Prázdninový tip: Výlet na Lipno
Foto: autorka

Prázdninový tip: Výlet na Lipno

3. 8. 2019

Moře, to není žádný Tálinský rybník, to každý pochopí...

Na Lipno jezdíme již několik let. To už je hodně dávno, se stanem, nebo do karavanu, chaty od podniku, kde ty loňské sněhy jsou? Pořád je něco nového, zajímavého.

Tentokrát byl náš cíl Lipno nad Vltavou přístav. Tak tedy jsme se vydali z Písku přes Prachatice, Volary, Horní Planou, Černou v Pošumaví, Frymburk a Lipno přístav. Jeli jsme podél Lipna, vodní nádrž má rozlohu asi 48 km2..

Navštívili jsme Kovářov, Horní Planou naši milovanou. V rekonstrukci je hotel u přístavu a v kempu jsou vystavěny chaty. Na oběd jsme zajeli do Frymburku. Na náměstí je jedna restaurace vedle druhé. Naobědváte se tak za 200 Kč/osoba i s pitím a posilněni jsme jeli do přístavu. 

Tak tady je to české moře. Kolem dokola samé luxusní apartmány a na autech vidíte žluté značky NL. Přečetla jsem si jednu nabídku, v přízemí vhodné pro seniory a rodiny s dětmi. Cena na vyžádání, bez stravy. A vlastně, proč ne? Dýchá tady na vás cizina ze všech stran. Prohlédla jsem si půjčovnu lodí a stojí tady také fronta a s miminkem, opatřeným plovoucí vestou, jdou do lodi. Lidé jezdí na kolech, jdou promenádou po pobřeží, koupají a opalují se, děti mají různá cvičiště.

Tak tady bych chtěla také prožít alespoň 3 dny.

Dále pokračujeme ke Stezce korunami stromů. Tentokrát jsem se nechala zlákat lanovkou na Kramolín. Jízda trvá asi čtvrt hodiny. Jelikož na Stezce jsem byla předloni, něco fotím, dávám si zmrzlinu a čekám na ostatní. Zpáteční cestu z vrchu volím autobusem a tento výlet zakončuji kávou pressem.

Tak tedy na shledanou.

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.