíti provinciích regionu Benátsko.
Základem Aperol Spritzu je vysoká vinná sklenička, hora ledu, Aperol, Prosecco, sodovka a plátky pomeranče. Pije se jako aperitiv.

5. Polsko: Pivo se sokem

A teď něco pro dámy. Pokud neholdujete klasickému pivu a raději si pochutnáte na něčem sladším, je pro vás Polsko správná volba. Objednejte si "piwo i sok" a vychutnejte si místní sladový nápoj s dávkou sladkého sirupu. Skvěle se hodí ke smažené rybě, kterou tady ochutnáte na každém kroku.

 

Hodnocení:
(4.5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.