Senior v davu nespokojených
FOTO: archiv redakce

Senior v davu nespokojených

6. 6. 2019

Byl jsem také v tom stotisícovém davu na Václavském náměstí a nebyl jsem tam za naši seniorskou generaci sám. Určitě několik dalších tisícovek důchodců přišlo protestovat proti nehoráznému střetu zájmů, kterého se dopouští premiér České republiky. 

Zneužívání dotací z EU by v civilizovaných zemích dávno položilo kdejakého politika. Kdepak Andreje Babiše. Ten se nevzdá - ani peněz, ani moci. Naopak, buduje kolem sebe stále silnější armádu píáristů, právníků a úředníků, kteří vymýšlejí nové a nové taktiky, jak se bránit proti jasným důkazům o zneužívání dotací. Nejdřív to podle něho byla politická kampaň ze strany opozice, teď je to údajně kampaň ze strany EU. Jednoduše řečeno - všichni jsou špatní, jen já jsem ten hodný. A ty to přece vidíš, voliči. Nevidíš? Tak ti přidáme důchod, abys zase viděl...

Česko žije na dluh a Babišova vláda další dluhy vytváří, chybí peníze na sociální služby, důchodová reforma je v nedohlednu, dálnice se staví pomalu a mnohdy špatně, životní prostředí politiky nezajímá vůbec. Místo toho, aby vláda řešila výše uvedené problémy, vidíme neustále kroutícího se premiéra a vedle něj zkoprnělého socialistu Hamáčka, který se obává pádu vlády, která by znamenala pro jeho stranu politický hrob.

Je to smutný pohled na českou politickou scénu. Dokud však český volič neprohlédne osobní zájmy oligarchy nad zájmy občanů, čeká českou zemi chmurná budoucnost. My důchodci už to nějak doklepeme, ale generace našich dětí a vnuků by si už určitě zasloužila férové a schopné politiky, kteří vidí dál, než jen na špičku svého nosu.

Hodnocení:
(4.4 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Hanko, dobrý názor..
ivana kosťunová
Dobrý nápad.
Hana Šimková
Tak nevím, ale politiku bych do íčka nezatahovala, protože diskuze bude nekonečná. Je vidět, že vaše názory se úplně neshodují. Každý si tedy nechtě ten svůj a jděte na procházku do přírody se vydýchat.
Soňa Prachfeldová
Už jsem paní Růženko psala, pokud by opět zvítězilo ANo, tak posílí a nespokojenci by měli respektovat demokracii, když se s ní ohánějící. Já osobně jsem to neviděla dobře , že se stal premiérem, ale jako ministra financí jsem ho brala , je to inteligentní člověk.
Soňa Prachfeldová
Omlouvám se pane Nebuzelsky.
Růžena Kuželková
Paní Soňo,cituji - předčasné volby ať se ukáže jak to má být podle vůle svobodných občanů - takže ty poslední volby,které ukázaly co lidé chtějí - byly co??! Někdo držel nad lidmi zbraň a nabádal je koho volit? Já si myslím,že se každý rozhodl podle svého svědomí a tak by to bylo i nyní apropó a ušetřené peníze,které by byly "vyhozeny" oknem.Můj názor,nikomu ho nevnucuji.
Soňa Prachfeldová
Pane Nebužely, nesmíme to brát tak vážně, nikomu svůj názor nevnucují a nenechám si ho od druhých vnutit. :-)
Antonín Nebuželský
Nevěřil bych, že i tady. Pokud se tady začnete zabývat politikou, bude po pohodě a možná i přátelství. Za mě, podmíněné, nás hledanou.
Soňa Prachfeldová
Moc ráda bych viděla , jak to ve skutečnosti je, vždyť se všichni jen dohadují, hádají, rozděluje je politika . Přála bych naší zemi předčasné volby, ať se ukáže,jak to má být podle vůle svobodných občanů. Domnívám se, že nyní by účast měla být vyšší, snad také o ty, co demonstrují, pokud ti nechodili doposud k volbám. Předčasné volby by snad nastolily klid v této zemi.
olga skopanova
A ještě něco vy se paní Kosťunová stále oháníte tolerancí k názorům jiných tak ji taky alespoň jednou prokažte.
olga skopanova
Dost dobře nechápu vaši hloupou otázku kdo bude vládnout. Ani demonstranti nemají křišťálovou kouli aby věděli kdo vyhraje příští volby.
olga skopanova
Vážená paní Kosťunová nešiřte poplašnou zprávu po pádu vlády se bude postupovat podle ústavy od pokusů o sestavení nové vlády až třeba k předčasným volbám nic co by demokracie neustála. Chováte se jako malé dítě které trpí separační úzkostí z toho že je opustí rodiče.
Daniela Řeřichová
Mám toho mnoho co říct, ale takto vyhrocené příspěvky mají k diskusi daleko. To opravdu není můj šálek čaje.
ivana kosťunová
Paní Řeřichová- čili po nás potopa ? Ono to nějak dopadne ? Chápu, že je to váš poslední příspěvek k diskusi. Vy totiž nemáte co říci .
Růžena Kuželková
Taky přispěji "troškou do mlýna" Dávám za pravdu p.Měchurový,p.Veseckému a jim podobným v této diskusi. Možná pouhé % našich vyvolených to myslí s naší republikou správně,bohužel je to malé procento,všichni tam "zalezou" pro své "nadité peněženky",nic jiného je nezajímá,bohužel byla jsem jedna z těch kdo "cinkal klíčema",dneska bych si dala pár facek,protože co udělali s republikou za 30 let,je HNUS.Pochybuji,že se najde člověk ve vysoké politice,který to alespoň z části dá dohromady.myslím si,že nejsou "krásné"vyhlídky do budoucnosti.Nepřeji svým vnukům nic zlého,bude to na nich,kam bude spět naše republika.
Ladislav Vesecký
Pane Vácho, vy v Práglu jste cinkali klíčem za kapitalismus. Kapitalismus je jen o penězích. Za Babiše konečně republika šlape a lidé se mají dobře, to nemůžete popřít. Tolik valorizace za vlády Babiše nám nedal nikdo! Mě je jedno jestli je Babiš bohatý, ale ze svého důchodu se chci mít dobře taky já! Když nám tady "vládl" Kalousek, tak rozdával 24 Kč! Už je to pochopení? A byl to opět Kalousek a spol. kteří ty zlodějské zákony realizovali. Tak se nedivte, že je Babiš nevyužije. A dát přednost vládnou mladým bez žádných zkušenosti? To nám předvádějí udavačští Piráti !! Děkuji nechci! Slovo vlastenec a Slovan je u Práglovců sprosté slovo, ti za Jidášský groš zaprodají i vlastní vlast! Proto ta nenažranost, máte pořád málo, nic nedělat, vyřvávat v ulicích a mít se dobře! Takovou " demokracii" já nechci !
Růžena Marková
O Babiše bych si ani vidle neopřela. Ale zaráží mě, že se dnes protestuje a nikomu nevadilo, že nás vládnoucí třída okrádala celých dvacet let a nkdo z nich nemusel vrátit této zemi ani korunu. Zdá se mi to jako politická provokace, aby se zakryla větší rozkrádačka. Proč všichni mlčí o prodeji litia a vše se točí kolem Babiše. Babiš by měl být pohnán k zodpovědnosti, ale zárověň i ti druzí, kteří rozprodávají národní bohatství a bez trestně. Zákony si dělají tak,aby jim vyhovovali. To vám asi nevadí.
Daniela Řeřichová
Historicky padlo mnoho vlád - nejen u nás. Vždy se tedy situace vyřešila. Od toho je parlamentní demokracie. To je můj poslední příspěvek k danému tématu.
ivana kosťunová
Ale oni přeci požadují odstoupení Babiše- to znamená pád vlády. Pokud máme adekvátní náhradu, nevidím problém. Ale sama píšete, že tohle oni neřeší. A kdo to tedy bude řešit ? Kdo ponese tu zodpovědnost ?
Daniela Řeřichová
Demonstrace neřeší výměnu ve vládě. Demonstrace je občanský postoj vůči konkrétní cause konkrétního člověka, který ovlivňuje život téhle země a 10 milionů lidí. Demonstrace upozorňuje na aroganci moci.
ivana kosťunová
A o to právě jde - vyměnit není za koho, to demonstrace neřeší.
Antonín Vácha
Chtěl jsem dát článek na svůj blog a skončil tady. Ale nevadí. Já jsem nikde nepsal, jak se chovaly vlády minulé - socanské a klausovské. Aní je nehájím, protože spáchaly zla dost a dost, především děravými zákony, ušitými na míru všem podnikavcům. Ti současní miliardáři zbohatli právě díky těmto děravým zákonům, včetně Babiše. Co ale nesnáším na současném premiérovi je právě to, že se dostal k moci kritikou předchozích vlád, díky kterým takto "vyrostl" a pak jako ministr financí a premiér v "přímém přenosu" zneužívá dotace, obchází pravidla a zákony a lidem to nevadí. To nechápu. Já věřím, že právě současné demostrace vybudí mladou generaci a vygeneruje nové politiky, kteří vystřídají současné zkorumpované panáky. Jednomu ale nerozumím - proč, proboha, pořád lidé tolik Babišovi věří? Stačila mi jen jeho estebácká minulost, Současné nehorázné pumpování dotací do Agrofetu už je opravdu nehorázným střetem zájmu, který snad všichni vidí.
Daniela Řeřichová
Pan Vácha podal svědectví. Každý máme právo na svůj názor, zkušenost, osobní pohnutky. Díky za demokracii, za možnost vyjádřit veřejně a beztrestně své přesvědčení.
Antonín Nebuželský
Chodím si sem v klidu pročíst. Teď o nejsem jist.
Helena Votíková
Hani to je zkomolenina Prahy, si myslím.
Hana Práglová
Pane Ladislave;prosím;co je tzv.práglovská nenažranost??
Marie Ženatová
Pane Vácho na tento článek bych se byla velmi ráda rozsáhle rozepsala. Ale protože jsem se dostala víc k počítači až teď a jak si pročítám diskuzi tak zjišťuji, že už nic víc psát nemusím. Protože Jana K., Ivana K,. Hana N., Ladislav V. i Lenka K. to už všechno vyjádřili za mne velmi jasně, srozumitelně a pravdivě...
Lenka Kočandrlová
Pane Vácho, máme demokracii,kterou jsme tak chtěli a v tom případě nemůže dav rozkazovat demokraticky volené vládě a premiérovi. Tohle to,"vláda lidu", s neomylným vůdcem v čele,to už tady bylo - a jak to dopadlo! Necháváte se nachytat na pseudoproblémy, a přitom nevidíte,jak nás diktát EU zadupává do země víc,než kdysi nařízení z Moskvy!!! Zatím nikdo oficiálně nepotvrdil,že se jedná o nějaké zneužití zájmů Babišem,ale vy a dav,manipulovaný nějakými najatými herci a pod taktovkou neznámého vůdce (kdepak se tak náhle vzal,kdo ho platí???) se necháváte oblbovat,jakoby jste neměli vlastní mozek!
Marie Doušová
Nemám co bych dodala , IVA K. a Hana N.a Jana K, vše vyjádřily rozumně a jasně.
Jarmila Komberec Jakubcová
Děkuji za velmi dobře napsaný článek. V Praze jsem nebyla ale chodíme v Plzni s přáteli na každou akci. I v dešti.
Ladislav Vesecký
Pane Vácho, už i soudruh Novotný nám sliboval, že budeme žít v komunismu. A kde žijeme nyní? V nenažraném a udavačském kapitalismu ! Taky se ptám, kde jste byl když už za Havla se tady beztrestně vykrádala republika? Pokračovalo to za Klause, Topolánka! Všichni nám kážou, myslete na své děti. To sem slýchával 60 let a pořád je to stejný! A pořádané "demonstrace" na Venca plac , je jenom práglovská rozežranost !
Marie Měchurová
Děkuju za článek a Vaše názory. Mluvíte mi z duše. Byl jste tam i za naši rodinu, máme to do Prahy daleko. Byli jsme tam týden před demonstrací, a už se tam zase dlouho nepodíváme. Je mi moc líto, že máme takového premiéra. Všechny krádeže by měly být potrestány, i ty jeho
Hana Rypáčková
Nevím, kde jsou ti správní politici, kteří by naši zemi zachránili. Jen vím, že to není ani sám Babiš, kdo je nepostradatelný. Aspoň nějak vyjadřujeme nespokojenost a hlas, že nám to není jedno, je slyšet.
Dana Puchalská
Chtěla jsem se vyjádřit k článku. Ale teď už je to zbytečné. Protože mám stejný názor jako Jana, Hana a Ivana.
Hana Nováková
Plně souhlasím s Ivankou a Janou. Podvody začaly po roce 1989, každý rok něco vyplave. Koluje plno článků, kolik už z našich peněžek odteklo na různé pochybé projekty - pronájem domu v Moskvě, byty v nichž žijí horníci 43 mld Kč, ztráta pro stát z OKD 100mld, solární byznys lítá tám asi 1 bilion, církevní restituce a další a další. Kde jste byl těcj 30 let, to to nevidíte? A to jsou špičkový policiti a co ti na nižších úrovních - vždyť jsou toho plné televizní noviny, tisk. Tak jako Ivana neznám politika s čistým štítem a ani já a ani nikdo jiný ho těžko v naší zemi budeme hledat. Ale vše má i druhou stranu mince, podívat se na to, nejen kdo co nakradl, ale taky, kdo a jak se zasloužil o to, aby se něco změnilo k lepšímu. Co vidím já, tak ti premiéři před AB měli dost másla na hlavě a dokázali jen to, že se rozvedli a o politiku neměli zájem, ten obrátili směrem ke svým kapsám a milenkám.
ivana kosťunová
Pane Vácho, jste snad rozumný člověk, tak si myslím, že nechcete tvrdit, že za státní dluh, předražené stavby dálnic, nedostatku peněz ve školství a zdravotnictví a takdále, může pouze Babiš ? Co dělaly ty vlády před ním ? Kde jste byli, když o jeden pochybný hlas byli schváleny církevní restituce v dnešní kontroverzní podobě ? Pokud mi ukážete politiky s čistým štítem, nezkorumpovatelné a s jasnou vizí jak z toho ven, půjdu na tu demonstraci taky. Ale zatím nic takového nevidím.
Daniela Řeřichová
Také se zúčastňuji demonstrací pořádaných iniciativou Milion chvilek pro demokracii. Zákony platí pro každého!
Jana Kollinová
Promiňte moji zvědavost, pane Vácho, kteří jsou ti féroví a schopní politici?
Jana Kollinová
Pane Vácho, jste skutečně přesvědčen, že účastí na podobných demonstracích budujete budoucnost generací našich dětí a vnuků? Naše děti i vnuci jsou vzdělaní a mají zcela jasné a mnohdy odlišné představy o své budoucnosti než jak to dnes vidí jejich seniorští příbuzní. Můžete to myslet sebelépe, ale např. schopný politik ve vašich očích může být neakceptovatelný pro potomky?