Roudnický hrad a zámek očima prvonávštěvnice
Foto: autorka

Roudnický hrad a zámek očima prvonávštěvnice

16. 8. 2019

V Roudnici nad Labem jsem byla tento rok již potřetí. Asi si tak vynahrazuji předchozí více než šedesátiletou absenci. Kdo je připraven, nebývá překvapen. Připravena jsem nebyla, a proto mne překvapilo, že se jedná o dva v jednom.

Potěšilo mne, že většina místností v zámku je prázdná, a prohlídka tedy trvala velmi přijatelnou dobu. Přátelé historie prominou, ale patřím k těm, kdo si myslí, že některé zámky jsou uvnitř všechny stejné. Na dějepisné příběhy nemám paměť, čísla nemám ráda, proto si nepamatuji letopočty, v rodinných vztazích se příliš nevyznám. Při návštěvě hradu či zámku vnímám a nasávám jeho atmosféru. Tu si pak dlouho pamatuji. (Proto také vím, že jako mladá jsem chtěla bydlet v Hrádku u Nechanic.) Atmosféry měl hrad i zámek dostatek. Prohlídka začala na hradě. Starobylé mohutné zdi, přítmí. Moc pěkné. Překvapení v podobě ochutnávky místního vína. Výborného. Sympatický průvodce. Naše Roudničanka Ála si sice postěžovala, že říkal něco jiného, než ten minulý – ale to mi nevadilo. Mně by mohl napovídat cokoli. Byla jsem ráda, že to má spád.

Na fotce číslo 6 se Ála s Jitkou dívají do 16metrové hloubky. Na skutečného kostlivce, který tam leží – viz následující fotka. Na fotce číslo 10 je dřevěný strop (nikoli podlaha, kdyby si někdo myslel).

Teď už bez legrace. Hrad i zámek se mi velmi líbily. Stejně jako celý výlet. Největší zásluhu na tom má Ála. Je báječná společnice, své město velmi dobře zná. A já vám nyní nabízím k prohlédnutí 36 fotografií, které jsem pro vás vybrala.

Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

27%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%