Za kulturou
Foto: autorka

Za kulturou

23. 6. 2019

Přes vlnu veder jsem se rozhodla navštívit  Kulturní dům v Teplicích, abych se zúčastnila závěrečného koncertu 55. hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena 2019. Jak vidíte z názvu, jde o letitý festival, který má v Teplicích svou dlouholetou a dobrou tradici. K výročnímu koncertu se vyjádřil i primátor města pan Hynek Hanza a popřál souboru hodně dalších úspěchů.  

Na programu byla Missa solemnis D - dur, op.123. Je to náročné dílo, kde zazpíval i nejlepší moravský sbor z Brna. Jako sólisti vystoupili Marta Reichelová -soprán, Barbora Polášková - alt, Jaroslav Březina - tenor a Martin Gurbal - bas. Dirigoval Petr Vronský. Koncert trval asi hodinu a půl a musím dodat, že to bylo v tom horku náročné pro účinkující i publikum. S politováním musím říci, že sál v kulturním domě, ač  má výbornou akustiku, s klimatizací se zatím nevyrovnal. Nebyla. Odhadem bylo v sále asi 300 lidí, kteří také nějaké teplo vyzařují, takže teplota se určitě blížila ke čtyřicítce. Škoda, že to snižovalo jinak nádherný požitek z krásné hudby.

akce
Hodnocení:
(5.3 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA