Výstava Impresionismus od úsvitu do soumraku
FOTO: Jitka Hašková

Výstava Impresionismus od úsvitu do soumraku

29. 6. 2019

Výstava s celým názvem Impresionismus od úsvitu do soumraku - Slovinské umění 1870-1930 byla otevřena v prostorách Jízdárny Pražského hradu 17. května a trvá do 16. září. Vydaly jsme se tam s Věrou v úterý dopoledne a byly jsme překvapené, že jsme přes kontroly u hradu prošly asi za 5 minut.

Očekávaly jsme hlavně Impresionismus, ale výstava je pojatá jako přehled všech žánrů slovinského umění v letech 1870 - 1930. Takže je tam i secese, expresionismus a  všechny výtvarné směry, které se v té době objevily. Nejvíce je tam obrazů - portréty, akty, krajinky, knižní ilustrace, grafiky. Také mnoho různých typů fotografií, různé zajímavé sochy. Na galerii jsou pak architektonické návrhy nejvíce od Jožo Plečnika - zaujal mě jeho návrh Žižkova pammátníku na Vítkově, který nebyl realizován. Také návrhy různých svítilen, církevní roucha, židle, různé šperky.

Něco z toho jsem nafotila a přidala k tomuto článku. Je to zajímavé seznámení se slovinskou kulturou. ke které si myslím, že jsme měli blízko za Rakouska.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA