Kdy užívat doplňky stravy? Poraďte se s odborníky
Ilustrační foto: ingimage.com

Kdy užívat doplňky stravy? Poraďte se s odborníky

18. 9. 2019

Naše tělo tvoří mnoho prvků. Nezastupitelnou složkou jsou bezpochyby minerály a vitaminy, které mají vliv jak na naši fyzickou, tak psychickou kondici.

Určité živiny jsme schopni získat z potravy, někdy však tento druh příjmu nestačí a pak je třeba přistoupit k dalším zdrojům, a to k doplňkům stravy.

Dodržování správné životosprávy je bezpochyby cesta k aktivnímu a plnohodnotnému stáří. Speciálně pro seniory je tak důležité, aby kromě pohybu a racionální diety (ovoce, zelenina, ryby, vejce, rostlinné oleje…) dbali také na příjem správných a potřebných živin v koncentrované podobě – k tomu slouží právě doplňky stravy. Obzvlášť na podzim a v zimě bude organismus za tuto extra dávku biominerálů a vitaminů vděčný.

Senioři tak mohou podpořit svůj zrak, paměť nebo třeba prokrvování končetin. Zaměřit by se měli hlavně na vitaminy A, C, D a E a biominerály hořčík, selen a zinek – vápník lze v dostatečném množství získat z mléčných výrobků a vody. Pokud seniorovi některý z těchto nutrientů chybí, může pociťovat sníženou obranyschopnost organismu, což může mít za následek větší náchylnost k virovým a bakteriálním infekcím, ale také chronickým zánětlivým onemocněním (jako je například artróza).

Jelikož jsou kamenné lékárny i internetové obchody plné nejrůznějších potravinových doplňků, je dobré jejich výběr neponechat náhodě a řídit se aspoň pár základními pravidly:

Určitě se nebojte nechat si poradit – lidé mají občas tendence nechávat si své obtíže raději pro sebe a snaží se hledat řešení sami. Lepší je však zeptat se odborníka a nalézt vhodný doplněk stravy přímo na míru.

Kontrolujte produkt – ať už se jedná o kontrolu neporušenosti obalu, data spotřeby a výroby, nebo o obsah (účinných) látek. Nekupujte zajíce v pytli.

Důležité je také mít na paměti, že potravinový doplněk nenahrazuje pestrou stravu a návštěvu u lékaře – pokud máte zdravotní potíže a pochyby o svém zdraví, vždy raději jděte k lékaři.

Poslední tip ocení hlavně vaše peněženka – ne vždy dražší přípravek znamená lepší složení, proto se opět vracíme zpět k tomu, že je vždy lepší poradit se o vhodném doplňku stravy s odborníkem.

Výhodně můžete dopl\ńky stravy koupit prostředictvím Benefit Klubu.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

29%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%