Výlety se salzburskou kartou
Foto: autorka

Výlety se salzburskou kartou

26. 7. 2019

Na zájezd mne upozornila zdejší íčkařka Marie a pozvala jsem kamarádku pejskařku. Líbil se mi termín, kdy mi dcera mohla ohlídat psa. Až na Gosau a Salzburk byla oblast Radstadtských Alp pro mne novinkou.

První zastávka byla u jezera Wolfgangsee u St. Gilgenu, narodila se zde Mozartova matka, vyjeli jsme nostalgickou lanovkou z roku 1957 na Zwolferhorn v 1476 m a pokochali se pohledem na sedm jezer Dachsteinu a zubatou korunu hor s ledovcovými splazy. Cestu na ubytování v Eben im Pongau nedaleko Radstadtu jsme se zastavili na náhorní planině Postalmu, ráji běžkařů a skotu. Ubytování a strava v hotelu Ebnerwirt bylo vynikající a salzburská karta umožňovala velké slevy na spoustu atrakcí.

Druhý den jsme zamířili přes Abtenau k soutěsce Lammerklamm, přítok Salzy prodral se do Scheffau, rekreačního střediska se spoustou chat. Gosau bylo místo, kde jsem byla už vloni, ale zamířili jsme do opačných končin Zwieselalmu /1480 m/ a vyhlídka na ledovec Dachsteinu se neomrzí. Při zpáteční cestě jsme v Abtenau využili lanovku Karkogel a zpět sjeli na bobové dráze. Jela jsem poprvé v životě.

Další den v Radstadtských Taurech v Obertauernu nás lanovky dopravily na Seekarspitze /2 360m/ nad jezerem. Procházkou okruhem značených cest jsem sestoupili zpět do údolí. Cestu lemovaly vodopády a jezírka, mokřiny se suchopýrem, hořce, vstavače a vyplašili jsme nejednoho sviště. Prohlídka hradu Mauterndorf se protáhla a na Lungau zbylo málo času.

Ze stejného důvodu jsme vynechali další hrad Hohenwerfen, tyčící se nad cestou do Bad Gasteinu /1 002 m/. Je to lázeňské městečko s překrásným vodopádem, polohou připomíná naše Karlovy Vary. Lanovkou jsme se dostali na Stubnerkogel / 2 246 m/ s lanovým mostem, vyhlídkovou plošinou přes údolí a vlídnou restaurací. Po návratu do údolí nás uvítal lázeňský areál v plném komfortu, jen letos bylo v horách takové vedro, že jsme termální vody a saunu nepotřebovali, ochlazovali jsme se ve chladném venkovním bazénu.

Celý týden trvalo slunečné a teplé počasí a procházky ve výškách doplňovalo koupání. Tentokrát z Flachau výjezd na Kogeln /1900 m/ s okružní procházkou po hřebeni a výšlap k lanovce na druhé straně kopce do Wagrainu, kde jsme navštívili koupaliště a hrob Josefa Mohra, který napsal text vánočního hitu Tichá noc.

Kartu jsme hojně využili i poslední den strávený v Salzburku. V nedalekém skanzenu jsme v dešti projeli vláčkem kolem starých horských stavení, ve městě už bylo slunečno a letně. Hrad a zámek Mirabel se zahradami, kostely a muzea, vyhlídky a projížďka po Salze. Mozartovo město má co nabídnout.

Hodnocení:
(4.8 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

29%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%