Nibbling aneb uždibování. Nesmyslný trend současného stravování
Ilustrační foto: ingimage.com

Nibbling aneb uždibování. Nesmyslný trend současného stravování

3. 9. 2019

Jezte sedmkrát denně. Noste si stále s sebou něco k jídlu. Jezte malé porce, ale velmi často. To bývá  doporučováno různými výživovými poradci jako jeden ze způsobů zdravého stravování a cesta k hubnutí. Jenže je slyšet čím dál více hlasů, že jde o nesmysl.

Snídaně, oběd, večeře. Tak dříve vypadala běžná skladba jídla pro většinu lidí. Mnozí chodili brzy ráno do práce, zaměstnání často bývala taková, že na nějaké chystání si svačinek či odbíhání si pro ně do supermarketů a bufetů nebyl čas. Supermarkety a bufety přeplněné nejrůznějšími dobrotami ani nebyly. Ale nyní? Mnozí lidé věnují přemýšlení nad tím, co budou jíst, výraznou část dne. Mnozí si přesně plánují, co si dají na snídani, co na svačinku, jak lehký bude oběd, jaké ovoce bude vhodné odpoledne, jaký druh jogurtu či oříšků a co ultralehkého si pak vloží do bříšek večer. Protože jeden z trendů zdravého stravování jasně velí: Jíst často, malé porce, nedopustit, aby přišel pocit hladu.

„Byla jsem v létě překvapená, jakým způsobem moje patnáctiletá vnučka jí. Neustále pojídá něco takzvaně zdravého. Müsli tyčinky, oříšky, suchary, pořád přitom popíjí nějaké umixované nápoje. Jenže na oběd pak nemá chuť, na večeři zase chroupe jen nějaký suchar. Nevím, ona i její máma tvrdí, že je to tak dobře, ale já mám pocit, že do sebe nedostane žádné pořádné jídlo a že má vlastně pořád hlad,“ říká jednasedmdesátiletá Jana. Ona je z generace, která byla zvyklá jíst výrazně odlišným způsobem. „Ráno jsem se po šesté celkem vydatně nasnídala, abych vydržela do oběda. Pauzu na oběd jsme měli okolo dvanácté, to jsme šli do podnikové jídelny. Nevařilo se tam špatně, byla to taková ta klasická jídla. Maso, rýže, omáčka. No a pak jsem večer rodině připravila nějaké obložené chleby nebo polévku. Ale jíst něco mezi tím, na to nebyl čas. Když, tak o víkendu, když jsem něco upekla, jsme si dali koláč nebo závin a kávičku,“ vypráví Jana.

Lidé, kteří si zvykli neustále něco jíst, jsou přesvědčeni, že pro své zdraví dělají to nejlepší. Jenže mnozí odborníci začínají mluvit o tom, že tomu tak není. I v tomto případě platí, že každý člověk je jiný, tudíž mu takzvaně sedí jiný způsob stravování.

„Lidé jsou teď skoro posedlí takzvaným nibblingem. To dříve nebývalo. Je to takové to uždibování. Někteří poradci radí lidem, aby jedli třeba šestkrát denně, jenž to pak sklouzne k tomu, že lidé jedí malinké porce, a tudíž přestávají jíst hlavní chody, tedy snídaně, obědy, večeře,“ říká Iva Málková, zakladatelka hnutí STOB a jedna z uznávaných odbornic na hubnutí. „Mnohdy lidé slyší rady, které jsou naprosto proti přirozeným potřebám těla,“ dodává a zmiňuje příklad muže, který si jí stěžoval, že trpí tím, že si stále každý den nosí spoustu malých krabiček s jídlem a snaží se je všechny spořádat. Neměl na ně chuť, vůbec mu tento způsob stravování nevyhovoval, ale kdosi mu to poradil, tak to tak dělal. A trápil se.

Naopak, mnozí lidé cítí, že jim přechod od tří velkých hlavních jídel k několika lehčím a menším dělá dobře. „Je to individuální, ale úplně největším problémem současnosti je, že člověk se nějakým způsobem stravuje nebo drží nějakou dietu prostě jen proto, že mu někdo řekl, že to tak má dělat. Ale nevnímá, co cítí on sám,“ podotýká Iva Málková.

Paradoxem je, že se nikdy tolik lidí nezabývalo přemýšlením nad skladbou svého jídelníčku a zároveň nikdy tolik lidí nemělo nadváhu, ba přímo netrpělo obezitou. Zdá se tedy, že nejrůznější trendy a módní vlivy ve způsobu stravování a v dietách nemají pražádný efekt. Jak je to možné?

„Obezita a s ní spojené zdravotní komplikace se objevily tehdy, když se část společnosti vydělila a přestala fyzicky pracovat. V průběhu staletí se množství a složení stravy měnilo, ale tehdy to vždy bylo vyvažováno fyzickou prací, pohybem a často také pravidelností stravy. Lidé chodili do práce, pracovali tvrdě, jedli třikrát denně. V posledních době však v našem denním režimu pohybu výrazně ubylo, náš život je pohodlný. Výsledkem jsou kila navíc a civilizační zdravotní rizika,“ uvádí lékař Petr Sucharda, odborník na léčbu obezity.

Takže nakoupit si hromady takzvaně zdravých tyčinek, jogurtů, ovoce, sucharů a dalších drobností, které do sebe člověk celý den láduje, ve výsledku často znamená jen zadělávání si na další kilogramy. A kdo to dělá ještě navíc proto, že mu to někdo řekl, ale přitom sám cítí, že na takové celodenní uždibování ani nemá chuť, dělá dvojnásob špatně. Zkrátka, uždibování nebo nibbling je sice v kurzu, ale vypadá to, že jde o přechodný módní trend, který časem bude k smíchu. A dnešní dívky, až budou v seniorském věku, budou říkat: „Pamatuješ, jak jsme pořád něco chroupaly a myslely si, že zhubeneme?“ Podobně jako dnešní seniorky říkají:
„Pamatuješ, jak jsme jedly svého času jenom vejce a myslely jsme, že zhubneme?“
„No jasně, a pamatuješ, jak jsme jedly jenom tukožroutskou polévku?“
„Jo a měly jste taky náušnici, která prý pomáhala hubnout?“

Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miluše Havlová
Mně už nic nepřekvapuje, lidi neví co roupama už dělat. Nikdy se tak neměli dobře jak dnes.
Marcela Loužecká
Mám duodenogastrický reflux, takže pro mě je to nový výraz, ale běžný způsob stravování.
Zdenka Soukupová
Nibbling - zní mi to podobně jako neblinkat. Jím postaru. 4x denně + páté "jídlo" je kávička po obědě s něčím sladkým. Za odměnu. Tak mi to vyhovuje a už ten styl asi měnit nebudu.
Danka Rotyková
Mám dobré trávení, rychle spaluji, a proto jsem si zvykla jíst častěji, cca 5x denně. Bez syté večeře bych asi neusnula, ráno mám vždy pořádný hlad. A uždibování je pro mne stejně příjemné jako pro kuřáka kouření.
Soňa Prachfeldová
Hrozné převzaté výrazy a spekulace o zdravé výživě jsou až velmi nezdravé. Šílený manipulační styl s různými jedinci.
Věra Halátová
Takže jíst v podstatě jednou denně - furt.
Dana Puchalská
Oprava: Kristova noho..
Dana Puchalská
Kristova koho, kdo na ten název přišel? Já jím většinou 3x denně a myslím že je to tak akorát. Ale když je horko odložím oběd na předčasnou večeři.
Zuzana Pivcová
Já "nibbluju" (to je výraz!), pokud mám vedle sebe co k ukusování. Takže přede mnou vše uklidit, schovat, zavřít. :-D
Oldřich Čepelka
Celodenní uždibování je blbost. Celodenní popíjení vody nošené neustále v lahvi kamkoli, je ještě větší blbost, hraničící se zdravotním hazardem. Ale stravování našichbabiček z luk a polí se dnes už taky nehodí. Raději menší balíky kalorií. Co zůstává: jez do polosyta. Včas se zvedni od talíře.
Jana Slavíková
Slovo "nibbling" se mi také nelíbí, ale rozhodně nehrozí, že by mi vzalo chuť k jídlu :-)
Jitka Hašková
Naučila jsem se u babičky jíst 3 x denně a vyhovuje mi to.
Věra Ježková
To slovo se mi tak nelíbí, že by mě přešla chuť vzít do úst cokoliv dobrého. Pamatuji si, že jsem uždibovala jako malá syrové těsto, když jsem pekla s maminkou vánoční cukroví. Jinak jím celý život vícekrát denně, proti všem zásadám správného stravování nejvíc večer. Vyhovuje to mému tělu i duši.