Děkuji, pane prezidente. Děkuji, Praho!
FOTO: autorka

Děkuji, pane prezidente. Děkuji, Praho!

14. 5. 2019

V rámci akce zahájení turistické sezony na Pražském hradě byly v sobotu zpřístupněny reprezentační prostory Pražského hradu, a nejen ty. Návštěvníci si mohli prohlédnout celý chrám sv. Víta i s věží, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, Svatovítský poklad. To vše zcela zdarma.

Prohlídku jsme začali prostory, které si můžete i na jeden večer pronajmout (cca 1mil.korun). Je to Španělský sál s přilehlými salonky. V Rudolfově galerii jsme obdivovali prostřený stůl pro státní obědy. Obvyklé slavnostní menu je složeno z hovězí polévky, pečené kachny, knedlíku, zelí, a jako moučník se podává štrůdl. Dále prohlídka pokračovala Širokou chodbou, kolem Oktogonu (prostor pro tiskové konference) do Jižního křídla Hradu, kde jsou sály, které jsou pouze pro pana prezidenta a jeho návštěvy. Jsou to nádherné sály plné překrásných obrazů, nábytku, lustrů a doplňků. Dovolím si vás pozvat na malou prohlídku zmíněných objektů.

Na III. nádvoří Pražského hradu se konal doprovodný program, hrála dechová hudba, své vystoupení měly mažoretky a v Královské zahradě probíhala ukázka výcviku dravých ptáků.

Hodnocení:
(5.2 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Je to nádherné, je to naše. Žáci hotelové školy tam občas obsluhují v bílých rukavicích.
Soňa Prachfeldová
Hrad je nádherný, je co obdivovat, nedávno jsme tam byli, měli jsme objednáno s průvodkyní. Nezapomenutelné .
Dagmar Bartušková
Skvostná podívaná!
Marie Ženatová
Díky za hezkou prohlídku...
Zuzana Pivcová
Jednou jsme tam byli s kolegy z vojenského archivu na povolené zvláštní návštěvě. Díky za připomenutí.
Věra Ježková
Děkuji, Heleno. :-)
Jitka Hašková
Je to tam krásné V dětství jsme tam chodily se školou zadarmo.
Helena Votíková
Samotná pracovna prezidenta je o patro výš, a tam bohužel přístup nebyl.
Danka Rotyková
Já bych tedy tak obrovské prostory obývat nechtěla ani náhodou, a to mám větší prostory ráda. Mně se líbí spíše detaily, třeba krásná klika u dveří, rám obrazu ... Ale jako pracoviště je to super.
Naděžda Špásová
Helo, že si ten dědula nežije špatně, co? Ani se nedivím, že se mu tam odtud nechce. Určitě je to zážitek, fotky jsou super. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu