Vánoce ve městě, které nikdy nespí
FOTO: Delfin travel

Vánoce ve městě, které nikdy nespí

13. 9. 2019

S prvními sychravými podzimními dny se stále zřetelněji vkrádají myšlenky, že se zase o něco víc přiblížil vánoční čas. Čas, který si mnozí z nás zpestří voňavým punčem a svátečními dobrotami na vánočních trzích.

Ať už se rádi procházíte mezi nazdobenými stánky u nás, nebo si vyrazíte užít sváteční tradice do zahraničí, máme pro vás jedinečný tip - vánoční New York.

New York díky své energičnosti získal obraz „města, které nikdy nespí“. A o Vánocích už vůbec ne! Široké ulice a bulváry plné uspěchaných byznysmenů i rozverných umělců se jako mávnutím kouzelného proutku promění v záplavu statisíců barevných světel a světýlek. Nenajdete mnoho míst, kde by nestál alespoň malý a okázale nazdobený vánoční strom. Ostatně, nad velkolepou výzdobou americké metropole byste mohli žasnout od rána do večera. Je totiž přesně taková, jakou byste v tomto koutě světa čekali. Třpytivá, velkolepá a honosná.

Foto 1.jpg

 

Adventní čas v New Yorku ale není jen o nablýskaných výlohách a drahých nákupech. Navštívit zde můžete celou řadu vánočních a řemeslných trhů s kouzelnou atmosférou, kde si vyberete z opravdu nepřeberné nabídky dárků, ale i dobrot na zahřátí. Místní nejkrásnější svátky v roce milují a dávají tak možnost nahlédnout pod pokličku svým tradicím a oslavám.

Foto 2.jpg

 

Opravdové Vánoce se samozřejmě neobejdou bez nazdobeného stromečku. Ten největší, s tisíci a tisíci světýlky, je k vidění každoročně na náměstí před Rockefellerovým centrem, které je zároveň pomyslným srdcem celého vánočního New Yorku. Strom bývá zpravidla vysoký kolem 30 metrů a jeho slavnostní rozsvícení patří ve městě k nejsledovanějším událostem roku.

Foto 3.jpg

 

Pokud vás už přestanou bavit nákupy a vánoční frmol, nebo se jednoduše budete chtít trochu protáhnout a vypotit přemíru vánočního punče, vydejte se na venkovní Wollmanovo kluziště v Central Parku. Uprostřed zmrzlé zeleně si pod newyorským nebem vychutnáte tu nejkrásnější vánoční atmosféru.

Foto 4.jpg

Autor: Redakce
Hodnocení:
(4.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

21%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

27%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%