Pražské obrázky
Foto: autorka

Pražské obrázky

15. 8. 2019

Čas od času vyslyší venkovanka volání přátel z i60, obvykle ve čtvrtek sedne do železného rachotícího oře a vyrazí směr matička Praha. Zatímco pravé Pražanky přijdou do kavárny hezky v klidu, z domova a na čas, venkovanka doráží udýchaná, se zpožděním a s tvářemi zrůžovělými vzrušením. Nemůže za to zpoždění dopravního prostředku, venkovanka totiž vyráží s několikahodinovým předstihem. Pozdní příchod způsobuje nutkání projít se po chodnících, které Pražané většinou dobrovolně nebrázdí. Tak tomu bylo i ve čtvrtek 8. srpna. V pěkném dni jsem si naplánovala vycházku turisticky exponovanými místy. Jak jsem si řekla, tak jsem udělala. 

Pražské toulání jsem začala u Bílkovy vily. Od ní jsem se vydala kolem Písecké brány k letohrádku královny Anny - Belvederu. Popojela jsem dvě stanice tramvají a vydala se ulicí U Brusnice přes půvabný Nový Svět k Loretě. Zamířila jsem na Hradčanské náměstí a po schodech dolů přes Malostranské náměstí až k Vltavě. Propletla jsem se davem na Karlově mostě a po nábřeží a Národní třídě se blížila k cíli.  Časově vše vyšlo, jak mělo, a já jsem se s pouhým pětiminutovým zpožděním na terase kavárny Adria vítala s kamarádkami z i60.

Cestou jsem si užívala atmosféru vrcholící turistické sezóny a snažila se ji zachytit objektivem mého fotoaparátu. Samozřejmě jsem neodolala a neodešla bez Hradčan, střech a zlaté kapličky na kartě, ale současně a vlastně přednostně jsem se snažila zachytit lidské hemžení. Jak se mi to podařilo, posuďte sami.

Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%