Voda vodička, zelená travička.
Foto autorka

Voda vodička, zelená travička.

27. 5. 2019

Loňská sucha zamávala se spodními vodami, nerostly houby, což jsem nesla opravdu těžce, ovoce a zelenina také nic moc, nesmělo se do lesů, prostě fiasko. Zvýšení spodních vod trochu zachránil letošní sníh na horách, sem tam zapršelo. Není to samozřejmě žádná sláva, ale tráva stačila vyrůst do zelené barvy, vodní toky se naplnily, některé až moc, takže procházky přírodou jsou veselejší.

Protože jsme se tento týden vyskytli u několika vodních zdrojů, rozhodla jsem se, že vám je ukážu.  První byl rybník na Střížáku. Ten má smůlu v tom, že zřejmě není přítokový, takže deště mu moc vody nenadělily. Druhá je řeka Ohře, kterou jsme navštívili v sobotu odpoledne v Dolánkách, a třetí je řeka Labe, kterou jsem si vyfotila cestou domů. Ty jsou na tom s vodou viditelně lépe, takže vegetace kolem nich je opravdu bujná a sytě zelená. U Ohře jsme viděli čerstvě narozené mládě srnky, raději jsme odešli, aby se k němu maminka mohla vrátit. Bylo krásné.

Jen takovou perličku. U nás na sídlišti od konce ledna vytéká pramen spodní vody z kopce do kanálu. Několikrát jsem urgovala opravu na příslušných institucích a připadala jsem si tak trochu jako v pohádce O slepičce a kohoutkovi. Jednotlivé odbory si tento problém přehazují jak horký brambor a náprava v nedohlednu. Pláčeme nad úbytkem spodních vod a tady teče voda pánu bohu do oken a úřadům je to jedno.

Vzhledem k tomu, že jde o tři lokality, počet fotek tomu odpovídá. Výběr byl hrozně těžký, třeba to někoho odradí, ale s tím musím počítat. Pojďte se tedy se mnou projít přírodou kolem vody.

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.