Dopis Karlu Gottovi po takřka 55 letech
FOTO: ČTK a archiv autorky

Dopis Karlu Gottovi po takřka 55 letech

2. 10. 2019

Před několika týdny jsme zveřejnili tuto vzpomínku Zuzany Pivcové na Karla Gotta. Pokud máte i vy nějakou osobní vzpomínku na zesnulého Mistra, napište ji do komentářů anebo jako samostatný článek, abychom uctili památku jednoho z největších Čechů.

 

Co nejzajímavějšího jsem prožila s Karlem Gottem.

Jsem pouze o 10 let mladší než Karel Gott a má vzpomínka se vztahuje k době mé puberty. Když jsem viděla zpívat toho hubeného, trochu ušatého mladíčka poprvé v televizi, prohlásily jsme se sestrou, že ošklivějšího zpěváka jsme v životě neviděly. A nebyly jsme zdaleka samy, komu se Gott zatraceně nelíbil. Asi za rok jsem ale sama pocítila, jaké to je, být středem posměchu. Spolužačky dospěly a já jsem zůstala hubené nevyvinuté vyžle, plné mindráků. Přitahovala jsem pozornost party kluků, kteří si nikdy nenechali ujít příležitost, aby si mě pořádně nevybíravě podali. Domů jsem se vracela s pláčem a málem už odmítala chodit ven. Neměla jsem tátu, který by na ně vlítnul a vynadal jim, a má maminka se spíš trápila se mnou.Tenkrát už byl Karel Gott hvězda a psalo mu hodně fanynek. Ale já jsem mu napsala proto, že jsem si potřebovala vylít srdce někomu, kdo by to chápal. A tak jsem si mu postěžovala, jak jsem nešťastná, protože se mi vrstevníci smějí, jak vypadám. Opravdu jsem nečekala, že mi Karel odpoví. Ale dostala jsem obálku nadepsanou zeleným inkoustem vlastnoručně Karlem Gottem. Uvnitř byly fotky s věnováním Zuzance a především ručně psaný dopis. Karel mi napsal, že snad mi nezáleží na pár hloupých klucích, že jsem určitě chytrá dívka a jednou i já potkám někoho, kdo mě bude vidět úplně jinak. Předpokládám, že už tehdy měl Karel Gott nějaké poradce, kteří s ním probírali a vyřizovali diváckou korespondenci. Ale ten fakt, že vůbec napsal a k tomu ještě vlastní rukou v nadepsané obálce se známkou, to pro mě byla velká událost. Nejdůležitější ale byla ta rada, že si nemám z hloupých kluků nic dělat. Když to řekl populární zpěvák, tak to pro mě bylo svaté. Získala jsem trochu sebevědomí a přestala jsem se trápit.A tak mi Karel pomohl víc, než sám tušil.

 

Ještě jednou Vám přeji vše dobré, držím Vám palce a spolu se mnou i další čtenáři portálu i60.

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 32 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Pavlína Knudsen - Kotěšovcová
S Karlem Gottem jsem se setkala osobne na internim oddeleni nemocnice v Rokycanech. Byla jsem mlada zdravotni sestricka, akorat po skole. Bylo to v roce 1987 nebo 1988, zkratka pred revoluci, mobil a selfie jeste nebyly. Ja mela odpoledni sluzbu a pan K. Gott prisel s ohromnou kytici na navstevu za starsim panem, ktery byl prijat k hospitalizaci a my nemely zadne tuseni, kdo to je. Tento pan se staral o zahradu a chalupu mistra na Rokycansku. Prisel zkratka mily clovek, a ja si az pri otazce, na kterem pokoji lezi dotycny pan, uvedomila, ze to je p. Gott. A nez jsem se vzpamatovala a vsechny poinformovala, byl pryc. Takze mam v srdicku peknou vzpominku, zadny podpis, zadnou selfie, jen vzpominku :-)
Libor Farský
To je miloučké.
Alena Várošová
Zuzko s úctou vzpomínej,moc milé.
Lidmila Nejedlá
Hezká vzpomínka.
Alena Tollarová
Díky, že jsi se s námi podělila o Tvůj osobní zážitek. Kdo se může pochlubit, že mu napsal Karel Gott? Také mu přeji, aby za pomoci lékařů, rodiny, široké fanouškovské základny i vlastní vůli nad nemoci vyhrál.
Oldřich Čepelka
S K. Gottem jsem se "setkal" dvakrát. Poprvé, když mě na něj upozornila sestra, která chodila stejně jako on na pražskou konzervatoř. Sama hrála na klavír, ale vím, že Karel měl jako absolventské vystoupení v opeře Francouzi před Nizzou. On totiž měl být operní pěvec. Operu složil Čech J. B. Kittl na slova – Richarda Wagnera! Bylo to někdy po roce 1961. A druhé „nesetkání“ bylo, když před pár lety tak těžce onemocněl, zůstal doma a psal, že rád čte, nejlépe něco humorného. Hned jsem mu poslal svoji knížku Maléry a já (možná znáte), ale třeba se k němu ani nedostala. A ještě jsem mu k tomu poslal svoji píseň „Má stará matka modlí se a věří…“ – mohl to být trhák. Celkový výsledek nula, ale mně to nevadí.
Danka Rotyková
Krásná vzpomínka a milý pozdrav.
Hana Práglová
Zuzko,parádní článek a super vzpomínka.I já pŕeji hlavně ZDRAVÍ!!!
Helenka Červenka
Nádherné, snad se to ke Karlovi dostane a třeba ti opět odpoví :)
Jan Zelenka
To je moc pěkná vzpomínka.
Dagmar Bartušková
Zuzko, díky.
Eva Mužíková
Zuzko děkuji za podělení se o vzpomínku. I já jsem ve svých pubertálních letech byla často terčem posměchu pro své dlouhé hubené nohy. Nejhorší byli kluci, ti si mé trápení vychutnávali. No a jak čas letěl, z mých dlouhých hubených nohou se stala moje přednost:)) Moc Ti rozumím, jak Ti tenkrát bylo. Informace o zdravotním stavu pana Gotta mne zaskočila, ale věřím, že se i tentokrát za pomoci lékařů jeho zdravotní stav zlepší.
Marie Doušová
oprava: věřím......
Marie Doušová
Vzpomínka , která se nedá zapomenout a ukazuje ,jak Karel Gott dokázal dodat trochu sebevědomí mladé a nešťastné dívce. Zuzko dík a všřím , že Karel bude bojovat a šetřit síly do dalšího života.Moc mu držím palce a jeho rodině hodně krásných chvil s tímto vzácným umělcem a člověkem ,který má srdce na dlani.
Marcela Pivcová
Na rozdíl od Zuzky jsem nikdy nenašla odvahu ani Karlu Gottovi ani nikomu ze známých osobností někdy napsat. Své dojmy, i ty nejlepší, jsem si nechávala pro sebe. Můj původní dojem z Karlovy osoby se velmi rychle změnil a on se stal mým nejobdivovanějším a nejoblíbenějším zpěvákem na dlouhá léta. Jeho nahrávky tehdejších světových hitů určitě často předčily i originály takových zpěváků, jako byli Tom Jones, Paul Anka, italští i francouzští zpěváci, dokonce i Elvis. A písně českých autorů v jeho podání (C´est la vie, Pošli to dál...a mnoho dalších) vůbec neměly konkurenci. "Hromádku" singlů s jeho největšími hity dodnes schovávám. Pane Karle, i já věřím ve zlepšení Vašeho zdraví - což Vám opravdu upřímně přeji.
Jarmila Komberec Jakubcová
Zuzko velký dík.
Jitka Chodorová
S Karlem Gottem jsem se několikrát osobně setkala, popisovala jsem to i některých mých příspěvcích na portále, souhlasím i s tím, co napsala Zuzka, nejdřív se nám holkám moc nelíbil, ale pak jsme se do něj i do jeho písniček zamilovaly. Bylo by to na dlouhé psaní, takže já přeji Karlovi zlepšení jeho zdravotního stavu, je to bojovník, který se nevzdává, má pro koho žít, tak hodně síly do dalšího boje přeji. A Zuzce děkuji za otevřenou zpověď.
Hana Nováková
Zuzko, máte krásnou vzpomínku. Karlovi na dálku držím pěsti a věřím v jeho vnitřní sílu a ve vítězství. Karle, to dáš!!!
Zdenka Jírová
Moc hezké.
Elena Valeriánová
Po celý můj život je Karel Gott pro mě jednička. Každá jeho písnička je nádherná. Přeji panu Gottovi uzdravení, je to těžké pro něj, pro jeho rodinu, ale i pro nás jeho věrné. Zuzko, děkuji.
Marie Seitlová
Krásná vzpomínka i dopis po 55 letech. Také držím pěsti, aby se mu povedlo vyhrát nad jeho nemocí.
Věra Ježková
Zuzko, to je moc hezký příběh. Také jsem měla někoho, kdo mi v podobné situaci pomohl – učitele na VŠ. To nelze zapomenout. (Ale já byla vždycky na Waldu!) :-)
Alena Vávrová
Určitě též držím spolu s vámi mistru K. G. palce i pěsti a přeji mu hodně zdraví a sil ♥ !
Anna Potůčková
Připojuji se také, Káju jsem měla ráda od malička a jsem jeho fanynka do dnešního dne! Přeji mu hodně zdraví a aby nad současnou nemocí vyhrál na celé čáře!
Jitka Hašková
Krásná vzpomínka. Také přeji KG, aby se mu podařilo vyhrát nad nemocí a mohl se těšit ze života se svou rodinou.
Hana Polednová
Zuzko, moc hezky napsáno a věřím, že se to určitě dostane ke Karlovým rukám a přečte si to. V té době, kdy Karel začal zpívat jsem byla ještě mládě, ale i tak jsem si ty jeho písničky prozpěvovala. Opravdu jsem ho měla ráda hned od začátku a miluji jeho písničky i jeho osobnost do dneška. Moc si ho vážím a přeji mu hodně zdraví a ještě hodně krásných písniček.
ivana kosťunová
Zuzko, myslím, že rozhodnutí odepsat ti osobně udělal KG sám, bez jakýchkoliv poradců. Všichni kdo s ním přišli do styku oceňují jeho srdečnost a laskavost. Navíc je velmi statečný v boji s nemocí a proto doufám, že svůj boj s nemocí opět vyhraje.
Dana Puchalská
Moc pěkná vzpomínka. Ano, ikdyž Karel nebyl v té době můj favorit, tak musím uznat, že to je slušný člověk. U mne v té době vítězil Walda. Byly jsme to prostě holky bláznivý, ale to k mládí přeci patří, ne? Já bych z toho dopisu byla stejně tak milé překvapená jako Ty Zuzano.
Naděžda Špásová
Zuzko, byla jsem na to podobně. Mně z toho dostala vychovatelka na intru. Ačkoli je známo, že Karel Gott není můj šálek kávy, uznávám jej jako člověka a v tom, co dokázal. Taky mu přeju uzdravení, moje sestra je na tom podobně, taky se jí nemoc vrátila. Máš krásnou vzpomínku. :-)
Soňa Prachfeldová
Zuzko, je tak milý Tvůj článek v tomto nelehkém čase pro Karla Gotta. Je to člověk s velkým srdcem , velmi statečný a pokorný. Moc mu přeji, ať se mu zdraví zlepší a ještě dlouho ať s námi pobude na tomto světě.
Marie Ženatová
Díky moc Zuzanko za velmi milou a upřímnou vzpomínku a i já mu přeji vše dobré...
Jana Šenbergerová
Tomu říkám "odvážná školačka". Zuzko, doufám, žes mu ten dopis poslala. V dnešní situaci může pro něho každá radost mít stejně velkou cenu jako kdysi jeho dopis pro tebe, i když tys na tom tehdy byla o hodně líp. Díky, že ses s námi o tuto zkušenost podělila. Také mu přeji všechno nejlepší.
Svatava Páleníková
Držím Mistrovi pěsti, aby se statečně popral i s touto nemocí.
Jana Kollinová
S dovolením se připojím, jako jedna z mnoha čtenářů i60i, k přání Mistru Gottovi všeho dobrého v dalších letech.