A do třetice "Jízda "sockou"
IIlustrační foto: pixabay.com

A do třetice "Jízda "sockou"

29. 6. 2019

Bum.....rána vedrem, jen jsem vylezl ven. Na autobusové zastávce skupina lidí potících se stejně jako já. Po chvíli mi čůrky potu stékají až tam, kde záda přestávají mít slušné jméno.

Přijíždí autobus už tak dost plný. Stojím u dveří a cítím, jak se na mě všechno lepí. Tak jsem přestál tři zastávky a rozhodl se přestoupit na tramvaj. "je to sice dál, ale za to horší cesta," řekl by Viky Cabadaj.

Po chvíli přijela. Kupodivu ani nebyla tak plná, dokonce jsem si sedl. U dveří stojí dívka, tak šestnáct, sedmnáct v krásných šatech s potiskem vlčích máků. V uších sluchátka a s někým telefonuje. Sotva se tramvaj rozjela, skoro upadla. Pak se rozhlédla a sedla si vedle mě. Nesluší se poslouchat cizí hovory, jenže to nejde, pokud dotyčný sedí vedle vás. Rozhovor, lépe řečeno jeho část z vedlejší sedačky, se evidentně týkala, jak jinak, vedra.  Velmi pravděpodobně dostala návrh jít se kamsi koupat, neboť na návrh odpověděla: "Jedu ze školy, myslíš snad, že s sebou tahám plavky?" Na druhé straně byla pauza a pak najednou slečna víc nahlas než by chtěla skoro vypískla "Ty seš ale prase!" Lidé okolo to nemohli neslyšet a mně to znělo v uších s ozvěnou. Slečna se asi zalekla své reakce a s omluvným, leč skoro poťouchlým pohledem se dívala kolem. Lidé ji nepřestávali sledovat. Nakonec raději vystoupila. Až jsem se přistihl, že je mi jí v tomto vedru skoro líto.

Nedalo mi to, abych se nezamyslel nad návrhem, který v ní vyvolal takovouto reakci. To, co mne jednoznačně napadlo, vzhledem k evidentní absenci plavek, je - tak se budem koupat, jak s oblibou říkávám "nahoře bez a dole šeřík", tedy bez plavek. Nevím, jakou má slečna výchovu, že její reakce byla až taková, ale, pokud si vzpomínám, když jsme jezdili na vandry, koupali jsme se jenom tak. Kdo by také na vandr tahal plavky. 

Nevím sice jak to se slečnou dopadlo, nicméně cestující v tramvaji měli další téma k hovoru i k přemýšlení.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.8 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Mladá generace nevnímá okolí, nasadí sluchátka, vede hovory docela osobního rázu a vůbec jim nevadí, že je to i okolí někdy trapné.
Eva Mužíková
Také se občas " pobavím ".
Lidmila Nejedlá
Ivane, jsi pozorovatel i posluchač. Mám to také tak, člověk má zábavu a popřemýšlí o pointě.
Zuzana Pivcová
Mladí jsou ve svých reakcích velmi spontánní a hlavně jim nevadí, že je někdo nablízku. Horší je to u těch dříve narozených. Jednou si vedle mě sedl v autobuse elegán, tak 50, a začal někomu do mobilu líčit, jak byl na firemním večírku. Bral bez skrupulí kolegy i kolegyně jednoho po druhém. Já jsem se styděla, jemu to bylo jedno, právě tak, jako že mě tím hlasitým hovorem těsně vedle mě dost obtěžuje. Nakonec jsem vystoupila, nebylo kam si přesednout.
Naděžda Špásová
Ivane, možná byste z těchto jízd mohl napsat sbírku. Myslím, že bychom se dost pobavili. Trochu se obávám, že trapně je těm naslouchajícím, aktérům je to většinou šumák. O tom, proč prase, si myslím to samé. :-)
Dana Puchalská
Opět jsem se pobavila. Děkuju. Jo "socka" přináší někdy dost humorné situace.
Zdenka Soukupová
No, asi všichni čekali nějaké pokračování zajímavého hovoru a slečna jim vystoupila.
Ilona Kolářová
Musím se smát, protože se mi okamžitě vybavila hláška z fijlmu Vesničko má středisková: "Neposlouchej cizí hovory, seš vyzvědač, nebo co?".