Malinový brambory
Foto: autorka

Malinový brambory

22. 6. 2019

Letos to vyšlo na první letní den. Jedna z největších pochoutek mého života. Malinový brambory. Miluji jejich jemně máslovou chuť, která mi připomíná dětství a já zase slyším babičku, která volá: „ Dnes máme malinový brambory, tak honem, ať vám nevychladnou“. Oříšková vůně přepuštěného másla nás popoháněla od dětských her k lahůdce všech lahůdek.

Jakmile začnou kvést na zahradě brambory, chodím kolem keříčků jako mlsná koza. Ve škole nás učili, že když brambory kvetou, začínají se tvořit hlízy. A já je popoháním očima. Manžel je ze mě nervózní, protože ví, že začnu otravovat. „Tak ty brambory podhrabej, ať vidíme, jak na tom jsou“. On by nejraději kopal půlkilové erteple, já zase ty malé drobné kuličky. On čeká na optimální výnos, já bych ty mrňata platila zlatem. Začíná boj. On zcela ekonomicky ty sazenice brání a já neúnavně žebrám. No, a tak jsem letos zvítězila právě 21. června. K obědu byly malinový brambory. Olizovali jsme se oba až za ušima. Polité máslem, posypané jarní cibulkou s obalovanou cuketou chutnají i zarytému masožravci. A co je na nich z malin? Nic. Jsou to zkrátka malý nový brambory.

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

20%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

17%

Nevím, to se uvidí

20%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

21%

Rozhodně ne,

23%