Letní ráno
Foto: autorka

Letní ráno

28. 6. 2019

Je úterý, 26. června. Léto se narodilo teprve před pár dny, ale zdá se, že na svět přišlo v sedmimílových botách. Slunce žhne a pálí. Doksany - a to je od nás co by kamenem dohodil, už včera hlásily teplotu 34 stupňů.

Probouzím se po šesté hodině a rychle se rozhoduji, že si svoji alespoň minimální porci kroků vyberu hned teď. Nohy mě vedou za město. Je tam zbytek historické Lužické cesty, při níž stojí má oblíbená kaplička V Jirchářích. Však jsem vás s ní už jednou seznámila. Přestože není ani sedm hodin, slunce svítí jako o závod. Roudnice za mnou je ve slabém oparu, zato majestátní České středohoří se z obzoru úplně ztratilo. Jen na konci vyjetých kolejí v obilí se dá tušit Házmburk.

Po obou stranách polní cesty se rozprostírají do nekonečna zlátnoucí obilné lány. Nechápu, kde klásky berou sílu k růstu, země je jako beton a cesta je pokrytá vrstvou jemného prachu. Nad hlavou mi zpívají skřivani, po zádech mi stékají pramínky potu, a přece se ještě nevrátím. Za horizontem se už brzy musí objevit kaplička. Svítí bíle už z dálky a já u ní jako obvykle chvíli posedím, srovnám si myšlenky a poděkuji za to, že tu můžu být. V dálce ze zlata vykukují věže chrámu doksanského kláštera a jen se chvějí v horkém vzduchu.

Je čas jít domů na snídani. Nohy mám obalené prachem, ale v duši klid. A to jsem ještě netušila, že bonusem k ranní vycházce bude rehek, sedící na zábradlí schodů do našeho domu. Děkuji.

Můžete porovnat, jak stejné místo vypadá jindy Mé oblíbené místo od jara do zimy

Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Musím se přiznat, že běžně takhle brzy nevstávám, ale to ráno mě něco pudilo ven. A tento den právě v Doksanech padl teplotní rekord a bylo tu naměřeno 38,9 st. Děkuji za váš zájem :)
Jan Zelenka
Krásná fotka, příjemné povídání. Ale když vstávám v deset, tak taková pěkná rána asi nezažiji.
Alena Vávrová
Přidám ráda nemálo své chvály, Ali♥ za tvoje časné kroky, za slovíčka i fotky, jsi *1*
Soňa Prachfeldová
Pěkné, pěkné, pěkné.
Zdenka Jírová
Hezký popis naší krásné země. Snad nejlépe svůj obdiv k naší zemi vyjádřil Jaroslav Seifert ve své básni Hora Říp. Možná si ji ještě pamatujete ze školních let." ..... Tu nemohu se vynadívat a všechno ve mně začne zpívat, zpívat i plakat, maminko má, jak je to krásné u nás doma."
Ilona Kolářová
Krásné fotky hned po ránu.
Eva Mužíková
Alenko, jako vždy, nádhera.
Irena Drob
Zajímavé, jak pěkné fotky se stihnou do snídaně.
František Matoušek
Koukám, jaká ve Vás dříme poetická duše. Hezké fotografie.
Dana Kolářová
Léto zpívá ranní píseň s lahodnou melodií!
Anna Potůčková
Ali paráda, ještě Elena je také ranní ptáče - obě Vás obdivuji. To já mám půlnoc v době kdy Vy razíte do přírody. Nádherné fotečky!
Naděžda Špásová
Álo, obdivuji každého, kdo takhle ráno vyrazí na procházku. Já tou dobou spím. Hezké fotky. :-)
Libor Farský
Alenko, SUPER !!!
Lidmila Nejedlá
Krása, jak mapuješ českou krajinu. Obilná pole, kaplička na mezi, polní kvítí a modré nebe...to je pohádka. Díky, Álo.
Hana Nováková
Díky za krásnou procházku přírodou i hezký článek. Určitě to stálo za to, tedy asi až na ty nohy od prachu.
Eliška Murasová
Už to huplo dolů a ještě jsem nedopsala, že jsi šikovná fotoreportérka a děkuju!
Eliška Murasová
Opravdu potěšení pro oko,
Dana Puchalská
Ála prostě.... UMÍ. Je to pastva nejen pro duši, ale hlavně pro oko.
Elena Valeriánová
Ali, ještě jednou, nádherná fotoreportáž.
Elena Valeriánová
Opr.: poseděla...
Elena Valeriánová
Ách! Prostě krása! A to si nemohu fotky vychutnat na PC, pořád nám neopravili vedení. Šla jsem v duchu s tebou a podezřelá u kapličky, rozjímala. Je mi z tvého článku hezky. Děkuji.
Olga Štolbová
Ahoj Alí, děkuji a žasnu.Stala se z tebe úžasná fotoreportérka a průvodkyně. Doufám, že s tebou ještě někdy absolvuji nějaký výlet po tvém milovaném kraji. Umíš... ********* ♥
Zuzana Pivcová
Krása! Je o pár dní víc, horko se na chviličku umoudřilo, ale zase bude. Ty si však se svými výlety umíš poradit.