Dřevěné dekorace pro pány kutily
Ilustrační foto: pinterest.com

Dřevěné dekorace pro pány kutily

18. 8. 2019

Zbytky, které vznikly při štípání dřeva. Nebo kus dřeva zajímavého tvaru nalezený při procházce. To vše může být základem zajímavých dekorací. Chce to jen fantazii a šikovné ruce. Ty velmi často mají starší muži, kteří byli zvyklí celý život kutit, manuálně pracovat.

Někdy se jim zdá, že o jejich umění či schopnosti už není zájem. Možná by se ale divili, jak by je partnerka či vnoučata pochválila, kdyby jim předvedli, co vše umějí ze dřeva udělat. Protože nyní, v době, kdy je zvykem, si cokoli koupit, jsou ručně dělané dekorace či hračky znovu čím dál více žádané.

A kdo jiný by měl umět pracovat se dřevem než dědeček? Kdo jiný, by měl vnoučatům ukázat, jak se dřevo zpracovává a co všechno se dá z věcí nalezených při procházce v lese vyrobit? Kdo jiný by měl děti přivést k zájmu a lásce k přírodě, než právě děda? A proč třeba nepřekvapit partnerku tím, že na ni tajně v zahradě nastražíme překvapení? Nějakou dřevěnou příšerku, která tam včera nebyla a teď sedí na lavičce nebo na pařezu?

Hlavní je si uvědomit, že v dnešní době internetové a plastové není kutilství nic zastaralého, nemoderního a nechtěného. Je tomu přesně naopak. Hlavní je se nepodceňovat a nebát se, že nějaký ten přírodní výtvor nikdo neocení.

Tady je malá inspirace, co všechno dokáží šikovní lidé ze dřeva vyrobit, aniž by to vyžadovalo nějakou mimořádnou zručnost.

Hodnocení:
(4.4 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

29%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%