Jako malované...
Z archívu autorky článku

Jako malované...

31. 7. 2019

Na "Íčku" máme články, fotografie, ale co obrazy...? 

Fotografie máme v mobilu, v počítači, můžeme mít z nich kalendář ap.

Ale stěny našich pokojů zdobí spíše obrazy. Tak je tomu i u mne.

Jeden jsem dokonce sama namalovala, líbil se i chůvičce Megí Vlastě. Dlouho ležel v deskách ve skříni, pak jsem ho dala zarámovat a teprve nyní mi visí na zdi. Je namalován suchým pastelem, jistě by byl zajímavější olejovými barvami na plátně, ale to nevím, zda bych zvládla. Je z královského města Most, které už bohužel není. A že by v tomto městě bylo inspirace pro fotografy i malíře hodně v mnoha tajemných uličkách s několika kostely. Jen mne mrzí, že jsem se za života táty více neptala na tento historický skvost. Jistě už v dětství v něm zažil mnohá dobrodružství...

Mám obraz po mamince (O. Janeček-Noční píseň), který má v sobě tajemství. V pravém horním rohu je "tvář", která je podobná mé mamince. Zvláštní, že jsem si toho všimla až v době, kdy už tu maminka nebyla... A tak se jí ani už nemohu optat, zda o tváři věděla (obraz s ptáčkem). Vím jen, že ho měla ráda. Jen nyní visí na jiném místě, než za života maminky. Bdí nad mými sny nad postelí, a to jsem teprve nyní zjistila, že má pro to příznačný název. 

Další obraz, který jsem před mnoha lety přivezla mamince z Františkových Lázní, je s poutníkem a se psy v lese (Renoir 1866). Teď i já po takové lesní pěšince chodívám s mou fenkou Maggie. Když jsem reprodukci tenkrát vybírala, netušila jsem, od jak významného malíře je...

Jeden z obrazů mi byl namalován na zakázku. Je na něm Matka Země, já s Meginkou (jako víla). Zvláštní je stuha, kterou mám v pase. Je to jakýsi odkaz "DNA" mé maminky, symbol lásky matky a dcery. (Gabriela Filippi).

Líbí se mi i, že mohu upravovat fotografie, které jsou pak jako malované. Jen promiňte, že jsem z některých upravených snímků neodstranila poznámku "Art Filter" (teď už to umím upravit i bez této poznámky).

Věřte, že ve fotografiích často s kamarádem Lukym nacházíme různá tajemství. Teď se dokonce stalo, že tato tajemství jsme odhalili až na upraveném snímku malovaném. Nebudu prozrazovat, o co jde. Jen, že to souvisí s přírodou. Vy vnímavější na to přijdete sami. 

Zajímavé jsou i malované karty tarot magie Druidů, či vykládací karty mystické šamanské orákulum. Věřte, že působí nejen vizuálně, ale i cíleně rozvíjí váš instinkt a vedou vaše cesty tím správným směrem v době, kdy jste na rozcestí a nejste si jisti, kudy se vydat...

Ale dost povídání, podívejte se na fotografie.

A ač pro mne je nejlepším malířem příroda, fotografie a obrazy také lecos odkrývají a pohladí duši.

Ať už máte v ruce mobil, fotoaparát, štětec, či pastely, mějte oči i srdce otevřené.

   Eva

 

 

Autor: Eva Krausová
Hodnocení:
(4.9 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA