Fresh Colours - Svěží barvy
Foto: autorka

Fresh Colours - Svěží barvy

19. 5. 2019

V úterý 14.5. jsme s Věrou J.  navštívily výstavu současného českého skla v Portheimce - Muzeu skla na Smíchově poblíž Anděla. Výstava trvá do 9.6., otevřeno je úterý - pátek, denně 10 - 18. Představuje se zde 11 umělců a studií, kteří mají barvy jako jeden z výrazových prostředků.

Výstava je pojata jako mezigenerační,  nabízí pestrou škálu výtvarných a technických postupů - díla vzniklá v hutních provozech, prastaré techniky foukání skla, broušení, rytí a malování. Snažila jsem se zapsat jména tvůrců a názvy objektů, ale někde se mi to nepovedlo, tak jsem trošku popustila uzdu své fantazii. Některé názvy byly anglicky, tak jsem je přeložila. Většinu informací jsem čerpala z letáčku, který na výstavě dostanete. Fotografie jsou všechny moje.

Stojí za to, pokud máte možnost, vidět výstavu na vlastní oči. V ceně vstupenky pro seniory (60CZK) je i možnost projít si celé muzeum. To jsme si s Věrou zopakovaly, abychom si připomněly to, co se nám nejvíce líbilo, když jsme tam byly poprvé.

akce
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA