Pater Noster
Foto: autor

Pater Noster

15. 6. 2019

 Dnešní víkendová hádanka je trochu složitější (i když asi jak pro koho)  Je to velice zvláštní místo s bohatou minulostí, ponurou současností a snad lepší budoucností. Nachází se v Karlovarském kraji. Nedaleko známějšího poutního místa a přehrady. https://www.youtube.com/watch?v=GpESkceKNzg

Rozluštění se dočkáte v pondělí. Přeji štastný lov.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Jitko, děkuji za vysvětlení a omlouvám se z elementární neznalosti.
Jitka Hašková
Pater Noster je latinsky Otče náš.
Jana Kollinová
Ivane, proč se příspěvek jmenuje Pater Noster? Já znám jen takový výtah z Výzkumného ústavu v Ústí a ještě z jednoho ministerstva v Praze a už nevím kterého.
Jiřina Votavová
Pokud jsem někde nebyla, ani o tom místě neslyšela, tak je logické, že "musím hledat a ne hádat." A to je možná těžší. Hádat kostel, nádraží apod. ani nejde. ☺ Jak již píši dole, hádanka je těžká a jak píše Jarka, není to Karlovarský kraj, ale těsně za jeho hranicí. Je to kostel sv. J. v L. ☺ Ivane, díky a klikněte pro příště třeba na mé jméno a podívejte se na pár mých hádanek, které mám na profilu. ☺
Eva Mužíková
Netuším.
Zdenka Soukupová
Viděla jsem o tom pořad v televizi, ale zapomněla jsem, kde to je. Tak jsem si to našla, i když to u jiných hádanek nedělám. Vyprovokovalo mě k tomu video. Ivane, krásná hádanka o tajuplném místě.
Jaroslava Handlová
Strašidelné místo duchů. Dívala jsem se dovnitř skrze okna s pavučinami. Výborně udělané video musím pochválit. Ivane, jen bych si dovolila upozornit na chybnou nápovědu v textu článku. Kostel se nenachází v Karlovarském kraji, nýbrž Plzeňském (snad si to myslím dobře, vyjeli jsme si tam na výlet v rámci prodloužení pobytu při setkání íčkařů loni v Plzni).
Lidmila Nejedlá
Ivane, zajímalo by mě, kde ses tam objevil, je to takový zapomenutý kout světa. Já, Západočeška jsem tam ve Zbraslavi měla babičku a to je kousek od L.
Zuzana Pivcová
Kdysi jsme byli na motorce v M., kde jsem si prohlédla zámek s oborou, ale o tomhle kostele jsem nevěděla. Našla jsem si to na wiki, ale to není hádání. :-D
Naděžda Špásová
3x hurá. Už jsem to našla a znám to tam Jezdíme občas do Manětína na zámek. Alenko z Doks, díky za nápovědu. Štve mně, když něco nemůžu najít. :-)
Alena Vávrová
Už jsem někdy někde o tom kostele s duchy četla. Hledání bylo proto tentokrát snadné...
Marie Seitlová
Chátrající kostel s duchy je na písmeno L.
Dana Puchalská
Od rána jsem nad tím přemýšlela a už vím. Mám takový pocit, že jsem o něm viděla v nějaké televizi reportáž.
Alena Tollarová
Mám teď chvíli klidu, tak jsem si video pustila. Ve svém prvním odhadu jsem se spletla. Ale místem ne o moc, turisticky o asi 25 km a vzdušnou čarou dokonce jen kolem 10. Snad je toto mé B) správné :)
Jarmila Nedvídková
Vím kde to kde to je . Těch soch je 32. A tady musím vyzdvihnout naši mladou generaci,hlavně jednoho aktivního chlapce, který vytvořil tyto sochy, za kterými jezdí turisté nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Záměrem chlapce bylo upozornit na chátrající kostel. A to se mu podařilo, protože s přispěním turistického ruchu se kostel dočká opravy. Nádherná prezentace videa.Pane Ivane děkuji
Lidmila Nejedlá
Ano, tam jsem byla a přesně tak to vypadá. Kolem je hřbitůvek. mírně na kopečku. Pohled do kostela mě překvapil, první dojem byl, že jsou to skutečné postavy. Znám ten kraj.
Jana Kollinová
Ivane, to je stálá expozice v kostele nebo jste byl přítomen natáčení videa?
Jana Kollinová
Opakovaně jsem si pustila video a pokud je to originální nahrávka autorky včetně scénáře se zahalenými postavami, tak to je, dle mého názoru, jedno z nejpozoruhodnějších videí. Děkuji Ivanovi za zprostředkování úžasného zážitku. Za sebe, které nechodí po památkách je tato hádanka bonusem k úžasnému videu.
Věra Ježková
Opět nevím. Ale video je překrásné. Hudba a zpěv na mě hluboce zapůsobily. Děkuji.
Jarmila Fialová
Špatné spojení veřejnými dopr.prostředky mi brání návštěvě,ale moc bych chtěla.
Marie Seitlová
Vím o tom a kde to je, ale nebyla jsem tam. Připomíná určité období naší historie. Video tajemné.
Marie Novotná
Video je děsivé, tajemné. Nebyla jsem uvnitř, ale fotky mám přes rozbité okno. Zajímavé místo. Vedle stojí velký kamenný pomnik. Vesnička malá, hledali jsme podle navigace. Prohlídka možná po domluvě v info.
Jiřina Votavová
Dnešní hádanka je hodně těžká, ale našla jsem podle videa a úvodního pohledu na kostel. Je to kostel sv. J.
Jana Kollinová
Doporučuji si pustit doporučené video. Skvělá hudba a mrazivé tajemno zahalených postav. Jsem zvědavá na odtajnění.
Jitka Hašková
To je Alena jedna z mála. Tím se budu zabývat až doma na počítači. Tablet je nouzovka.
Alena Tollarová
Bez hledání a přemýšlení. Byla jsem tam v květnu. K obrazu můžete vyjít po schůdcích a sáhnout si na ni. I když je to "jen" kopie. Na odkaz jsem se nedívala, nevím, co v něm je.