Sherlock Senior aneb Letní mediální škola pro seniory
Ilustrační foto: Seznam.cz

Sherlock Senior aneb Letní mediální škola pro seniory

19. 6. 2019

Jste v důchodovém věku? Redakce Seznam Zpráv pořádá letní školu o médiích a dezinformacích. Hledá se Sherlock Senior!

Zajímá vás, jak fungují média? Chcete vědět, kde vznikají zprávy? Rádi byste zjistili víc o dezinformacích, hoaxech a řetězových e-mailech? Přihlašte se na čtyřdenní letní školu v redakci Seznam Zpráv.

Co vás čeká?

  • Pondělí: Seznámení s ostatními Sherlocky u kávy. Představení letní školy. Podíváte se do naší redakce, studií a zjistíte více o naší práci.
  • Úterý: Kde se berou zprávy a jak víme, že jim můžeme věřit? Cesta od události k titulku. Vyzkoušíte si, jak funguje zpravodajství.
  • Středa: Sociální sítě. Poznejte Twitter, Facebook a Instagram. Jak na sítích kolují informace, koho na nich můžeme najít a proč zajímají novináře?
  • Čtvrtek: Dezinformace. Čemu můžeme věřit? Jak se šíří nepravdy a co je za řetězovými e-maily? A jak můžeme informace sami ověřovat?

Místo a čas konání

Anděl, Praha 5, denně v odpoledních hodinách (a v klimatizovaných prostorách). Účast je zdarma, kapacita je však omezená.

Podmínky

Důchodový věk, bezproblémová práce s počítačem a internetem, zájem o téma a účast na celém programu.

Máte zájem?

Pošlete nám e-mail s detaily o Vás a o Vaší motivaci spolu s kontaktními údaji na adresu barbora.sedlackova@firma.seznam.cz a my se vám ozveme. Doplňte také, který z termínů by Vám vyhovoval:

1.– 4. července
8. - 11. července

Rádi byste se zeptali na více informací?

Zavolejte nám na +420 604 586 980.

 

internet média
Autor: Redakce
Hodnocení:
(4.8 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - desátý týden <p>Vědomostní kvíz tohoto týdne začneme netradičně zostra. Kvízové otázky na dnešní den jsme připravili společně s Českou bankovní asociací a vy máte možnost prokázat, jak zvládáte finanční gramotnost a také, jak pozorně jste četli <a href="/clanek/detail/27571/jak-na-penize-s-ceskou-bankovni-asociaci-pri-sjednavani-pujcky-budte-opatrni-cesta-do-dluhove-pasti-muze-byt-rychla-jako-jizda-na-horske-draze" target="_blank">článek o dluhové pasti</a>, ve kterém se také skrývá většina odpovědí. (Od zítřka pojede kvíz zase v tradičním režimu).</p>