Hostel Kořenov
Foto: autorka

Hostel Kořenov

8. 6. 2019

Při návštěvě Jizerských hor v Martinském údolí bylo několik z nás ubytováno v Hostelu Kořenov. Zde byla dobře vybavená kuchyňka, takže první den jsme si vystačily ze svých zásob (kávu a čaj uvařily). Poté se vydaly prozkoumat okolí podél řeky Jizerky. U lesa všude haldy velkých kamenů z řeky (snad rozšiřování koryta, náhon?). Všude kvetly modré violky. V lese bylo samé borůvčí a dále byl zákaz vstupu, bourali mostek přes řeku. Večer jsme se zašly pozdravit s ostatními a na jedno řezané.

Druhý den jsme se vydali do Desné na dřevosochání k Riedlově vile. Tento rod byl zakladatelem skláren, takže jde o honosné sídlo, podle italské architektury. Nyní vila patří městu, kde je muzeum, informační centrum, školka a konají se zde různé akce. Prošli jsme si město, kde byla pouť, odpočinuli a jeli vlakem do Harrachova.

V Harrachově došli k Čertově hoře, kde jsou 3 skokanské můstky, někteří si prohlédli i kostel, jinak jeden hotel vedle druhého, kde jsme také poseděli a vydali se nazpět.

Kdo chce Kořenov vidět, musí tam přijet.

Zdar výletu!

 

 

cestování
Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Jitko, bezva. Ani jsem si nevšimla, že něco fotíš, šikulko!
Anna Čípová
Děkuji za reportáž a přiblížení zdařilé akce.
Zuzana Pivcová
Stručně, výstižně, pochvalně a moc hezky. Ráda jsem se podívala.
František Matoušek
Hezký, stručný článeček a fotky.
Alena Tollarová
Další prima reportáž z prima setkání :)
Elena Valeriánová
Další krásné a zajímavé přiblížení pobytu z jiného úhlu. *****
Hana Rypáčková
To místo mám v srdci...
Jarmila Komberec Jakubcová
Jitko hezké fotky a článek. Sice jsem bydlela v Lestarce a návštěvu Desné jsem už nezvládla. Potřebovala bych být v Kořenově o jeden den více. Zvládla jsem jen s Maruškou Rákosníkovou a Olinkou Š. Čertovu horu a Mumlavské vodopády.
Marie Seitlová
Jituš, pěkný článek a dík za Desnou, tam už mi to nevyšlo, krásné fotky.
Jitka Mošovská
Evi, tak tady jsme bydlely a příště pojedeš s námi. Těším se na Tebe.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.