Hostel Kořenov
Foto: autorka

Hostel Kořenov

8. 6. 2019

Při návštěvě Jizerských hor v Martinském údolí bylo několik z nás ubytováno v Hostelu Kořenov. Zde byla dobře vybavená kuchyňka, takže první den jsme si vystačily ze svých zásob (kávu a čaj uvařily). Poté se vydaly prozkoumat okolí podél řeky Jizerky. U lesa všude haldy velkých kamenů z řeky (snad rozšiřování koryta, náhon?). Všude kvetly modré violky. V lese bylo samé borůvčí a dále byl zákaz vstupu, bourali mostek přes řeku. Večer jsme se zašly pozdravit s ostatními a na jedno řezané.

Druhý den jsme se vydali do Desné na dřevosochání k Riedlově vile. Tento rod byl zakladatelem skláren, takže jde o honosné sídlo, podle italské architektury. Nyní vila patří městu, kde je muzeum, informační centrum, školka a konají se zde různé akce. Prošli jsme si město, kde byla pouť, odpočinuli a jeli vlakem do Harrachova.

V Harrachově došli k Čertově hoře, kde jsou 3 skokanské můstky, někteří si prohlédli i kostel, jinak jeden hotel vedle druhého, kde jsme také poseděli a vydali se nazpět.

Kdo chce Kořenov vidět, musí tam přijet.

Zdar výletu!

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Jitko, bezva. Ani jsem si nevšimla, že něco fotíš, šikulko!
Anna Čípová
Děkuji za reportáž a přiblížení zdařilé akce.
Zuzana Pivcová
Stručně, výstižně, pochvalně a moc hezky. Ráda jsem se podívala.
František Matoušek
Hezký, stručný článeček a fotky.
Alena Tollarová
Další prima reportáž z prima setkání :)
Elena Valeriánová
Další krásné a zajímavé přiblížení pobytu z jiného úhlu. *****
Hana Rypáčková
To místo mám v srdci...
Jarmila Komberec Jakubcová
Jitko hezké fotky a článek. Sice jsem bydlela v Lestarce a návštěvu Desné jsem už nezvládla. Potřebovala bych být v Kořenově o jeden den více. Zvládla jsem jen s Maruškou Rákosníkovou a Olinkou Š. Čertovu horu a Mumlavské vodopády.
Marie Seitlová
Jituš, pěkný článek a dík za Desnou, tam už mi to nevyšlo, krásné fotky.
Jitka Mošovská
Evi, tak tady jsme bydlely a příště pojedeš s námi. Těším se na Tebe.
Eva Balúchová
Jitko,moc tě zdravím,mrzí mne,že jsme se nepotkaly.Jsem ráda,že místo mne jela "senza babča".Známe se z Poděbrad a věřím,že mezi vás zapadla.Fotky máš moc pěkné.
Hana Polednová
Jitko, článek i fotky jsou bezva. Děkuji moc i za přiblížení Desné, tu jsem nestihla, jen jsme projížděli.
Lenka Hudečková
Pěkné Jitko, článek i fotky :-)
Alena Vávrová
Jitu, článeček a fotky prima, já jsem se v Kořenově k vašemu dočasnému obydlí nepodívala a v Desné jsem také nebyla, tak mám alespoň úplný přehled. Ty violky byly kouzelné, také jsem je fotila. Já mám letos různě po zahradě ve velkém množství podobné, ale tmavší.
Hana Nováková
Krása, krása, je vidět zdařilé setkání a že jste si to užili. Bohužel, já jen smutně koukám na fotky, no to nic, já to dám...
Eva Mužíková
Jitko, hezké připomenutí. V domečku na páté fotce jsem bydlela, spolu s Elenou a Janou Š a jejich manžely..Mostek nám zbourali, ale já to jednou dala s Libuškou i přes kameny v Jizeře / to byl adrenalin /.
Naděžda Špásová
Jitko, hezky jsi to napsala. :-)
Anna Potůčková
Bylo tam opravdu krásně. Hodně nám přálo počasí a tak každý si to všechno vychutnal!
Dana Puchalská
Muselo to tam být hezké.