Děkuji, pane prezidente. Děkuji, Praho!
FOTO: autorka

Děkuji, pane prezidente. Děkuji, Praho!

14. 5. 2019

V rámci akce zahájení turistické sezony na Pražském hradě byly v sobotu zpřístupněny reprezentační prostory Pražského hradu, a nejen ty. Návštěvníci si mohli prohlédnout celý chrám sv. Víta i s věží, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, Svatovítský poklad. To vše zcela zdarma.

Prohlídku jsme začali prostory, které si můžete i na jeden večer pronajmout (cca 1mil.korun). Je to Španělský sál s přilehlými salonky. V Rudolfově galerii jsme obdivovali prostřený stůl pro státní obědy. Obvyklé slavnostní menu je složeno z hovězí polévky, pečené kachny, knedlíku, zelí, a jako moučník se podává štrůdl. Dále prohlídka pokračovala Širokou chodbou, kolem Oktogonu (prostor pro tiskové konference) do Jižního křídla Hradu, kde jsou sály, které jsou pouze pro pana prezidenta a jeho návštěvy. Jsou to nádherné sály plné překrásných obrazů, nábytku, lustrů a doplňků. Dovolím si vás pozvat na malou prohlídku zmíněných objektů.

Na III. nádvoří Pražského hradu se konal doprovodný program, hrála dechová hudba, své vystoupení měly mažoretky a v Královské zahradě probíhala ukázka výcviku dravých ptáků.

Hodnocení:
(5.2 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

20%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

16%

Nevím, to se uvidí

18%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

25%

Rozhodně ne,

21%