Fresh Colours - Svěží barvy
Foto: autorka

Fresh Colours - Svěží barvy

19. 5. 2019

V úterý 14.5. jsme s Věrou J.  navštívily výstavu současného českého skla v Portheimce - Muzeu skla na Smíchově poblíž Anděla. Výstava trvá do 9.6., otevřeno je úterý - pátek, denně 10 - 18. Představuje se zde 11 umělců a studií, kteří mají barvy jako jeden z výrazových prostředků.

Výstava je pojata jako mezigenerační,  nabízí pestrou škálu výtvarných a technických postupů - díla vzniklá v hutních provozech, prastaré techniky foukání skla, broušení, rytí a malování. Snažila jsem se zapsat jména tvůrců a názvy objektů, ale někde se mi to nepovedlo, tak jsem trošku popustila uzdu své fantazii. Některé názvy byly anglicky, tak jsem je přeložila. Většinu informací jsem čerpala z letáčku, který na výstavě dostanete. Fotografie jsou všechny moje.

Stojí za to, pokud máte možnost, vidět výstavu na vlastní oči. V ceně vstupenky pro seniory (60CZK) je i možnost projít si celé muzeum. To jsme si s Věrou zopakovaly, abychom si připomněly to, co se nám nejvíce líbilo, když jsme tam byly poprvé.

Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Jitko, díky za článek a hezké fotky.
Jitka Hašková
Jsem ráda, že se vám sklo líbí. Děkuji za ohlasy.
Jana Šenbergerová
Pro sklo mám slabost. Krása!
Věra Ježková
Jitko, fotky se ti moc povedly. Ráda jsem se podívala znovu. Sklo se neomrzí nikdy.
Danka Rotyková
Jitko, děkuji. Sklo je krásné, je to opravdové umění.
Dana Puchalská
Víc než zajímavé. Krásné sklo k našim tradicím prostě patří. Byla jsem x krát ve sklářské huti a bylo to nádherné. Děkuju Jitko.
Naděžda Špásová
Určitě moc pěkná výstava, fotky jsou taky pěkné. :-)
Marie Doušová
Krásné foto ,které přiblížilo výstavu. Sklo miluji a děkuji za inspiraci .Moc pěkné.Dík.*********
Zuzana Pivcová
To je parádní. Sklo se mi většinou líbí, ať kousky staré nebo zcela moderní. Narozdíl od mnoha obrazů a soch. Díky, Jitko.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.