Divoké zahrady jsou v módě
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Divoké zahrady jsou v módě

21. 7. 2019

Hodně barev. Květiny rostou jedna přes druhou. Často jde o druhy, které bývaly na zahradách našich babiček. Vše působí neuspořádaně. Výsledek je nádherný. Tak by se dal jednoduše charakterizovat současný letní módní trend v zahradách.

Čím dál více lidí upouští od úhledných zahrad, které tvoří trávník a řada tújí. I mnozí mladí lidé nyní přicházejí na chuť záhonům barevných květin nebo jejich různým shlukům v prostoru. Trend je znát i ve městech. Mnohé radnice letos založily ve městech a obcích takzvaně mnohodruhové záhony. To znamená, že je naseta spousta různých rostlin pohromadě a ony postupně vykvétají. Něco je odkvetlé, něco je právě na vrcholu krásy, něco se teprve vykvést chystá. Působí to trošku neupraveně, chaoticky, ale přirozeně. Je to přesný opak trendu, který vládl dříve. To znamená velmi úhledné záhony sestavené třeba jen z tulipánů či růží. Bývaly pravidelně zarovnané, květiny mnohdy tvořily obrazce.

Mnozí lidé říkají, že jim divoké kombinace různých květin připomínají zahrady jejich babiček, tedy něco, co jim připadá pro českou krajinu z dávné minulosti typické. A tak sázejí druhy, které se před pár lety vůbec nedaly v běžných hobbymarketech či zahradnictvích sehnat. Jenže nyní je jich tam o obrovská nabídka, protože je poptávka. Někdo volí trvalky, někdo má radost z toho, že si vysel  barevné letničky. Každopádně jsou v kurzu floxy, chrpy, máky, hvozdíky, lilie, kopretiny, vlčí boby, měsíčky, slunečnice…. Ideálně vše pohromadě v pořádně divoké kombinaci.

Tady je malá inspirace, jak krásné mohou takové divoké letní zahrádky být.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.