Prázdninový tip: A jdeme do baru!
Foto: autorka "Kudy do baru? Tudy, tudy ..."

Prázdninový tip: A jdeme do baru!

4. 8. 2019

Nebojte se, prosím, že vám chci zkazit morálku a táhnu vás na flám do nějakého nočního baru s povětrnými ženštinami a nebo, nedej bože, s muži nevalných mravů.
Já vás chci vzít do baru, který najdete jedině v Jeseníkách nad obcí Horní Lipová.

Lesní bar
???
Lesní bar je  samoobslužný bar nacházející se v obci Lipová – lázně, v části Horní Lipová. Vydejte se po turistické cestě z Horní Lipové směrem k vrcholu Smrk (hraniční hora, 1125 m.n.m) a po cca 2km narazíte na náš Lesní bar!
(zdroj internet)

A jak se tam vlastně dostanete? Je to jednoduché. Můžete přijet vlakem jak od Olomouce, od Prahy, tak i od Ostravy. Vlakové nádraží je nad viaduktem, kterým musí všichni projít, pokud chtějí zažít Lesní bar. Před tímto viaduktem je parkoviště pro osobní auta, k viaduktu se lehce dostanete i z nedaleké autobusové zastávky. Od viaduktu musí všichni bez rozdílu pohlaví či náboženské příslušnosti použít vlastní nohy. A nejen to, k Lesnímu baru se mohou vydat i cyklisté. Jen musí dávat pozor na děti a jiné miláčky, aby se jim nepřipletli do cesty.
Nemyslete si však, že zážitky a požitky v Lesním baru budou jen tak lehce dobyté a nebudou ani za hubičku, to vám povídám. Cesta od viaduktu vede nejdříve jen mírně do kopečka, ale jsme v horách a v kopcích, čiže musíme vzhůru. A tak vám brzy po zádech začne stékat čůrek potu a ti méně zdatní musí častěji odpočívat. Ještě štěstí, že kolem cesty je dost laviček, hříbečků a hřibů, na nichž znavený turista posezením může nabrat trochu sil. A kdo se nebojí, může si své oudy smočit v horském potůčku, který lemuje naši cestu. Klokotá a bublá a laškuje, hlavně však nabízí osvěžení.
Ale vydržte, cesta není dlouhá, i když do kopce, a najednou se před vámi otevře prostranství, na kterém stojí opravdu bar. Nebudete tam sami, lidí jak mravenečků a všichni se tváří nadmíru spokojeně. Dali to a došli až sem. A věřte nevěřte, pod dřevěným korýtkem s tekoucí horskou vodou na vás čeká vychlazené pivečko, limonáda – no prostě vše, co v baru má být.
V mrazících taškách pro hladové poutníky jsou připraveny špekáčky a klobásky, které si však musíte vlastnoručně opéct nad ohýnkem. Můžete si tady dát i kafíčko, zakoupit nějaké laskominy. A když budete mít štěstí, zbydou na vás také vyhlášené kremrole z Branné. Já však v krabici našla pouze papír.

A přece zde něco chybí. Číšník s motýlkem nebo krásná servírka a vrchní, co už dávno prchnul. Obsluhujete se sami, spočítáte si útratu a peníze dáte do pokladničky. Jestli dáte dýško, to už je jen a jen na vás.

Střípky poznání:
cestou pozorujte okolní přírodu, je nádherná, plná bzučících včel a poletujících motýlů
potkali jsme cestou malého caparta, který zpíval jak na lesy a my funěli.
(hošík však seděl dědovi za krkem.)
i cesta zpět, s kopce, je dosti namáhavá, ale útěchu vám přinese poznání, že ty, co potkáváte v protisměru to mají horší.
máme tady také Horní bar. Je vzhůru do kopce asi 800 m od Lesního baru, ale přiznám se, že k tomuto baru jsem nedošla a své tělo více netýrala.

Obec Lipová lázně má turistům určitě co nabídnout. Od jara do podzimu turistiku v krásné přírodě a v zimě zimní sporty. Přijeďte pobýt.

 

Ve fotogalerii najdete i nějaké tipy na ubytování.

Hádanka: Ví někdo, co je magacína? Turistická ubytovna v Horní Lipové.

Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindra Hubačová
Perfektní nápad a fotografie jako pokaždé, prostě krásné. V Jizerkách jsem se s lesním barem ještě nesetkala, jinak bych vás jistě také pozvala.
Jan Zelenka
Moc pěkné pozvání pro seniorské zdravé nohy. Nic už pro mne. Já bych se nechal spíš pozvat do toho baru nočního, bez zmíněných ženštin, ale s někým velmi blízkým. Takovýto popisovaný bar jsem ještě nezažil a že jsem toho po světě proběhal docela dost. Pěkná pozvánka.
Lenka Hudečková
Elenko, díky Vám a Vašemu doporučení jsme tam byli a moc jsme si Lesní bar užili :-). Cestou jsme objímali stromy a čerpali velkou energii. Byl to krásný a jedinečný zážitek :-) ♥♥♥
Jaroslava Handlová
Sympatický bar. Jak je patrno, tak se chodí zvesela i k němu, nejen z něj - jako obvykle jinde. Díky za pěkné fotky i zajímavé pozvání.
Drahomíra Stínilová
Už jsem o tom někde četla. Unikátní nápad a moc pěkné fotky.
Jitka Mošovská
Jako v pohádce.
Lidmila Nejedlá
Jestlipak jsou lidé poctiví a řádně platí??? Hezké fotografie.
Elena Valeriánová
Tak to Aničko opravdu nedoporučuji.
Anna Čípová
Zajímavá pozvánka, ale bohužel nic pro mě. Cestu do kopců zvládám, ale dolů to moc nedávám. Fotografie parádní.
Eva Mužíková
Našla jsem to, není to bar, ale kiosek v Jizerkách. Jmenuje se Promenáda a ceny si tam určují zákazníci sami...
Marie Seitlová
Eleno pěkný tip, vím o něm, ale nebyla jsem tam. Pěkná fotodokumentace, díky.
Marie Měchurová
Děkuju za připomenutí zážitků. Okolo Lesního baru jsme už pochodovali. Jeseníky docela dobře známe. Příroda je tam moc hezká, jen musí vyjít počasí....Hezké fotky !!
Dana Kolářová
Díky za pozvání do baru, Elenko, jen kdyby nebyl tak vysoko. :-)
Eva Mužíková
Krása... U nás v Jizerkách / snad se nepletu, jestli to už nejsou Krkonoše / je také jeden takový bar. Lidé si to pochvalují a prý jsou moc ukáznění...
Marie Doušová
Krásné fotky a příjemná procházka nádhernou krajinou. Dík.*********
Libuše Křapová
Hezkýý, Eleno :-)
Dagmar Bartušková
Eleno, pozvánka víc jak lákavá. Ceny v baru mírné. Ale tak trochu z ruky.
Zdenka Žichovská
K tomu Hornímu baru jsem minulé léto došla. Je to hodně do kopce, cesta samý kámen. Občerstvení nečekejte, ale je tam posezení a krásná vyhlídka do krajiny. Dříve prý tam byl i dalekohled – už není. Jít zpět stejnou cestou jsem neměla odvahu, tak jsem šla pěknou lesní cestou (vhodná i pro cyklisty), sice ne 800 m, ale asi 3 km a ještě jsem přinesla tašku hřibů. Večer byla smaženice.
Alena Vávrová
Moc hezké. Už jsem o Lesním baru několikrát někde četla. Je to bezva věc.
Alena Tollarová
Eleno, to mě se dvěma kaiserkami v sáčku včera mladý muž s nákupem při otevření další pokladny předběhl takovým způsobem, že jsem byla ráda, že jsem jeho spěch přežila bez úhony. Ten z Lesního baru to asi nebyl :)
Elena Valeriánová
Děkuji za slovíčka. Šla jsem také opéct špekáčky, seděli u ohně čtyři mladí muži a nějaké děti. Jedno místo bylo volné, tak jsem si tam sedla a jeden z těch mladých mužů mi povídá, že tam táhne kouř. Uvolnil mi své místo a sám si vedle jen čupnul. S úsměvem a v pohodě. Bylo to moc hezké gesto a bylo mi z toho fajn.
Alena Tollarová
Hlavně si nesplést tento správný Smrk s nejvyšší horou Jizerských hor, jsou skoro stejné (1124 m)! :) Ale ne, ten Tvůj se splést nedá, pod tím druhým asi lesní bar není. A je to škoda, protože to je prima nápad. Buřtíky vypadají lákavě a doufám, že nikdo nezapomene vskutku příjemný peníz hodit tam, kam se sluší. Pozdravuj Tvého horského souputníka.
Zuzana Pivcová
Pozvánka se mi moc líbí a ty fotky snad ještě víc. Jeseníky, které jsem viděla tak krátce při srazu v Loučné, mě okouzlily. Ale jsou pro mě hodně daleko.
Naděžda Špásová
Pěkný tip, fotky jsou parádní. :-)
Marie Novotná
No vidíš a my to prochodili všude okolo, ale bar jsme nepotkali. Tak aby se do té ubytovny, která byla i s masáží, vrátila. Diky za hezké fotky a připomenutí.
Hana Nováková
Díky za článek, paráda a super fotky..
Zorka Horká
Pěkná pozvánka, taková rozpustilá a o to víc lákavá :-) fotky skvostné - jak jinak.....
Dana Puchalská
To je super. :-) :-) :-)
Anna Potůčková
Bezva tip Eleno! A ještě k tomu takřka do volné přírody! Díky!!!!!
Libor Farský
Paráda !!!