Letošní Blatná
Foto autorka

Letošní Blatná

17. 8. 2019

Tak jako každý rok i letos jsme se vypravili na týden do naší oblíbené Blatné v Jižních Čechách. Byla s námi i dcera, která si to nechtěla nechat ujít, takže jsme vezli s sebou i hlodavce.

V sobotu 3.8.2019 jsme dopoledne nasedli do naší po střechu naložené škodověnky a vydali se směr Plzeň. Věděli jsme, že jsou cestou nějaké uzávěry a objížďky, ale realita předčila všechna očekávání, byla opravdu úděsná.

Do Žatce to byla paráda. Chvíli jsme se tam kvůli pejskům zastavili, ale vzhledem k blížící se bouřce jsme urychleně nasedli a vydali se dál. Za chvíli po odjezdu začalo pršet, a pršelo celou dlouhou cestu. Uzávěry a objezdy byly tak příšerně značené, že jsme, jak jinak, opět kufrovali, ale světe div se, sice o hodinu déle, ale zdraví a unavení jsme dorazili do našeho domečku v Blatné. Počasí tentokrát bylo celkem nestálé, chvíli slunce, pak se zatáhlo, sprchlo, zase slunce a celý týden se to takto střídalo. Nicméně jsme zvládli několik delších procházek, výlet do Vimperku, o kterém napíšu zvlášť, a na závěr samozřejmě blatenský zámecký park, do kterého byl zpoplatněn vstup, což nás docela překvapilo, ale o to příjemnější byla procházka, protože tam bylo opravdu málo lidí.

Jednu sobotu jsme si déšť vezli s sebou, druhou sobotu jsme si ho zase odváželi. Lilo jak z konve téměř až do Ústí. A aby to nebylo tak jednoduché, opět jsme si najeli o několik kilometrů navíc. Jedno se našim silničářům fakt upřít nedá. Objížďky a uzávěry značí tak dokonale, že než někam dojedete, prohlédnete si k tomu ještě místa, o kterých jste ani netušili, že existují. Fotky jsou tak trochu od všeho něco, mraky, zeleň a zámek. Jedna malá zajímavost, pávi v parku mají ustřižené ocasy, protože jim je návštěvníci kradli. Jen tomu bílému ho nechali. Tohle mi fakt hlava nebere. 

Uteklo to jako voda, srpen je v půlce, tak všem přeji krásný zbytek prázdnin.

Hodnocení:
(5.2 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.