Stromovkou na konci jara
FOTO: autorka

Stromovkou na konci jara

22. 6. 2019

Předposlední jarní den ráno jsem se vydala na procházku do Stromovky. Mám ji blízko a věděla jsem, že tam bude příjemný chládek. Byla jsem tam už mnohokrát, takže žádná velká překvapení jsem nečekala. To jsem ovšem Stromovku a ty, kteří se o ni starají, velmi podcenila. Nacházela jsem spoustu neokoukaných krásných výhledů a zákoutí, překvapením pro mě byly labutě sedící na trávníku u cesty a kačer na dřevěném mostě, který se nenechal vyrušit, ani když jsem přišla až k němu. Také nově vybudovaná místa k odpočinku. Potkávala jsem rodiče s dětmi, caparty ze školky na vycházce, děti školního věku, mladé lidi i dospělé na kolečkových bruslích, páníčky se svými pejsky. Šlechtova restaurace se opravuje. Je obestavěna panely s její fotografií, takže působí úhledně. Cestou zpátky jsem objevila u planetária obrovské množství růží – tolik pohromadě jsem jich viděla před časem jen v jedné růžové zahradě v Hesensku. I když mnohé už odkvétaly, na kráse a půvabu jim to neubralo. Proto jim věnuji samostatný příspěvek. Nyní vás zvu na procházku Stromovkou.

Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Článek i fotky ve mně vyvolaly nostalgické vzpomínky. I když já znám Stromovku ještě daleko starší, nezabydlenou tolika atrakcemi a daleko skromnější. U Šlechtovky byl tehdy malý bufet, kam jsme chodili na pivo a kafe. Tvé fotky mi ukazuji Stromovku zcela jinou, hezčí, tu, kterou neznám.
Květuše Pinkasová
Stromovka je tak krásná, já si pamatuji Hvězdu. U nás v Orové taky byly krásné vycházky... nyní po Bakalovi pustá krajina a závory...
Dana Puchalská
Posílám tu předběžnou přihlášku. Vždyť i babí léto je jaké? Je zkrátka a dobře nádherné.
Naděžda Špásová
Věrko, to jsou krásné fotky, do Stromovky jsem taky ráda chodila. :-)
Zdenka Jírová
Krásné fotky z pěkné procházky ve Stromovce.
Alena Tollarová
Stromovka je pro Pražany oázou zeleného klidu, místem pro procházky, setkávání, ale i trochu toho sportu, že.
Hana Rypáčková
Stromovkou jsem se ráda brouzdala, i se tam ufila, bydleli jsme na koleji ve Strojnické..
Lidmila Nejedlá
Krásný tichý kus Prahy. Díky za fotky.
Zuzana Pivcová
Návštěvníci na kolečkových bruslích mě tam překvapili před pár lety, brusle se tam dokonce daly vypůjčit. Teď už jsem nebyla ve Stromovce dávno. Díky za procházku.
Věra Ježková
Děkuji. Evi, prima. Můžeme se pokusit domluvit na větším počtu účastníků. Já bych prosila, až nebude vedro. Obávám se, že Stromovka a Zoo by byly moc. Takže bych zůstala u té Stromovky. Ostatně, Zoo v Liberci máte, Stromovku ne. A kdysi se hlásila Ivanka, že by tam ráda šla. Takže zde můžu přijímat předběžné přihlášky. :-)
Dana Puchalská
Evo dá, ale je to náročný. Abys viděla všechno, chce to čas. Jako u všeho. Přeci nejsi turista z Japonska. :-)
Jitka Hašková
Stromovka je krásná v každé době. Byla jsem tam naposledy 6.5. loňského roku, když jsem musela volat záchranku kamarádce, kterou postihla mozková příhoda.
Libor Farský
Ach, ty krásné vzpomínky... Děkuji
Eva Mužíková
Takže rozhodnuto, udělám si výlet do Prahy - Zoologická / Stromovka. ALE, dá se to stihnout v pohodě za jeden den.?? Věrko, ty labutě, ale vlastně i ostatní fotky, jsou moc hezké.
Hana Nováková
Věra se nám toulala po Stromovce, kde jsem já nikdy nebyla. Škoda, podle fotek to naživo musí být nádhera. Věro díky...
Dana Puchalská
Ano. Do Stromovky se dá jít kdykoliv a je to tam stále krásné. A moc se mi líbí že ji takhle vylepšili. Strávila jsem tam kousek mého dětství,u Malé říčky. Ale teď tam jsou už jen tenisové kurty. Vždyť to přece je kus Královské obory?