Senior v davu nespokojených
FOTO: archiv redakce

Senior v davu nespokojených

6. 6. 2019

Byl jsem také v tom stotisícovém davu na Václavském náměstí a nebyl jsem tam za naši seniorskou generaci sám. Určitě několik dalších tisícovek důchodců přišlo protestovat proti nehoráznému střetu zájmů, kterého se dopouští premiér České republiky. 

Zneužívání dotací z EU by v civilizovaných zemích dávno položilo kdejakého politika. Kdepak Andreje Babiše. Ten se nevzdá - ani peněz, ani moci. Naopak, buduje kolem sebe stále silnější armádu píáristů, právníků a úředníků, kteří vymýšlejí nové a nové taktiky, jak se bránit proti jasným důkazům o zneužívání dotací. Nejdřív to podle něho byla politická kampaň ze strany opozice, teď je to údajně kampaň ze strany EU. Jednoduše řečeno - všichni jsou špatní, jen já jsem ten hodný. A ty to přece vidíš, voliči. Nevidíš? Tak ti přidáme důchod, abys zase viděl...

Česko žije na dluh a Babišova vláda další dluhy vytváří, chybí peníze na sociální služby, důchodová reforma je v nedohlednu, dálnice se staví pomalu a mnohdy špatně, životní prostředí politiky nezajímá vůbec. Místo toho, aby vláda řešila výše uvedené problémy, vidíme neustále kroutícího se premiéra a vedle něj zkoprnělého socialistu Hamáčka, který se obává pádu vlády, která by znamenala pro jeho stranu politický hrob.

Je to smutný pohled na českou politickou scénu. Dokud však český volič neprohlédne osobní zájmy oligarchy nad zájmy občanů, čeká českou zemi chmurná budoucnost. My důchodci už to nějak doklepeme, ale generace našich dětí a vnuků by si už určitě zasloužila férové a schopné politiky, kteří vidí dál, než jen na špičku svého nosu.

Můj příběh politika
Hodnocení:
(4.4 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Proklikala jsem se nechtíc do minulosti, a tak převálcovaná tsunami nenávisti k seniorům v souvislosti s příspěvkem pěti tisíc korun vyplacených koncem roku 2020, dovolím si jen popřát panu Váchovi, aby "jeho" senioři sdíleli jeho smýšlení a dle toho jednali a dosáhli kýženého cíle.
Eva Mužíková
Hanko, dobrý názor..
ivana kosťunová
Dobrý nápad.
Hana Šimková
Tak nevím, ale politiku bych do íčka nezatahovala, protože diskuze bude nekonečná. Je vidět, že vaše názory se úplně neshodují. Každý si tedy nechtě ten svůj a jděte na procházku do přírody se vydýchat.
Soňa Prachfeldová
Už jsem paní Růženko psala, pokud by opět zvítězilo ANo, tak posílí a nespokojenci by měli respektovat demokracii, když se s ní ohánějící. Já osobně jsem to neviděla dobře , že se stal premiérem, ale jako ministra financí jsem ho brala , je to inteligentní člověk.
Soňa Prachfeldová
Omlouvám se pane Nebuzelsky.
Růžena Kuželková
Paní Soňo,cituji - předčasné volby ať se ukáže jak to má být podle vůle svobodných občanů - takže ty poslední volby,které ukázaly co lidé chtějí - byly co??! Někdo držel nad lidmi zbraň a nabádal je koho volit? Já si myslím,že se každý rozhodl podle svého svědomí a tak by to bylo i nyní apropó a ušetřené peníze,které by byly "vyhozeny" oknem.Můj názor,nikomu ho nevnucuji.
Soňa Prachfeldová
Pane Nebužely, nesmíme to brát tak vážně, nikomu svůj názor nevnucují a nenechám si ho od druhých vnutit. :-)
Antonín Nebuželský
Nevěřil bych, že i tady. Pokud se tady začnete zabývat politikou, bude po pohodě a možná i přátelství. Za mě, podmíněné, nás hledanou.
Soňa Prachfeldová
Moc ráda bych viděla , jak to ve skutečnosti je, vždyť se všichni jen dohadují, hádají, rozděluje je politika . Přála bych naší zemi předčasné volby, ať se ukáže,jak to má být podle vůle svobodných občanů. Domnívám se, že nyní by účast měla být vyšší, snad také o ty, co demonstrují, pokud ti nechodili doposud k volbám. Předčasné volby by snad nastolily klid v této zemi.

Zpět na homepage Zpět na článek