Ze světa mužů na létajících strojích
FOTO: archiv autorky

Ze světa mužů na létajících strojích

14. 8. 2019

Není to tak dávno, co návštěvnost hor v letních měsících začali zachraňovat vyznavači jízdy na horských kolech. A ještě méně času uplynulo od chvíle, kdy se do hor vydali bikeři.

Jejich rájem je třeba údolí rakouského Saalbachu a výchozí stanice pěti kabinových lanovek v nedalekém Hinterglemmu. Tady jsou na milovníky adrenalinu dobře připraveni. Ve zdejších informačních střediscích, anebo ve stanicích lanovek, si zdarma vyzvednete mapy do bikeparků. Moderní kabiny jsou dostatečně široké, abyste tam se svým kolem dobře nastoupili. Pokud jste ubytováni v tomto regionu, dostanete zdarma Joker card, která vám umožní bezplatně cestovat a navštěvovat různé atrakce.

V Rakousku jsou tyto karty pro turisty běžné a o jejich výhodách se dočtete v brožuře, kterou k nim získáte. I když překročíte daný region a už pro vás nejsou připraveny žádné benefity, neváhejte vždy při platbách ukázat svoji turistickou kartu. Skoro pokaždé nějakou minimální slevu dostanete. Mimochodem, v této alpské zemi jsou seniorské slevy automaticky počítány od 63 let.

Ale vraťme se k bikerům. Když je lanovky vyvezou do výše kolem dvou tisíc metrů, jejich cesty se od dalších návštěvníků hor oddělí. Mají tady samostatné trasy rozličných obtížností a mohou si nerušeně užít požitek z rychlé jízdy. Speciální kola, jejichž cena začíná na pěti tisících euro, helma s kamerou a chrániče takřka celého těla jsou tak předpokladem, že cyklista dorazí do dolní stanice lanovky živ a zdráv.

Koncem června se v Salzbursku odehrávají různé bikefesty. Můžete na nich obdivovat umění a odvahu mužů na létajících strojích.

 

Božena Hažová

 

 

 

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.