Prázdninový tip: Okolí Náchoda
Foto: autorka

Prázdninový tip: Okolí Náchoda

19. 8. 2019

Co nabízí tento kout naší republiky?  Pískovcové útvary Adršpašsko-teplických skal, Broumovské stěny a stolové hory Ostaš okouzlí milovníky přírody.

Klášter v Broumově a zámky v Náchodě, Novém Městě nad Metují a Ratibořicích přiblíží minulost. Pevnost Josefov a objekty bývalého čs. opevnění přitahují zájemce o vojenskou historii. A těm, co mají problémy s pohybovým ústrojím, nabízí léčbu lázně Velichovky.

Loni jsme s vnuky strávili poslední srpnový týden v blízkosti Náchoda. Přechodným domovem se stal penzion v Hořičkách, viz. „Fotoreportáž: Tip z íčka“ na mém profilu. A o tom, co jsme podnikali, jsem připravila fotoreportáž.

Návštěvu tohoto malebného koutu naší republiky doporučuji. Pokud zdraví dovolí, ráda se tam vrátím.

 

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Už za pár dní do tohoto kraje, který mi učaroval, zase vyjedu ...
Mirka Motyková
Aničko díky, prošla jsem se znovu okolím, díky za fotky. Byli jsme tam loni a mohu jen doporučit....
Daniela Řeřichová
Nádhera! Byli jsme několikrát, ale takto sugestivně popsané jsme nezažili. Veliké poděkování!
Marie Seitlová
Pěkný tip na výlet, mohu potvrdit, na mnoha místech jsem byla. Aničko díky za krásné fotky.
Marie Novotná
Náchodský zámeček,vršku kulatýho-se zpívá v písničce.Je tam krásně.Ubytovaní v turistické ubytovně Náchod jsme vyjížděli po okolí.Na Ostaši se mi líbilo..Výhledy byly úchvatné.Jen to babiččino údolí jsme nestihli.Moc hezky jsi to nafotila.Ráda se tam vrátím.
Alena Vávrová
V průběhu života jsem skoro na všech těchto místech byla, někde i opakovaně, snad s vyjímkou Ostaše. Fotogalerie mi tato místa znovu přiblížila, za což Ti, Aničko, děkuji.
Anna Potůčková
Díky za tip, chtěla bych místo navštívit už i kvůli Babiččině údolí!
Marie Ženatová
Díky moc za hezké fotečky
Jitka Hašková
Děkuji za přiblížení tohoto krásného kraje.
Vladislava Dejmková
Díky za hezké a pečlivě vybrané, uspořádané a popsané fotografie. V tomto kraji žiji, prakticky všechna místa jsem navštívila, ale přesto jsem si je ráda prohlédla.
Zuzana Pivcová
Kraj jsem navštívila pouze jako dítě na výletě, a protože jsem v té době už měla přečtenou Babičku, tak jsem byla Starým bělidlem (nepravým) poněkud zklamaná, mé představy u knihy byly barvitější. Zato se mi moc líbil zámek se zahradou v Novém Městě nad Metují. Díky, Aničko, za možnost výletu s Tebou.
Hana Nováková
Kdysi v mládí jsem byla v ratibořicích, na zámku a okolí, bylo tam moc krásně, ráda na to vzpomínám. Díky za připomenutí
Mirek Hahn
Moc pěkné. Také se do kraje chystám.... už několik let....
Naděžda Špásová
Aničko, omlouvám se za ty hvězdičky, zase se mi to stalo při rolování. Má jich být ***********. :-)
Naděžda Špásová
Moc hezký tip. V Náchodě jsme kdysi byli. Točili jsme tam seriál o celnících Ve znamení Merkura. Byli jsme se podívat i v Ratibořicích. Mám na to moc hezké vzpomínky. Fotky, jako vždy, Jsou super. :-)
Marie Doušová
Všude jsem byla a mohu potvrdit , že to stojí za výlet.Je to nádherný kraj a Anno, Vám děkuji za krásné připomenutí fotogalérií.Dík.
ivana kosťunová
Ráda jsem se prošla krajem, který jsem si oblíbila.
Dana Puchalská
Aničko, to musel být opravdu krásný výlet. A fotky jsou krásné.