Pražské obrázky
Foto: autorka

Pražské obrázky

15. 8. 2019

Čas od času vyslyší venkovanka volání přátel z i60, obvykle ve čtvrtek sedne do železného rachotícího oře a vyrazí směr matička Praha. Zatímco pravé Pražanky přijdou do kavárny hezky v klidu, z domova a na čas, venkovanka doráží udýchaná, se zpožděním a s tvářemi zrůžovělými vzrušením. Nemůže za to zpoždění dopravního prostředku, venkovanka totiž vyráží s několikahodinovým předstihem. Pozdní příchod způsobuje nutkání projít se po chodnících, které Pražané většinou dobrovolně nebrázdí. Tak tomu bylo i ve čtvrtek 8. srpna. V pěkném dni jsem si naplánovala vycházku turisticky exponovanými místy. Jak jsem si řekla, tak jsem udělala. 

Pražské toulání jsem začala u Bílkovy vily. Od ní jsem se vydala kolem Písecké brány k letohrádku královny Anny - Belvederu. Popojela jsem dvě stanice tramvají a vydala se ulicí U Brusnice přes půvabný Nový Svět k Loretě. Zamířila jsem na Hradčanské náměstí a po schodech dolů přes Malostranské náměstí až k Vltavě. Propletla jsem se davem na Karlově mostě a po nábřeží a Národní třídě se blížila k cíli.  Časově vše vyšlo, jak mělo, a já jsem se s pouhým pětiminutovým zpožděním na terase kavárny Adria vítala s kamarádkami z i60.

Cestou jsem si užívala atmosféru vrcholící turistické sezóny a snažila se ji zachytit objektivem mého fotoaparátu. Samozřejmě jsem neodolala a neodešla bez Hradčan, střech a zlaté kapličky na kartě, ale současně a vlastně přednostně jsem se snažila zachytit lidské hemžení. Jak se mi to podařilo, posuďte sami.

Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Praha je zlatá loď...
Lidmila Nejedlá
Álo, nemám vůbec čas, ale na tvé fotografie si ho vždy udělám.
Jan Zelenka
oprava - se ženou
Jan Zelenka
Alenko, jako bych tam byl. Kolikrát jsem těmito místy procházel! V Praze jsem žil 45 let. A se řenou jsme tyto procházky milovali. jen jsme neměli rádi velké davy turistů. nejlepší byly procházky večerní. Fotogalerie je moc pěkná a jako obvykle u vás, vysoce kvalitní fotky.
Dagmar Bartušková
Álo, Nový Svět jsme také nedávno prošli a zamířili do nádherné barokní zahrady Černínského paláce, která je veřejnosti otevřená pouze o víkendech. Fotky super.
Anna Potůčková
Tolik nádherných fotografií naší matičky Prahy! Alespon trochu virtuální procházky po Praze-Ali díky!
Soňa Prachfeldová
Potěšila jsem své oči.
Jaroslava Handlová
Krásné záběry - myslím, že to se právě nejlépe povede, když se člověk toulá sám. Všechna ta místa mám ráda a připomínka Nového světa mě nadchla. Zachytit lidské hemžení, to se Ti povedlo taky. Ode mne palec nahoru!
Anna Čípová
Ali, lidské hemžení jsi zachytila famózně. Ráda jsem se s tebou prošla. Dík.
Alena Vávrová
Co dodat? Máš po všech stránkách můj obdiv!
Dagmar Tatoušková
Jako rodilá pražačka, křtěná Vltavou, musím také složit hold pí. Alence za moc hezké fotky, tyto krásy vždy potěší. Také se tudy moc ráda toulám a hlavně vzpomínám .... Fotky jsou opravdu moc povedené
Marie Novotná
Álo,ty snad nic jiného neděláš a jen fotíš a píšeš.Umíš .Moc ráda koukám a čtu Tvoje cestopisy s fotogaleriemi.Čeká mne několik cest v září do Prahy,ale takhle to zdokumentovat neumím.Proto jsem ráda za tuhle procházku Prahou s příjemnou tečkou v Adrii.
Libor Farský
Paráda, moc děkuji
Věra Ježková
Ali, moc pěkné fotky, jak jinak. Baví mě, jak píšeš. :-)
Naděžda Špásová
Kdysi jsem se Prahou taky ráda procházela, teď už je to jen hemžení. Po takové procházce pivko chutná, viď. Fotky jsou moc pěkné. :-)
Drahomíra Stínilová
To sis teda Ájo dala. Ještě teď Tě musí bolet nohy. Mně stačí projít se po Kampě a zajít na pár míst, kam tolik nechodí turisti a jsem vyřízená. Umíš se dívat, máš krásné fotky.
Jitka Hašková
Krásné, díky.
Eliška Murasová
Jsem nadšená z Tvých fotek. Závidím Ti schopnost orientovat se, toho se mi bohužel nedostává, nepřeháním, sama bych se okmžitě ztratila. Umíš se dívat, děkuji, že jsem mohla i já s Tebou nahlédnout.
Marie Doušová
Pražské toulaání je hodně náročné a krásně jste nám přiblížila kus pražské zástavby a lidského hemžení. Je to moc krásná procházka a moc dík.Už dlouho jsem v Praze nebyla a tak mě potěšilo Vaše hezké foto.
Dana Puchalská
Álo, máš nádherné fotky a je pravdou to, že my co v Praze žijeme vnímáme její krásu jaksi automaticky. Děkuji a už se těším na další fotky.
Eva Mužíková
Alenko, já bych se také ráda do Prahy vydala, jen tak brouzdat ulicemi. ALE, za chvilku bych se asi ztratila, nebo nenašla, to co jsem hledala. Moc hezká reportáž..
ivana kosťunová
I když se mi líbí fotografie Prahy, i Bílkovy vily, oceňuji hlavně " lidské hemžení"
Elena Valeriánová
Venkovanka, co zná Prahu jako málokdo, dokladem jsou i tvé fotečky. Taky se takto ráda toulám Prahou i když mám k tomu málo příležitostí. Snad zase někdy s tebou.
Hana Nováková
Krásná Pražská procházka
Mirek Hahn
Že se nebojíš..., do toho ďáblova hnízda. Dočetl jsem se tady na Íčku, že prý tam volně po ulicích chodí gayové a lesbičky..., no hrůza! Psalo se tu také, že tam prý mají jakési hromadné demonstrace... Sodoma Gomora! Vrátila ses v pořádku? :-) P.S. Moc pěkné fotky. Mimochodem, zdá se mi, že nejlepší fotky nějakého města, vždycky udělá ten, kdo tam nežije ale přijede se podívat. Má jiný pohled, než ten všední každodenní....
Zuzana Pivcová
Oceňuji, jak vždy spojíš návštěvu srazu i60 s krásnou procházkou, kterou foťákem zaznamenáš, Ty "venkovanko"!